Konuşacak konu bulamadığınızda ne yapıyorsunuz?

Trilyonlarca etmen sürüyle konu var ama o anki durum bunlardan neredeyse hiçbirini hafızana getirmeyebilir. Veya getirdikleri yanınızdaki kişi/kişilerle konuşulması uygun olmayabilir.

En basitinden, şuan sallıyorum kafadan : Yolda gördüğünüz tuhaf bir olay veya 2 gün önce gördüğünüz rüya, TV'de gördüğünüz bir haber veya doğruluğundan emin olmadığınız bir sual. Yani çok şey var ama direk pat diye konuşursan gereksiz samimiyet havası yaratmış olursun. Bence bir mahsuru yok ama diğer insanlar olumsuz bakar.

Ben arkadaş ortamındaysam konu bitmez. Böyle durumlar daha çok ikili arkadaşlıklarda sıkıntı getiriyor o da konuşmayınca 7.Saniyede utanç + sıkkınlık karışımı bir duygu çoğalarak girer karnınıza acil konu açmanız gerekir 😀 Konuştuğum kişi samimi olmadığım bir tanıdık ise konu bitince " - İyi hadi kaçayım ben. Kendine iyi bak. Allah'a emanet " der mekan değiştiririm ben.

@Negan Smith Kanka mevzuyu yanlış kavramışsın 🙃

Evet, sen yazınca kavradım işi. Sosyalde konu açılınca aklıma ilk burası geliyor.
Muhabbetin derin vaziyetini çözebilmene sevindim 😂 o değil bir konu patlatasım geldi. Hatta açayım dur. Valla ilham gelmişken bir tane patlatayım tutarsa muhabbete yarın katılırım.

Havalarda bu aralar bir havalarda bir kendini beğenmişlik bir ister yağarım ister yağmamcılık deyip geyiğe dalabilirim. Artık oradan ne olacak bu doların haliydi, 7 ydi, 5 di maliyeti kurtarmazdı derken bir bakmışsın mantıklı bir şeylere dönmüş muhabbet. Ya da iyice tıkanır belli olmaz şans artık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı