Konya'da Vodafone'un çekim gücü nasıldır?

Max_Payne

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 Senedir faturalı olarak Türk Telekom kullanıyorum ve gün geçtikçe çekim gücü diplere iniyor. Eskiden bulunduğum konumda konuşurken(ister evin içinde olayım ister evimin bulunduğu sokakta olayım fark etmiyor) ufak tefek kesilmeler oluyordu ama sağlıklı iletişim kurabiliyordum. Son 1 senedir beni arayanlar telefonumun kapalı ya da meşgul çaldığını söylüyorlar, çok nadir de olsa telefonumda bir bildirim görmediğim halde telefonumun çaldığını ve benim açmadığımı söylüyorlar. Artık çekilmez dereceye geldi. VoWiFi kullanarak idare etmeye çalışıyorum ancak ister AVM'ler olsun ister açık alanda parkta geziyor olayım telefon görüşmelerinde sesli kesintiler yaşıyorum. Farklı farklı cihazlarda da durum aynı.

Bulunduğum mahallede evime 200 metre uzakta hastane var ve evim kırsal bir kesimde de değil şehir içinde. Paket fiyatları ve eski müşterilere verdikleri fiyat dolayısıyla Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum. Şu an 6 GB internet içeren Türk Telekom faturalı tarifesine 40 TL ücret ödüyorum ve bir ay sonra taahhütüm bitiyor. Vodafone'un Konya'da çekim gücü nasıldır? Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?
--Güncel--

Son düzenleme:
Karatay'da yaşıyorum annemin telefonu ve pos cihazımız Vodafone. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem bu taraflarda.
TT için bahsettiğim sorunlar Vodafone'da da oluyor yani.
Konuşmalarımı genelde evin içinde yapıyorum hiçbir sıkıntı olmuyor. Yani en azından bizim evin bulunduğu konuma (Kazım özenç Ortaokulu civarları) göre.
Teşekkür ederim bilgi için.

Karatay 'da ikamet ediyorum ve kendimi bildim bileli hep Vodafone kullandım. 1.5 senedir TT kullanıcısıyım. ( Belki 2 de olabilir.) Vodafone'dan sürekli çekmişimdir. Özellikle eski telefonum 3G destekliydi ve hattım 4.5G olmasına rağmen kullanamıyordum. Rezalet bir hat Vodafone 3G'de. Şahsen TT ile çıldıracak derecede hiç bir sorun yaşamadım. Şehir merkezinde olsam bile ara sıra bir kaç saniyeliğine internet kullanımında hat çekmediğinden dolayı kesilmeler oluyordu ki bence bu her hatta yaşanabilecek bir durum. Onun dışında başka hiç bir sorunum yok, gayet memnunum. Sizin sorununuz telefon kaynaklı, hattınızın eski olması, telefonda hat seçeneklerinde 3G'nin işaretli olması gibi bir şey olabilir mi?

Karatay 'da ikamet ediyorum ve kendimi bildim bileli hep Vodafone kullandım. 1.5 senedir TT kullanıcısıyım. ( Belki 2 de olabilir.) Vodafone'dan sürekli çekmişimdir. Özellikle eski telefonum 3G destekliydi ve hattım 4.5G olmasına rağmen kullanamıyordum. Rezalet bir hat Vodafone 3G'de. Şahsen TT ile çıldıracak derecede hiç bir sorun yaşamadım. Şehir merkezinde olsam bile ara sıra bir kaç saniyeliğine internet kullanımında hat çekmediğinden dolayı kesilmeler oluyordu ki bence bu her hatta yaşanabilecek bir durum. Onun dışında başka hiç bir sorunum yok, gayet memnunum. Sizin sorununuz telefon kaynaklı, hattınızın eski olması, telefonda hat seçeneklerinde 3G'nin işaretli olması gibi bir şey olabilir mi?
Telefonum Redmi Note 8. Hat seçenekleri 4,5 öncelikli, VoLTE ve VoWifi seçenekleri açık. Bahsettiğim ayarları operatör ayarlarında da açık. Daha önce kullandığım cihazlarda da durum aynıydı, evde diğer bireylerin kullandığı telefonlarda da durum aynı(Xperia Z5, Samsung Galaxy ailesinden 2018 ve 2019 model telefon). Yaklaşık 8-9 senedir bu evde ikamet ediyorum durum hiç düzelmedi. Son 2 senedir daha rezil hal almaya başladı. Sinyal kaybı ve ses kesintisi yaşamamak için balkona çıkıyorum durum gene aynı. Evin önüne iniyorum bir tık daha iyi çekiyor ama 3G performansına zor ulaşıyorum. Evdeyken telefonum %90 Edge modunda oluyor. 3G çekim gücü sağladığım durumlarda ise birini aradığımda veya SMS gönderdiğimde birden 2G'ye düşüyor. Sinyalin toleransı bu kadar düşükken telefonda görüşme yaptığımda telefonun alt kısmını gökyüzüne bakacak şekilde tutuyorum. O derece hassas durumda yani. Ve bu durum tekrar tekrar belirttiğim gibi en az 5 farklı cihazda denendi. Samsung telefonlarda bir tık daha az kesinti yaşanıyor sadece.

Mobil veri internet hızı meraklısı değilim. Sadece iletişim kopukluğu yaşamayayım, çeksin yeter. Ayrıca TT müşteri hizmetlerinin bana önerdiği faturalı paket 45 TL. Benim kullandığım tarifede internet kotamın yarısını, dakika kotamın çeyreğini kullanıyorum. Bu değerleri müşteri temsilcisinin de görmesine rağmen ısrarla bana üst paket satmaya çalışmaları da cabası. Vodafone'a hattımı taşıdıktan sonra bir kaç ay faturasız kullanmayı düşünüyorum. Duruma göre kararımı vereceğim.

Son düzenleme:
Vodafone'dan 2 sene çektim daha da ne öneririm ne kullanırım. Turkcell'e geçtiğimden beri çok rahatım en ufak sorun yaşamıyorum. Çok absürt paketler kullanılmayacaksa 5-10 TL fark için Turkcell'den başkasını tercih etmeyin bana kalırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı