Konsol vs bilgisayar

yesososo

Hectopat
Makaleler
3
Sosyalde hem benim girişimden itibaren hem de benden önce çok kez bu konu hakkında hararetli tartışmalar dönmüştür. Gerek daha önce münazara tecrübem olması gerekse iki tarafı da savunabilecek argümanlarımın olmasından dolayı böyle bir münazara yapma isteği doğdu içimde. 7 dakika 20 saniye kuralını sağlayamayacağımızdan dolayı belirli şartları şu anlık kendimce sizde ilgi gösterirseniz daha sonra düzeltebilecek şekilde belirleyelim derim. Benim aklıma sadece şunlar geldi:
1. konsol tarafı bir görüş yazdı ise PC tarafı bir görüş yazabilir.
2. minimum 2 cümle ve temellendirilmesi gerekiyor düşüncenin.
3. konuyu kişiselleştirilmeyecek.

Şimdiden boş vaktini eğlenerek veya bu konu hakkında biraz tartışarak geçiren, okuyan herkese teşekkür ediyorum.

Konsol vs PC durumu çok kişisel, eğer kişi sadece oyun oynuyorsa ve oynadığı oyunlar da konsola özel olanlarsa zaten onu PC almak gibi bir uğraşın altına sokmazsınız.
Genel konuda fikrim ise PC'dir.
PC çok derya deniz bir araç, konsoldan milyon kat daha fazla fonksiyonu var. Dediğim gibi bu konu oyun teması altında olsa bir nebze daha iyi olacak ama şu şartlar altında bunu tartışmanın bir manası yok.

Benim açımdan cevap net: Spor oyunları dışında bilgisayar, spor oyunu ise konsol.
Çünkü özellikle fps/tps oyunlarda o kolu çevirmek falan tam bir işkence. Mause klavye gibisi yok. Gel gelelim bir FIFA atacaksanda, o kol elde olacak. Kol alıp pcde denedim, yinede konsol gibi olmuyor.

Bu adım imkansız. Konunun cevabı kişisel ihtiyaç zaten.

Kim neye ihtiyaç duyarsa onu alır, bu kadar.

Konsol vs PC durumu çok kişisel, eğer kişi sadece oyun oynuyorsa ve oynadığı oyunlar da konsola özel olanlarsa zaten onu PC almak gibi bir uğraşın altına sokmazsınız.
PC çok derya deniz bir araç, konsoldan milyon kat daha fazla fonksiyonu var. Dediğim gibi bu konu oyun teması altında olsa bir nebze daha iyi olacak ama şu şartlar altında bunu tartışmanın bir manası yok.

Mesajın içinde kullanıcı görüşünden yazılması gerekir kişileştirilip: "Şimdi bak kardeşim benim bir PC vardı üf" gibi öznelin özneli yargılardan uzak durulması için yazmıştım. Ve düzeltme yapayım. Münazara başlığı altında olacaktı ama kaldırılmış. :)

Mesajın içinde kullanıcı görüşünden yazılması gerekir kişileştirilip: "Şimdi bak kardeşim benim bir PC vardı üf" gibi öznelin özneli yargılardan uzak durulması için yazmıştım. Ve düzeltme yapayım. Münazara başlığı altında olacaktı ama kaldırılmış.
Dediğimin arkasındayım. Konuyu okudum ama başlığa cevap verdim. Konu da aklıma takılan maddeler oldu eleştirdim bu kadar basit.

Dediğimin arkasındayım. Konuyu okudum ama başlığa cevap verdim. Konu da aklıma takılan maddeler oldu eleştirdim bu kadar basit.

Düşüncenize hiçbir itirazım yok. Saygım sonsuz. Ne olur ne olmaz yine de acaba aklımdakini tam olarak yansıtabilmiş miyim diye açıklamak istemiştim.
Bilgisayar. Çünkü konsol toplayamazsın ve bilgisayar oyun, iş, tasarım vb. amaçlı.

Mesela hocam konsol desem, örnek olarak da oynadığın oyun türüne göre mesela exc. Meraklısı biri için 2.000TL'ye PS4, RTX için 4.500'e series s desem bu özelliklere başka toplama olmaz desem? :D. İş, tasarım konusunda ise oyun bilgisayarı parasına aradan konsolu çıkarıp günlük işler için bir PC mantıklı olmaz mı?

Şu şartlar derken açabilir misiniz?

Geri
Yukarı