Konya'daki konser sırasında sahneye atlayan kişi: Konya uyan artık, AK Parti'ye oy verme!' dedi

Yapılmış olan eylem belki yakışık almadı. Ama siz bi eteğinizdeki taşları dökün diye boşuna demiyoruz.

İnsanlar kendi fikir ve düşüncelerini dile getirmede korku ve endişe yaşıyorsa ya?

Mesele o zaten. Bende bu tarz hareketler yakışıksız diyorum.
Yoksa bana ne kim ne düşünürse düşünsün insanların hakkına tecavüz etmedikçe herkes düşüncesini açıklasın tutan engelelyen mi var? Gitsin sosyal medya hesaplarından istediği gibi yazsın Konya AKP'ye oy verme diye. Veya gitsin kitap yazsın gazete çıkarsın köşe yazısı yazsın beni ne ilgilendirir. Tabii ki onun görüşüdür ve istediği gibi söyler.

Ama binlerce insannın içinde zorla mikrofonu alıp bir şey söyleyemez. Olmaz diyorum. Senin benim için fark etmez yarın iktidar değişse gene yakışıksız diyorum daha ne diyecem ben size? Ama sen gidiyorsun Anayasa var 26. madde var diye alakasız laflar ediyorsun.

Hadi geçmişe gidelim; o baş örtüsü yasağı denilen haksız duruma. Ben sizin mahalle ile birlikte cop bile yedim. Ama sizler gücü ele geçirince benim gibilere hançeri zevkle sapladınız.

Ya ne hançeri hocam. Senin ne derdin ne sıkıntı var çözemedim ama. Gene bu konu ile ne alakası var bu yazdığının? Başörtüsü yasağına karşı durduysan helal olsun sana. Olması gereken bu zaten. Ama sana yanlış veya ters ne yapıldı bilmiyorum hançer falan ne alaka çözemedim.

Son düzenleme:
Yoksa bana ne kim ne düşünürse düşünsün insanların hakkına tecavüz etmedikçe herkes düşüncesini açıklasın tutan engelelyen mi var? Gitsin sosyal medya hesaplarından istediği gibi yazsın Konya AKP'ye oy verme diye. Veya gitsin kitap yazsın gazete çıkarsın köşe yazısı yazsın beni ne ilgilendirir. Tabii ki onun görüşüdür ve istediği gibi söyler.

Ama binlerce insannın içinde zorla mikrofonu alıp bir şey söyleyemez. Olmaz diyorum. Senin benim için fark etmez yarın iktidar değişse gene yakışıksız diyorum daha ne diyecem ben size? Ama sen gidiyon Anayasa var 26. madde var diye alakasız laflar ediyorsun.

Bu konuda hemfikiriz. Ancak mesajlarımı yine okumadığın okusan da anlamadığın ortada. Kaliteli yandaşlık bekliyorum senden. :D

Genel olarak insanların kendi fikir ve düşüncelerini ne olursa olsun açıklama konusunda problemi var diyorum. Hala anlamamazlıktan geliyorsun.

Ya ne hançeri hocam. Senin ne derdin ne sıkıntı var çözemedim ama. Gene bu konu ile ne alakası var bu yazdığının? Başörtüsü yasağına karşı durduysan helal olsun sana. Olması gereken bu zaten. Ama sana yanlış veya ters ne yapıldı bilmiyorum hançer falan ne alaka çözemedim.

Bunu burada neden anlatayım ki? Bir Allah bir ben bir de dostlarım - ailem bilir yaşadıklarımı. Gereksiz detay.

Ama sizin mahallenin ne olduğunu gördüm. Bu bana yetti.

OK?

Ama binlerce insannın içinde zorla mikrofonu alıp bir şey söyleyemez. Olmaz diyorum. Senin benim için fark etmez yarın iktidar değişse gene yakışıksız diyorum daha ne diyecem ben size? Ama sen gidiyon Anayasa var 26. madde var diye alakasız laflar ediyorsun.

Artık sizin yorumlarınızı görünce direk gülmeye başlıyorum. Nasıl bu kadar fazla savunuyor olabilirsiniz anlamadım.Sizin yorumlarınızı okumuyorum ama azminizden dolayı tebrik ederim. Hangi partiye oy vereceksiniz?

Bunu burada neden anlatayım ki? Bir Allah bir ben bir de dostlarım - ailem bilir yaşadıklarımı. Gereksiz detay.

Ama sizin mahallenin ne olduğunu gördüm. Bu bana yetti.

Ok?

Okey değil.

