Konu dışına 15 günde 1 konu sınırlaması gelsin

Kısıtlama değilde denetiminin arttırılması gerek, milletin sürekli saçma sapan dertlerini anlattığı bir yer olmamalı, konu onaylanmadan önce iyice düşünülmeli, özellikle çok fazla ilgi çekecek veya tartışma yaratabilecek konular onaylanmamalı aksi taktirde Kızlarsoruyor gibi bir yere dönüşür bu forum. Bunu anlattığımda moderatör, beğenmiyorsan bakma ulan, adı üstünde konu dışı herkes istediği konuyu açar şeklinde bir yanıt verdi. Ya kardeşim herkes istediği konuyu açarsa bu tür konular çoğalırsa teknoloji kısmına bakan kimse kalmayacakki, birisi dolar konusu açtığında herkesin dikkatini çekiyor veya derdini anlatan bir konu olduğunda, veya daha da kötüsü kendini psikopat sanan arkadaşların yardım istemesi. Son zamanlarda her hafta derdini anlatan bir herif geldi, konular çok büyük hit aldı ve arkadaş dikkat çekmek dışında hiçbir şey yapmadı.

Geçen birisi tuvalet kağıdı gazetesinin haberini paylaşmış. Anında ban atılmalı o tuvalet kağıdının haberini paylaşanlara.

Merhaba.

Başlık biraz uzun olduğundan emir verir gibi yazmış olabilirim, alınmayın lütfen :) Öneririm gibi kelimeler sığmadı.

Konu dışı'ndan açılan konular gördüğünüz gibi bu aralar çok arttı. Mesela 1 günde aynı üye 3 farklı "En sevdiğiniz meyve, sevmediğiniz reklamlar, ekran görüntülerimizi atalım" tarzı konu açabiliyor. Bu da haliyle biraz şey oluyor :)
Açılan 3 konunun 1'i konu dışı oldu artık.

Nasıl bir kelime kullansam bilemedim ama "kirlilik" gibi oluyor. Doğru kelimeyi bulmak zor, çok yanlış yerlere gidebilir ama anlatabildim herhalde düşüncemi :)

Bence bir üye 1 tane konu dışı konusu açtıktan sonra 2.'sini 15 gün gibi bir süre sonra açabilsin, yani bilgisayar toplama konularındaki gibi, sadece daha kısa.

Siz ne düşünüyorsunuz?
16 yaşındayım, bazı kişiler için evet doğru ama çoğu zaman canım sıkılınca konu dışı kategorisine gidip biraz konular arasında geziniyorum keyfim yerine geliyor😁

Aynı şekilde, ergenlerin sürekli açtığı boy konuları, milletin psikolojik destek istemesi, bu tür konular olduğunda herkes sanal dünyada olmanın verdiği özgüvenle Doktor, Terapist, Psikolog oluyor, fakat birsi oyunda kasma, düşük FPS sorunlarıyla alakalı bir konu açtığında konun çözüme kavuşması 1 haftayı buluyor.

İlgili olduğunuz bölümleri takip edebilirsiniz.

Bir kişi Overclock ve Soğutma kısmı ve Masaüstü Bilgisayarlar bölümleri ile ilgili, yeterince bilgisi var. Bu konuları takip etsin, zaten bildirim gelir. Yardım almak için açılan konular bir yere gitmiş olmaz bu şekilde. Senin tabirinle ''akıp gitmez'' :)

Bana sorarsan ben de memnun değilim ama buna karışamam, konular açılabilir. Sadece birilerinin özgürlüğünü kısıtlamak yerine kendi özgürlüğünüzü yaratmanız daha iyi olacaktır. Anlaşlır oldu sanıyorum :)

Nedir bu Konu Dışı bölümünden alıp-veremediğiniz, gerçekten anlayamadım.
Her gün Konu Dışı şöyle olsun böyle olsun diye başlık açılıyor.
Sanki iktidarın temsilcileri gibiler, oraya da baskı uygulansın istiyorlar.
Konu Dışı'na uymayan bilgisayar sorunları gibi konular dışında bırakın insanlar özgürce konu açsınlar.
Küfür, hakaret, aşağılayıcı şeyler olursa zaten ceza veriliyor, daha öteye giderse zaten kilitleniyor, daha ne istiyorsunuz?
Girmezsiniz, yazmazsınız ama sizlerin bu kadar rahatsız etmesinin arkasında açıkça iyi niyet görmüyorum.

Nedir bu Konu Dışı bölümünden alıp-veremediğiniz, gerçekten anlayamadım.
Her gün Konu Dışı şöyle olsun böyle olsun diye başlık açılıyor.
Sanki iktidarın temsilcileri gibiler, oraya da baskı uygulansın istiyorlar.
Konu Dışı'na uymayan bilgisayar sorunları gibi konular dışında bırakın insanlar özgürce konu açsınlar.
Küfür, hakaret, aşağılayıcı şeyler olursa zaten ceza veriliyor, daha öteye giderse zaten kilitleniyor, daha ne istiyorsunuz?
Girmezsiniz, yazmazsınız ama sizlerin bu kadar rahatsız etmesinin arkasında açıkça iyi niyet görmüyorum.
Biz özgürce konu açmayın demiyoruzki, sadece diyoruzki tartışma yaratabilecek, gereksiz ilgi çekebilecek konulara denetim gelsin. Çünkü birisi boy veya derdini anlattığı bir konu açtığında sonuca bağlayabilecek bir Psikolog, Doktor, Terapist yok bu forumda varsada ben bilmiyorum, o yüzdende konu gereksiz ilgi çekiyor ve forumda konu kirliliği oluyor işte.

Biz özgürce konu açmayın demiyoruzki, sadece diyoruzki tartışma yaratabilecek, gereksiz ilgi çekebilecek konulara denetim gelsin.

O denetim zaten uygulanıyor, burası başıboş değil, biraz tolerans tanınması da Konu Dışı bölümünün yapısı gereğidir.

Çünkü birisi boy veya derdini anlattığı bir konu açtığında sonuca bağlayabilecek bir Psikolog, Doktor, Terapist yok bu forumda varsada ben bilmiyorum, o yüzdende konu gereksiz ilgi çekiyor işte.

İlla olması şart değil, olabilir de o da şansına, sonuçta görüş alış-verişi yapılıyor, zaten bölümün amacı o.
Bunu da her gün başlık açıp kısıtlama çağrıları yapmayı doğru bulmuyorum, rahatsız olanın başlığa girmeme gibi bir seçeneği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı