Konu eksiklerimi nasıl toplayabilirim?

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Evet, forumu bırakmıştım. Kendimi birçok derste eksik hissettiğim için konu açma kararı aldım, son konum olacak bu.

7. sınıftayım ve 8. sınıf hızla yaklaşıyor. Derslerimi tekrar etmeye başladım. Önceki konularda kendimi eksik hissediyorum. 7. sınıf genel tekrarı yapmam gerektiğinin farkındayım. Her konularımı tekrar etmediğim, evde oturmak için dershaneye gitmediğim aklıma geldikçe ağlıyorum. Hatta artık LGS konusunda, diğer her şeyde kendime güvenemiyorum, kendimi sevmiyorum. Psikolojim bozuldu desem yeridir.

Öncelikle günlük program yaptığımı belirteyim. Günde en az 4 saat ders yapıyorum, oyunlardan iyice uzaklaşmaya çalışıyorum. Konularım bitmediği için önceki konulara dönüp bakamıyorum. Yaz tatilinde Tonguç Akademi'nin 7'den 8'e kitabını bitireceğim. Başka önerileriniz var mı?

Bir de psikoloğa gitmek istiyorum, anneme tüm sorunlarımı söyledim fakat "Psikoloğa gidebilir miyiz?" kısmını üzülmemesi için söyleyemiyorum. Ailem "Neyin var, söyle yardımcı olalım." dediğinde ağlıyorum. Anneme bunu nasıl söyleyeceğimi söyler misiniz?

Lütfen çalışsaydın, bize ne demeyin. Hatamı yüzüme vurmayın. LGS'den 450+ puan almak istiyorum. Herhangi bir lise tercihim yok. 8. sınıfta derslerime asılacağım.

Bir de ders yapmayıp, oyun oynayınca huzursuz oluyorum. Önceden oyun manyağıydım, şimdi oyunları dijital kopya halinde satılan, soyut ve emek harcanmış şeyler olarak görüyorum. Neredeyse oyun oynamıyorum artık. Bu huzursuzluğun üstesinden nasıl gelebilirim?

Matematikte işlem hızımı nasıl artırabilirim?

Yeni nesil soruları nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten 7.sınıf konularını 8.sınıf konularını işlerken tam olarak anlıyorsun, daha şimdiden kendini bu kadar sıkma.
7. sınıftan hazır olmam gerekiyor konulara. Bu yüzden korkuyorum. Ama teşekkürler, moralimi yükselttiniz.

Yeni nesil soruları nasıl çözebileceğime, matematikte işlem hızımı nasıl geliştirebileceğime, anneme "Psikoloğa gitmek istiyorum"u nasıl söyleyeceğime dair önerileriniz var mı? Bir de yaz tatilinde yapabileceklerim için öneriniz var mı?

7. sınıftan hazır olmam gerekiyor konulara. Bu yüzden korkuyorum. Ama teşekkürler, moralimi yükselttiniz.

Yeni nesil soruları nasıl çözebileceğime, matematikte işlem hızımı nasıl geliştirebileceğime, anneme "Psikoloğa gitmek istiyorum"u nasıl söyleyeceğime dair önerileriniz var mı? Bir de yaz tatilinde yapabileceklerim için öneriniz var mı?
Psikolog a gerek yok. Matematiği soru çözerek hızlandırabilirsin. Yeni nesil soruları normal sorulara aşina olunca çözersen rahat olursun. Yaz tatilinde konuları gözden geçirin birazda soru çözün. Çok kasmaya gerek yok şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı