Konuştuğum kız beni engelledi

Discord'dan bir kızla tanıştım. Kızın sevdiği konuştuğu bir çocuk varmış ama çocuk eski sevgilisiyle barıştığı için sinirlenmiş bunları bana anlattı. Kızın söylediği şeyleri fazla takmadım. Sonraki gün babasıyla kavga ettiğini söyledi biraz konuştuk sonra Valorant girdik. Kız oyundayken sanki bu başına gelen seyleri bana anlatmamış gibiydi biraz tuhaftı. 2-3 el oynadıktan sonra 2 tane çocuk geldi direkt Reyna ve Raze kitlediler. Oyun esnasında sürekli bize sataşıyorlardı ve kızın hoşuna gidiyordu. Sonra benimle giren kızı takımlarına çağırdılar. Kızda girelim sende gel dedi kabul etmedim. Sonra o 2 çocuk benimle dalga geçtiler. Bir süre sonra çocuklar bana güldü ve kız beni DC'den engelledi Valorant'tan da sildi. Kendimi çok berbat hissediyorum öyle anlatmak istedim. Normalde böyle şeylere moralim bozulmazdı ama bu olan şeyleri kabullenemedim. Genelde Online oyunlarda da kızlarla tanışıyorum bana ilgili davranıyorlar falan sonra bakıyorum beni bir anda silmişler. Kendimi iyi hissetmem için neler yapmalıyım? Böyle bir olayla karşılaşırsam nasıl karşılık vermeliyim? Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Büyük ihtimal o çocuklar o kızın zaten arkadaşıydı. Bence seni trollemişler. Anlamadığım nokta Online oyundan tanıştığın birisi sana neden ilgili davranıyor. Ya sen bir şeyleri yanlış anlıyorsun, kızların sana karşı ilgili olduğunu düşünüyorsun. Ya da kızların ilgisini kasıtlı olarak çekmek için bir şeyler yapıyorsun. Sonuçta o senin normal bir arkadaşın veya sevgilin değil. Sadece oyun partnerin, senle oyun oynamaktan zevk almıyorsa veya bir süre sonra bir sebepten ötürü sıkılıyorsa silmeleri normal. Bende kız, erkek birçok kişiyle tanışıyorum haftalarca oyun oynuyorum. Benim de silip engellediğim insanlar var veya aynı şekilde beni de siliyorlar. Bugün mesela bir birkaç aydır LoL oynadığım bir kızı engelledim. Oyunda car car konuşuyor bütün hayat hikayesini bir aydır dinledim. Bana ne kardeşim senin saçma hayatından falan desem kalbi kırılacak. Oyunu da takip etmiyor. En sonunda sinir etti, engelledim gitti. Yani seni silmelerinin elbette bir sebebi vardır. Ya kalbin kırılmasın diye direk yol veriyorlar. Ya da sana açıklama yapacak kadar muhataba almıyorlar. Yani sana tavsiyem tanımadığın insanlar senden uzaklaşınca bu kadar kafana takıp psikolojin bozuluyorsa. Online ortamda arkadaş edinme. İlla arkadaş arıyorsan reel ortamlarda arkadaş edinmeye çalış. Asıl arkadaş onlar. Mikrofonun diğer ucundakiler değil.

Gerçek hayata hoş geldin evlat. Kafa yormamak için bu tarz ortamlarda insanlarla uğraşma. Genel olarak basit ve düşük seviye kızlar insanlarla eğlenmeyi sever onlarla hiç uğraşma. Denk gelene kadar iyi insanları ara denk geldiğinde hissedeceksin.

Hayat değil dostum sanal hayatın gerçeklikleri. Sanaldan sevgili yapmayı bırakalı yıllar oldu gerçekte de vardı 1 ay öncesine kadar ama eski sevgilisine dönmek istediğini ve bitirmek istediğini söyledi. Kafaya takmamak en iyisi hocam daha genciz başımıza neler gelecek bilemeyiz.

Kafaya takmamaya çalışıyorum fakat bu yaşadığım olayı kabullenemedim. Reeldede arkadaşlarla ilk başta tanışırken kendime göre birini buluyorum 2-3 hafta sonra başkasıyla takılmaya başlıyor topluca beni dışlıyorlar derslerde benimle dalga geçip hepberaber gülüyorlar öğretmen bile bana takılıyor bütün sınıf bana kahkaha atıyor. Hep insanlar bana böyle yaptığı için hiçkimseyle reelden samimi olamıyorum o yüzden sanaldan arkadaşlık kurmaya çalışıyorum.

Kız sendeki Meriçliğin kokusunu almış, ilk önce friendzone'a oradan da tarihin tozlu raflarına yollamış. Olayın özeti budur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kız sendeki meriçliğin kokusunu almış, ilk önce Friendzone'a oradan da tarihin tozlu raflarına yollamış. Olayın özeti budur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, kız bana böyle konuştuğu çocukla yaşadıklarını dökünce ilk başta terslemiştim. Sonra bana daha çok mesajlar atmaya başladı. Babasıyla kavga ettiğini söyleyince ona biraz destek oldum. Eğlenceli bir tarzda yazıyordu yazdıklarını ama Valorant'a geçince bir anda değişmeye başladı. Oyundayken beni umursamıyor gibiydi zaten takima gelen 2 kişi'de olayın bahanesi gibi bir şey oldu kız direkt engelledi beni.

Bende o şekilde yapıyorum gerçekten konuşup risk almaya korkuyorum. Ancak internettende iyi oluyorda güvenemiyorum sosyal hayatım olmadığı içinde internette sosyalleşmek istiyorumda buradada zor oluyor.

Bende risk alamıyorum. Birisiyle rahatça konuşamıyorum.

Büyük ihtimal o çocuklar o kızın zaten arkadaşıydı. Bence seni trollemişler. Anlamadığım nokta Online oyundan tanıştığın birisi sana neden ilgili davranıyor. Ya sen bir şeyleri yanlış anlıyorsun, kızların sana karşı ilgili olduğunu düşünüyorsun. Ya da kızların ilgisini kasıtlı olarak çekmek için bir şeyler yapıyorsun. Sonuçta o senin normal bir arkadaşın veya sevgilin değil. Sadece oyun partnerin, senle oyun oynamaktan zevk almıyorsa veya bir süre sonra bir sebepten ötürü sıkılıyorsa silmeleri normal. Bende kız, erkek birçok kişiyle tanışıyorum haftalarca oyun oynuyorum. Benim de silip engellediğim insanlar var veya aynı şekilde beni de siliyorlar. Bugün mesela bir birkaç aydır LoL oynadığım bir kızı engelledim. Oyunda car car konuşuyor bütün hayat hikayesini bir aydır dinledim. Bana ne kardeşim senin saçma hayatından falan desem kalbi kırılacak. Oyunu da takip etmiyor. En sonunda sinir etti, engelledim gitti. Yani seni silmelerinin elbette bir sebebi vardır. Ya kalbin kırılmasın diye direk yol veriyorlar. Ya da sana açıklama yapacak kadar muhataba almıyorlar. Yani sana tavsiyem tanımadığın insanlar senden uzaklaşınca bu kadar kafana takıp psikolojin bozuluyorsa. Online ortamda arkadaş edinme. İlla arkadaş arıyorsan reel ortamlarda arkadaş edinmeye çalış. Asıl arkadaş onlar. Mikrofonun diğer ucundakiler değil.

Direkt bana "senle oynamak istemiyorum" deseydi inanki bunun kadar üzülmezdim. Direkt beni hem Valorant'tan arkadaşlığımı silmesi ve Discord'dan engellemesi cidden bana bayağı koydu.

images.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı