Rehber Komut Satırı ile SSD Modeli ve Firmware Sürümünü Öğrenme

• Bir üretici yazılımı güncellemesinin gerekli olup olmadığına karar vermek için genellikle SSD veya Hard Disk Firmware sürümünü bulmak gerekir.
  • Disk etiketinde yazılı olan Firmware sürümünü kontrol etmek için sürücüyü çıkarmak zahmetli bir yoldur. Bunun yerine Komut Satırı'nı kullanabiliriz.
En kolay yol, aşağıdaki WMIC komutunu kullanmaktır:
  1. Windows ve R tuşuna basın.
  2. Komut istemi penceresini açmak için CMD yazın ve tuşuna basın.
  3. wmic diskdrive get caption, firmwarerevision yazın ve Enter tuşuna basın.
Bilgiler aşağıdaki gibi görünmelidir:

1653080055536.png

Bu yöntem özellikle de Windows kurarken diskleri tanımlamada işinize yarayabilir. Shift + F10 ile komut satırını açıp sistemdeki diskleri öğrenebilirsiniz.

• Bir üretici yazılımı güncellemesinin gerekli olup olmadığına karar vermek için genellikle SSD veya Hard Disk Firmware sürümünü bulmak gerekir.
  • Disk etiketinde yazılı olan Firmware sürümünü kontrol etmek için sürücüyü çıkarmak zahmetli bir yoldur. Bunun yerine Komut Satırı'nı kullanabiliriz.
En kolay yol, aşağıdaki WMIC komutunu kullanmaktır:
  1. Windows ve R tuşuna basın.
  2. Komut istemi penceresini açmak için CMD yazın ve tuşuna basın.
  3. wmic diskdrive get caption, firmwarerevision yazın ve Enter tuşuna basın.
Bilgiler aşağıdaki gibi görünmelidir:

Eki Görüntüle 1394282

Bu yöntem özellikle de Windows kurarken diskleri tanımlamada işinize yarayabilir. Shift + F10 ile komut satırını açıp sistemdeki diskleri öğrenebilirsiniz.
Windows'un doğrudan SSD Firmware sürümünü bildiğinden haberim yoktu, bilgi için teşekkürler :)

Bu arada 22621.1 yapısından memnun musunuz? Stabil mi? Ben de aynı yapıyı kullanıyorum ve şu an için gayet stabil. Sizde durum nedir?

İkinci olarak şu konuma bakabilir misiniz?

Rehber için elinize sağlık bu arada.

Bu arada 22621.1 yapısından memnun musunuz? Stabil mi? Ben de aynı yapıyı kullanıyorum ve şu an için gayet stabil. Sizde durum nedir?
Gayet stabil ama o kadar kapsamlı test etmiyorum bu sürümü.

Yeni konular

Geri
Yukarı