Konularda konunun amacı dışına çıkan tartışmalar

Moderasyon değişik çalışıyor. Uyarıları da takmazlar ki. Adam buraya savaşmaya gelmiş. :D
Hepsinin amacı savaşmak değil. Haklı da olsa konu sahibinin öncelikli cevap alma hakkı olduğu unutuluyor.

Çözümü neden moderasyon ekibinden bekliyorsunuz? Buraya öğrenmeye gelen kişilere öğretmek yerine köstek olanlar kendini düzeltmeli.

Maalesef, felsefik ve bilimsel konularda konu dışına çıkılmasını anlıyorum fakat şu tür öneri konularında konunun dışına çıkanlar, öneriyi yapanla veya konu sahibiyle dalga geçenler, konularda makara yapanlar beni çok üzüyor, bu forum 2013-2015 arası böyle değildi.
Bir de şöyle tipler var, konu sahibi -bize göre basit- soru soruyor diyelim, çok bilmiş arkadaşlar da gelip dalga mı geçiyorsun, bunu nasıl bilmiyorsun, böyle bir şey için konu mu açılır gibi saçma sapan tabirler görüyorum. Adam gerçekten bilmiyor, yardım almaya geliyor basit bir soru için konu mu açılır diyor. Aynı arkadaşın mesaj geçmişine bakıyorum ''Teknik Destek'' kategorisinde 1 tane mesajı yok. Çok komikler.

"C4","Eşek","Fırın" gibi alakasız, şımarıklık eseri mesajlar yazıyorlar bir de. Ben açıkçası o markaları da insanlar iyisiyle kötüsüyle kullandığı için en basitinden "çöp" bile diyemiyorum. Vasatın altında, düşük segment, giriş seviyesi olarak nitelendirmek daha doğru geliyor.

Hocam sadece bu konularda olmuyor. Bir konuda arkadaş Witcher 3'te yardım istemek için bir konu açmıştı ve konu 25 30 sayfa olmuştu ama arkadaşın sorduğu soruya dair hiç kimse bir şey söylememişti bu 25 30 sayfada. Konu açıldığı gibi biri bir şekilde oyunu AC'nin bir oyunuyla karşılaştırdı. Sonrasında konudan sapılarak 25 30 sayfa AC ve Witcher 3'ü tartıştılar.

Çözümü neden moderasyon ekibinden bekliyorsunuz? Buraya öğrenmeye gelen kişilere öğretmek yerine köstek olanlar kendini düzeltmeli.
Çünkü Technopat Sosyal'in denetimi onların kontrolünde. Adam kendini düzeltmiyor diye forumda barınmaya devam mı edecek? O zaman moderasyon ekibi ne diye var?

Bir de şöyle tipler var, konu sahibi -bize göre basit- soru soruyor diyelim, çok bilmiş arkadaşlar da gelip dalga mı geçiyorsun, bunu nasıl bilmiyorsun, böyle bir şey için konu mu açılır gibi saçma sapan tabirler görüyorum. Adam gerçekten bilmiyor, yardım almaya geliyor basit bir soru için konu mu açılır diyor. Aynı arkadaşın mesaj geçmişine bakıyorum ''Teknik Destek'' kategorisinde 1 tane mesajı yok. Çok komikler.
Bir de senin haterlerin var, öneri yapıyorsun sana sataşmaya geliyor. Aslında bunun niye olduğu çok açık, sosyal medya, yayıncılar vesaire insanları böyle yaptı diyebiliriz. İnsanların davranış, kişilik vesaire her şeyi yavaştan değişiyor. Biraz da aile eğitimi ve yaşla alakalı, genelde ailesinden iyi terbiye alamamış küçük kardeşlerimiz, ya da ailesinden terbiye alamamış 18 yaşından büyükler de yapıyor.

Bir de senin haterlerin var, öneri yapıyorsun sana sataşmaya geliyor. Aslında bunun niye olduğu çok açık, sosyal medya, yayıncılar vesaire insanları böyle yaptı diyebiliriz. İnsanların davranış, kişilik vesaire her şeyi yavaştan değişiyor.
Önerisini kötü bulduğum için üzgün atıyorum, otomatik o da üzgün atıyor, ne yazdığımın hiçbir önemi yok, üzgün attım ya mutlaka karşılık vermeli. :D

Geri
Yukarı