Ben olayı bilmeden kim haklı kim haksız bilemem ki.

Ayrıca birisi bir yanlış yaptı diye beni neden bağlasın? Belki ben sen haklısın diyeceğim seni destekleyeceğim?
Veya bütün herkesi neden ilgilendirsin senin meselen? Sana yanlış yapıldıysa suçlar şahsidir yapan kişi ile hesaplaş bunu neden binlerce milyonlarca insana mal edip herkesin sırtına atıyorsun. Çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okey değil.

Ben olayı bilmeden kim haklı kim haksız bilemem ki.

Ayrıca birisi bir yanlış yaptı diye beni neden bağlasın? Belki ben sen haklısın diyeceğim seni destekleyeceğim?
Veya bütün herkesi neden ilgilendirsin senin meselen? Sana yanlış yapıldıysa suçlar şahsidir yapan kişi ile hesaplaş bunu neden binlerce milyonlarca insana mal edip herkesin sırtına atıyorsun. Çözemedim.

İster OK de ister deme.

Ben yaşadıklarımı ve sizin mahallenin bana yaptıklarını bilirim. İsim isim burada veremem suç olur.

Ayrıca bu konu ile de alakası yok. Basit bir anekdot.

Bir kez daha söyleyeyim; sizin mahalle insanları sindirdi ve fikirlerini açık ve net olarak açıklayamama durumunu yarattı. Bu kadar basit.

Bir kez daha söyleyeyim; sizin mahalle insanları sindirdi ve fikirlerini açık ve net olarak açıklayamama durumunu yarattı. Bu kadar basit.

:) Açıkla arkadaşım seni tutan engelleyen mi var?

Birisine hakaret küfür etmedikçe istediğini yaz kim ne diyecek sana. Ama siz fikir tartışmak yerine sürekli aman Silivri soğuktur. Aman bir şey yazardım ama Silivri şöyledir diyeceğiniz kadar az cesur olup fikirlerini yazsanız kim ne diyecek size...

Not: Tekrar söylüyorum insanlara hakaret etmek küfür etmek veya insanların haklarını gasp etmek zamanlarını çalmak özgürlük değildir.

:) Açıkla arkadaşım seni tutan engelleyen mi var?

Birisine hakaret küfür etmedikçe istediğini yaz kim ne diyecek sana. Ama siz fikir tartışmak yerine sürekli aman Silivri soğuktur. Aman bir şey yazardım ama Silivri şöyledir diyeceğiniz kadar az cesur olup fikirlerini yazsanız kim ne diyecek size...

Not: Tekrar söylüyorum insanlara hakaret etmek küfür etmek veya insanların haklarını gasp etmek zamanlarını çalmak özgürlük değildir.
Hocam bu kadar insan ile başa çıkıyorsunuz hiç anlamıyorum. Karşıt fikirlere bu kadar saldıran bir toplumun içinde çizginizi bozmadan saygı kuralları çerçevesinde kendinizi anlatamayacağınızı bilerekten(karşı taraflı sebeplerden) saatlerce cevap verebiliyorsunuz. Kendi ideallerimden bağımsız olarak sırf bu sebeple size öykünüyorum hocam.

Hocam bu kadar insan ile başa çıkıyorsunuz hiç anlamıyorum. Karşıt fikirlere bu kadar saldıran bir toplumun içinde çizginizi bozmadan saygı kuralları çerçevesinde kendinizi anlatamayacağınızı bilerekten(karşı taraflı sebeplerden) saatlerce cevap verebiliyorsunuz. Kendi ideallerimden bağımsız olarak sırf bu sebeple size öykünüyorum hocam.

Teşekkürler öncelikle.

Fikir düşünce tartıştıktan sonra herkes her istediğini yazabilir. Yeter ki düşünce olsun fikir olsun. Saygın var kimseye hakaret etmem ben. Ama ne yazık ki o kaliteyi göremiyorum çoğu mesajda. Direkt hakaret ve saygısızlığa giden insanlar var.

Ve olaylara sadece kendi çerçevesinden bakıp sürekli haklı çıkmaya çalışanlar var. Ama aynı olay kendisine yapılsa feryat figan giderler.
Mesela bu mikrofonu alıp bir şeyler söylemenin yanlış olduğunu isimleri gibi biliyorlar. Ama mikrofonu alan kişi AKP'ye karşı bir şey söylediği için meşru ve savunmak zorunda gibi hissedenler çıkıyor. Adam anayasal hak bile diyebiliyor. :D ( Alakaya çay demle hesabı.)

Yeni konular

Geri
Yukarı