Konserlerde kız arkadaşınızı omzunuza alıyor musunuz?

Hocam bu konunun ahlaksızlık ile alakası yok. 7-24 ahlaktan bahsedilir ama kahvaltıda tecavüz haberi okuruz gazetemizden. Bu kadar çok ahlaklı varsa niye bu kadar çok ahlaksızlık var? Bunu sormamız lazım kendimize.

Bu konuyu tartışmayı bile doğru bulmuyorum. 21. yüzyıldayız, dondurma yalamak günah mı, bunu konuşuyoruz.

İbn-i Sina'nın çok güzel bir sözü vardır, "İlim ve sanat ittifak görmediği ülkeyi terk eder." diye. Bilimin ve sanatın terk ettiği ülkeye ne kalır? Gündemlerimize bakın; Hayalet kız, kocam beni aldattı, kadının oturduğu yere oturmak günah mıdır?

Bak, bunlar kaldı bize...

Son düzenleme:
Bu hareket bir nevi sevgi gösterisidir. Hem kızların boyu biraz kısa olur, o yüzden konseri erkeklerin omuzlarında izlemeleri onlar açısından bir kolaylıktır ve daha hoş bir görüntü ortaya çıkıyor diye düşünüyorum.

Kadınların başımızın üstünde yeri var. Kadına değer vermeyen toplum gerilemeye mecbur kalmıştır. Sevginizi dilediğiniz gibi gösterin, herkesin hayatına kimse karışamaz. :LOL:

İkinizin arasında olan bir şey bu ve ayıp da değil. Kusurlu yanları var mı var ama bunlar kesinlikle ahlak dışı mı? Hayır. Niyette de bir terslik yok neden ahlak dışı olsun ki hem? Kişisel bir şeydir bu, kişinin yetiştiği ortama bağlı. Gençsen yapabilirsin ama yaş ilerledikçe ve belirli bir saygınlığın varsa orada evet bazı kaideler ortaya çıkıyor. Sevgi göstergesi olarak da görülebilir masum bir hareket de. Kanaatimce yargılanması bile yanlıştır.

Gencken almisligimiz vardir, hatta Havuzda deve güresi yapmak icin falan da aliyorduk omzumuza. Kadinlar basüstünde tasinir :)

Sözünüze çok katılıyorum tam yerine göre olmuş. Sorsak özgür bir ülkeyiz derler fakat böyle basit şeyleri ayıplarlar. Ülkedeki taciz vakalarına gelince seslerini çıkarmazlar...

Tam da kadınların ayak altında olmasına alışmış kesim için, onların baş üstünde tutulmaları ahlaksızlık geliyor diyecektim ki birden çok kişi yakın şeyler söylemiş. En ironik hayat derslerinden biridir; bir olgunun savunuculuğunu üstlenen kişiler, "neredeyse her zaman" karşı görüşünü bildirdiği şeyi en çok yapanlardan çıkar. Etrafına dikkatli bakarsan bunun farkına varabilirsin.

Unutma ki 9 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir diyenlerin ahlak bekçiliği yaptığı, kaynağı belirsiz parasını başka ülkedeki bankalarda güvence altına alıp hırsızlık karşıtı slogan atanların bol miktarda olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Kıskanırlar boş yaparlar. Bana kalırsa sevimli. Klasik ama doğru bir şey söyleyeceğim. Ne demişler? Bir insan başkasının özgürlüğünü kısıtlamadıkça istediğini yapar. İlla insanlara karışırlar. Bizim ülkemizde şöyle bir şey var. Herkes kendi düşündüğü şeyin herkes tarafından uygulanmasını istiyor.Sana ahlaksız gelebilir tamam bunda sıkıntı yok ahlaksız geliyorsa sen yapmazsın ama başkasına müdahale edemezsin.
Veya bir ortamda " Niye içki içmiyorsun salak mısın?" gibi şeyler diyemezsin. Bu tarz şeyler çözülürse ülkemiz iyiye gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayıp da değil ahlaksızlık da değil. Bu konuda eleştirilebilecek tek nokta özgürlük. Bu hareketi yaparken başkalarının özgürlük alanına müdahale ediyorsak sorun vardır. Unutmamalıyız ki bizim özgürlük bir başka kişinin özgürlüğünün başladığı yerde biter. Özgürlük adı altında başka bir kişinin konser izleme özgürlüğünü kısıtlayamayız.

Sorgulamanın hangi konuda olduğu önemli değildir. İnsanlar sorgulamadığı için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz. Eğer biri sorguluyorsa onunla tartışmalı, fikir alışverişinde bulunmalıyız yoksa halimizin ahırdan farkı kalmaz.
Sorgulamaktan kastım bu durumu görünce ayıp mı değil mi diye düşünmek. Çünkü bu gayet normal bir durum. Bu tür olayları görüp normal bir şekilde davrandığımız zaman gelişicez ülke ve kafa yapısı olarak. Böyle bir şeyi görüp acaba normal mi değil mi diye düşünmek bile saçmalık.

Geri
Yukarı