Kopan Yak-1 Konnektörü

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar.
Bugün eve geldiğimde modemin ışıklarında sorun olmamasına rağmen internetim olmadığını fark ettim, bina içindeki telefon kutusuna baktığımda da Yak 1 konnektörlerinden birinden kablonun çıktığını gördüm. Önceden nasıldı bilmiyorum. İnternetimin olmamasının sebebi bu mudur?

C4A35D21-93B0-42A9-8C69-B25DF81F856B.jpeg

Evet hocam. Sebebi bu. Konnektörde bulunan diğer kabloyu da kesip ekleyin. Daha sonra alıp yenisini takarsınız.

Selamlar.
Bugün eve geldiğimde modemin ışıklarında sorun olmamasına rağmen internetim olmadığını fark ettim, bina içindeki telefon kutusuna baktığımda da yak 1 konnektörlerinden birinden kablonun çıktığını gördüm. Önceden nasıldı bilmiyorum. İnternetimin olmamasının sebebi bu mudur?

Eki Görüntüle 1063022

Hocam diğer kabloyuda kesin birbirine bağlayın bir de bant bitti.

Şimdi inceleyince o kopan konnektör bizim dairenin değil alt dairenin sanki, bizimkinde sorun görünmüyor yine de etkiler mi benim bağlantımı? Modem ışıklarında sorun yok, ama modem arayüzünde değerlerim yerlerde sürünüyor.

Şimdi inceleyince o kopan konnektör bizim dairenin değil alt dairenin sanki, bizimkinde sorun görünmüyor yine de etkiler mi benim bağlantı mı? Modem ışıklarında sorun yok, ama modem arayüzünde değerlerim yerlerde sürünüyor.

Senin daireni etkilemez modemde DSL ışığı yanıyorsa tamamdır. Sen binada kendi dairene kadara kaliteli bir CAT 6 kablo çekersen ankastreden de temiz bağlantı yaparsan yine az çok hızın fark edebilir.
Alt daire seni ilgilendirmiyor.
Ayrıca kullandığınız paket nedir?

Senin daireni etkilemez modemde DSL ışığı yanıyorsa tamamdır. Sen binada kendi dairene kadara kaliteli bir CAT 6 kablo çekersen ankastreden de temiz bağlantı yaparsan yine az çok hızın fark edebilir.
Alt daire seni ilgilendirmiyor.
Ayrıca kullandığınız paket nedir?
Benim DSL ışığım yanıyor. Benim konnektör olsadı yanmaz mıydı?
Bina ve tesisat zaten yeni, sorunsuz kullanıyordum, bodrum kata kiraci girdi oraya hat çekildi, bugün de hat taşıma vardı vs. şimdi de internetim yok. Başka bir arıza var da zamanlama mı denk geldi yoksa aşağıya hat taşımaya geldiklerinde mi bir şey oldu anlamadım. DSL ışığım yanıyor.
Normalde 50 download 8 upload sorunsuz kullanıyordum Türknet ile, şimdi modem arayüzü atanabilir 19 download, 1 upload; atanmış 12 download 0.8 upload gösteriyor.

Bina ve tesisat zaten yeni, sorunsuz kullanıyordum, bodrum kata kiraci girdi oraya hat çekildi, bugün de hat taşıma vardı vs. şimdi de internetim yok. Başka bir arıza var da zamanlama mı denk geldi yoksa aşağıya hat taşımaya geldiklerinde mi bir şey oldu anlamadım. DSL ışığım yanıyor.
Normalde 50 download 8 upload sorunsuz kullanıyordum TurkNet ile, şimdi modem arayüzü atanabilir 19 download, 1 upload; atanmış 12 download 0.8 upload gösteriyor.

Başka bir arızada denk gelmiş olabilir ankastredeki reglette senin kabloyla da oynamış olabilirler.
Normalde 50 download 8 upload sorunsuz kullanıyordum TurkNet ile, şimdi modem arayüzü atanabilir 19 download, 1 upload; atanmış 12 download 0.8 upload gösteriyor.

DSL ışığın yanıyor problem yoktur hattında şebekeye bağlıdır ancak TT veya reglet kaynaklı bir problemde olabilir.

Başka bir arızada denk gelmiş olabilir ankastredeki reglette senin kabloyla da oynamış olabilirler.

DSL ışığın yanıyor problem yoktur hattında şebekeye bağlıdır ancak TT veya reglet kaynaklı bir problemde olabilir.
Reglet şu kablo düzenleme kutusu gibi olan şey sanırım. O zaten yok. Binada 4 daire var toplam. Dışarıdan gelen hat Yak1 konnektörleri ile dağıtılıyor katlara.

Geri
Yukarı