Konsollarda online oyun oynamak neden paralı?

Yılda 180 Lira verilemecek bir para değil, ayda 15 Lira yapıyor. Ayrıca tekrar söylüyorum verdiği oyunları niye görmezden geliyorsunuz. 180 Liranın hakkını defalarca veren oyunlar veriliyor.
Yaptıkları şey elmanın yanına armutlu iliştirip "meyve sepeti" diye satmak.
-konsola para veriyoruz
-evde internete para veriyoruz
-oyuna para veriyoruz
-modeme, kabloya para veriyoruz
Sonra diyorlar ki "kendi paranla zaten senin olan İnternet hattında, zaten parasını ödediğin konsolunla zaten parasını ödediğin oyununun serverlarına bağlanmak için sen verecek her ay 15 lira daha".... Sebep?

Çok meraklısı varsa online oyun pazarı kursun Sony, Steam gibi. Orada aylık üyelik yapsın, çekilişle aylık üyelik yapanlara yine versin her ay iki tane oyun. Canı isterse 5 tane versin. Zorla bir ekosistemin içine mecbur etmek nedir?

Açıkçası PS4'üm var ve sadece single player oyunlar oynadım şu ana kadar. İnternetim kötü olduğu için PS Store'den zar zor faydalanıyorum zaten. Dediğine katılıyorum adam gidip 360 TL veriyor Fifa'ya oynamak için bir de aylık 25 TL verecek. Bu da serverler kapanana kadar 15 ay gibi bir süre(rastgele söyledim). 375 TL yapar tabii ki yıllık alıp daha ucuza getirilebilir ama ben aylık veya 3 aylık alıyorum.

Ucretsiz oyun veriyorda kullanamiyorsun ps plus olmadan plus ucretini boyleliklemi cikaracaklar peeh online icin zorunlu ucretli bi sistem getirilmemelidir pc de oyle bi sistem olsa yada steam de fazlasiyla kullanici kaybederlerdi istemiyorum belki aylik ucretsiz oyun filan yillik ekstra niye 180 TL veriyim ki zaten artacakmis iyice oyun fiyatlari ve ps plus da iyice konsollardan soguttular oyun sirketleri ve sony firmasi

Yaptıkları şey elmanın yanına armutlu iliştirip "meyve sepeti" diye satmak.
-konsola para veriyoruz
-evde internete para veriyoruz
-oyuna para veriyoruz
-modeme, kabloya para veriyoruz
Sonra diyorlar ki "kendi paranla zaten senin olan İnternet hattında, zaten parasını ödediğin konsolunla zaten parasını ödediğin oyununun serverlarına bağlanmak için sen verecek her ay 15 lira daha".... Sebep?

Çok meraklısı varsa online oyun pazarı kursun Sony, Steam gibi. Orada aylık üyelik yapsın, çekilişle aylık üyelik yapanlara yine versin her ay iki tane oyun. Canı isterse 5 tane versin. Zorla bir ekosistemin içine mecbur etmek nedir?
Ağzına saklık. Helal olsun. İşte yakındıgım nokta bu ve konsol sahipleri hiç isyan etmiyorlar bu konuya.

Oyun üreticileri kazandıkları parayı artık eskisi kadar kendilerine yediremiyor. Burada oyun üreticileri haklı fakat oyun fiyatları zaten uçuk. Fiyatları daha da yükseltmemek için böyle bir hamleleri var.

Acikcasi aylik verdigi oyunlar yuzunden pek umrumda degil. Yillik alirsan aylik 15 lira gibi bir fiyata geliyor. Mesela gecen ay DbD ve Mafia 3 (her ne kadar berbat olsada bedava yani :)) verdiler belese. Bir DbD hayrani olarak 160 liralik oyunu 15 liraya almak cok hosuma gitti. Hastasi oldugum 3 oyun daha belese verilmisti. Gecen yil Infamous Second Son, bu yil Until Dawn ve Beyond Two Souls. Eger boyle oyunlar vermeye devam ederse hic bir sikayetim olmaz.

PSN sunucuları önemli dostum. Onların kirasını bir yerden çıkması lazım.

Birde, PS3'te bedava multiplayer oyun. Ne oldu da PS4'te paralı oldu biliyormusunuz?

Microsoft, Xbox 360'ın Live satışlarından kazandıkları parayı, İsviçre bankalarına taşımaya kervanlar yetmiyor. Öyle deli para kazanırken, Sony durumu gördü. Sony CEO'su da "Musluk akarken doldur." sözünden yola çıkarak PSN+ sistemini paralı veriyor.

Ama PSN+ sadece MP değil, bedava oyun falan da veriyor. Aslında güzel ama verdiği oyunların %90'sı çöp. Arada yanlışlıkla güzel oyun oluyor ama.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı