Konsol vs bilgisayar

INotRow

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben çok arada kaldım ben oyun oynamak için konsol almayı düşünüyordum ama yaptığım araştırmalarda bilgisayarların daha yararlı olduğunu söyleyen birkaç kişi gördüm. Size de bir sorayım dedim. Sizce oyun oynamak için konsol mu alınır bilgisayar mı?

Bilgisayar: Oyun ve OYUN DIŞINDA birçok işlemi yapabileceğin, yetersiz geldikçe parça parça güncellemeye izin veren cihaz.

Konsol: Sabit parçalar ile neredeyse sadece oyun oynayabileceğin, genelde 60FPS civarına optimize edilmiş oyunlar oynatan cihaz.

Sadece oyun oynamak ise niyetiniz ve bazı konsollardaki düşük FPS pahalı oyun takmıyorsanız konsol daha mantıklı. Asıl soru Klavye-Fare ile mi oyun oynamayı seviyorsunuz yoksa oyun kolu ile mi?

Bilgisayarların gücü ve kuvveti asla konsollar ile kıyaslanamaz. Konsollar oyun odaklı olduğu için buna özel yapılmış cihazlardır.

Ama PC ile her şeyi yaparsın. Konuyla ilgili çok güzel bir video var. Keşke Technopat bunun güncelini çekse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba. Ben çok arada kaldım ben oyun oynamak için konsol almayı düşünüyordum ama yaptığım araştırmalarda bilgisayarların daha yararlı olduğunu söyleyen birkaç kişi gördüm. Size de bir sorayım dedim. Sizce oyun oynamak için konsol mu alınır bilgisayar mı?
Bence ikisi de lazım yani exclusive oyunlar var pcde oynanamayan o yüzden ikisi de olsa iyi olur.
Ha ikisi de yoksa pc bence daha iyi çünkü istediğin çoğu oyunu oynarsın.

PC konsol tarafına nazaran güç ve çözünürlük bakımında çok çok önde işlemci ve grafik kartı gücü çok daha güçlüdür. Bence bilgisayar nedeni ise render, oyun, tasarım, web hepsinde işimi görüyor. Kaliteli bir gamepad takıp istediğim çoğu oyunu oynuyorum oyun yok ise emulatör ile PS oyunlarını oynayabiliyorum yine.

Sadece oyun için bile olsa PC. PS5 ve Series X fiyatları 6700XT-3060Ti sistem fiyatlarına denk olmasa konsol derdim ama şu fiyatlarla konsol almanın bir avantajı yok.

Yapımcı kaç FPS ayarı verdiyse onunla kısıtlısın, grafikler PC'ye göre bariz daha kötü. Aynı fiyata PC varken niye bunlarla canımı sıkayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı