Konsolda oyun neden kasar?

UngainlyGoose

Kilopat
Daha fazla  
Mesela Until dawn niye 17fps e kadar düşer ? Optimizasyondan mıdır yoksa ps4 ten mi?
Böyle olmaya devam eder mi?
Konsolların ömrü uzun olur biliyorum ama bu nasıl olacak böyle?
Seneye veya ertesi seneye ps5 mi cıkar yani?

Until Dawn acele ile çıktığı için rezalet bir optimizasyona sahipti. Konsollar en az 5-6 sene planlanarak hazırlanırlar ve İsterse PlayStation 7 olsun optimizasyonu sıkıntılı olursa kasılmalar muhakkak olur.

Hem optimizasyon kötü hemde next-gen konsolların gücü kötü Sony'in yaptığı veya para verdiği oyunun kendi konsolunda 20 fps'lere kadar düşmesi ayrı bir ironi :) bu konsollar bir ps3 veya bir efsane ps2 olamayacak

Yeni nesil konsollar bence gerçekten güçlü ama firmalar optimizasyon üzerinde sağlam çalışma yapmalı. Bknz: The Order 1886. Sabit 30 FPS ve aşırı iyi grafikler. Veya Phantom Pain. 1080P 60 FPS ve PC ile yarışacak grafikler.(Geçemez o ayrı ama yarışır.)

Multiplayer oyunlarda kasmalar gayet normal olur. Bir noktaya çok fazla kişi ve eşya birikirse oyun kasar, ama ben PS4'de şimdiye kadar 2-3 saniyeden fazla kasmalar görmedim.

Yanlış açıklama until dawn multiplayer değil ben hikayeyi çok beğendim ve tekrar bitiresim geldi fakat oynanış olmayan oyunda frame drop yaşamam çok kötü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı