Konu başlıklarının baş harfi büyük olmalı

Sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    21

Yusuf Koçoğlu

Hectopat
Yer
Karamürsel
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şahsi fikrim konu başlıklarındaki kelimelerin ilk harfi büyük olursa çok daha düzenli bir görüntü oluşur. Hem de dil kurallarına aykırı olmayan bir durum. Örnek verecek olursak:
-Dolar 1 kuruş düştü!
-Dolar 1 Kuruş Düştü!

-Bu yaştan sonra boyum uzar mı?
-Bu Yaştan Sonra Boyum Uzar Mı?

-Kıza açılmam gerek taktik verin.
-Kıza Açılmam Gerek Taktik Verin.

Örneklerde de yazdığım gibi olursa sosyal ana menüsü daha düzenli daha güzel gözükür diye düşünüyorum. Eminim ki Technopat yöneticileri için kullanıcıların fikir ve yorumları önemlidir.

Katılıyorum, görüntü olarak daha güzel duruyor başlıkların baş harfinin büyük olması.

Ben ince adamım, böyle şeylere dikkat ederek konu açardım, ta ki tek tek uğraşarak baş harflerini büyük yazdığım kelimelerin moderatör tarafından küçültüldüğüne denk gelene kadar. Artık uğraşmıyorum, modlar takılsın keyfine göre.

Çok bir şey fark etmez açıkcası. Ha büyük olmuş, ha küçük. İlk harfi büyük olarak başlanmış başlıkları zaten çoğunlukla öyle bırakıyoruz. Bu arada, bu konuyu açıp da sizin de küçük harflerle bırakmanız ironik olmuş. :)

Hocam modlar değiştiriyor diye ben de ellemedim. Menü daha tertipli daha resmi gözükür daha bir hoş olur böyle düşünüyorum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam modlar değiştiriyor diye ben de ellemedim. Menü daha tertipli daha resmi gözükür daha bir hoş olur böyle düşünüyorum açıkçası.

Bazı arkadaşlar yazım denetimi bastığı zaman başlığın ilk harfi büyük, diğerleri küçük olacak şekilde değişiyor. Yazım denetiminden "Büyük harf" e basınca bu işlem uygulanıyor. Ben uygulamamaya gayret gösteriyorum.

Geri
Yukarı