Konsol almanın mantığı nedir?

Ömerrrrrr

Centipat
Katılım
8 Nisan 2020
Mesajlar
813
Çözümler
3
Özel oyunlar. Konsolu bir kez alıp uzun yıllar görüntü vs ayarları ile uğraşmamak donanım değişikliğine ihtiyaç duymamak. O paraya alınan pcnin uzun yıllar konsol kadar performanslı olamaması. O fiyata alınan pcnin aynı özellikleri verememesi
 

Ada F

Centipat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
4.895
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
ntkrnlmp.exe
Xbox Series X daha güçlü olabilir ama exclusive oyun açısından gidip PS5 alırdım yeni bilgisayar almasam.
Aga mesela RTX ekran kartları en az 6000TL civarı adam gider 5500'e s serisii alırı xxbox RTX ile keyfine bakar.

RTX 2060'ı 3100'e aldım ama sen bilirsin.
 

Noble Six

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
5.286
Makaleler
10
Çözümler
6
Zira o cihazdan faydalanmak 4K görüntü almak için alacağınız giriş seviyesi bir 4K monitör bile 5-6k civarı fiyata sahip.
Yurt dışına göre yorum yapmış diğer üye ama sen Türkiye'ye göre cevap vermişsin. Ekonomik sorunu olmayan ülkelerde yüksek çözünürlüklü televizyon çoğu evde zaten var, alanlar ekstra monitör/televizyon almıyor ki. Sadece ekran kartı parasına bir oyun konsolu alıp yıllarca kullanıyorlar, onlar için konsollar PC'ye göre "oyun amaçlı" çok daha mantıklı bir alternatif oluyor.
 

Deschamps_18

Centipat
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
400
Çözümler
2
Yeni nesil konsollar neredeyse iyi bir sisteme denk geldiğinden bilemiyorum. Ancak örnek olarak Xbox Series S diğerlerine daha uygun bir konsol. Onu satın alarak ekstra olarak game pass'i aldığın zaman masraftan fazla para vermekten kurtuluyorsun bir nevi.

Ha onun dışında arkadaşların geldiği zaman bir Pes veya bir parti oyunu açman ortamı neşelendirdiğinden özellikle bu konsolu bütçesi kısıtlı kullanıcılara önerebilirim.
 

Amazing Jaagub

Picopat
Katılım
4 Kasım 2020
Mesajlar
577
Çözümler
1
Yer
Metallica'dan gelen teklifi reddediyor
Şimdi...Açıklayayım.
Öncelikle, günümüzde konsola alışmış olan, konsol arayüzünü, ve joystick tercih eden insanlar var. Bir sebep bu.
Ancak dünya piyasasında, konsolun asıl çıkış amacı, bilgisayarlar döneminde çok pahalı olduğu için, oyunlara ulaşamayan insanlar oyunlara ulaşabilsin idi. Yani bilgisayar kadar kaliteli bir deneyim yaşamasan da en azından oyunları oynama şansına eriş idi. Ki hala öyle. Bir bilgisayar 2 bin Dolar iken konsollar 200 - 300 arası. Ama günümüz Türkiye'sinde konsol bir "lüks" sayılıyor.

Hayır hayır, konsolun üreticileri değil, bizim yöneticilerimiz haklı.
 

Ada F

Centipat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
4.895
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
ntkrnlmp.exe
Yeni nesil konsollar neredeyse iyi bir sisteme denk geldiğinden bilemiyorum. Ancak örnek olarak Xbox Series S diğerlerine daha uygun bir konsol. Onu satın alarak ekstra olarak Game Pass'i aldığın zaman masraftan fazla para vermekten kurtuluyorsun bir nevi.

Ha onun dışında arkadaşların geldiği zaman bir pes veya bir parti oyunu açman ortamı neşelendirdiğinden özellikle bu konsolu bütçesi kısıtlı kullanıcılara önerebilirim.

Xbox Series X R7 3700X ve RTX 2080s gücündedir.
 

qelos

Picopat
Katılım
14 Aralık 2020
Mesajlar
352
Makaleler
1
Çözümler
1
Windows kullanmayan kesim oyun oynamak için alıyor.
 
Yukarı