Kopya çekilirken yakalanma sonrası hangi işlemler yapılır?

Kınama cezası alırsın, muhtemelen velini de okula davet edip imzasını alırlar.

Peki sadece "k" yazıp disipline vermeme veya sicile girmeme hakkı da var mı illaki bir yere suç olarak mı girmesi lazım çünkü sadece kopya çektim adam öldürmedim sonuçta.

Hocanın insafına kalmış. Genelde çoğu hoca bir şey yapmıyor.

Peki herhangi tutanak veya sicil girmeyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disiplin kurulunun insafına bağlı. Gördüğüm kadarıyla ilk seferde hep insaflı davranıyorlar. Ben ortaokulda iken kınama cezası almıştım ve lisede de kınama cezası alacağım vakit "İlk seferin olduğu için affediyoruz" demişlerdi. Demek ki ortaokuldaki cezam da işlenmemiş, aynı şekilde lisedeki de işlenmedi.

Çok büyük ihtimalle disipline gidersin. Bizim sınıfta da böyle bir durum olmuştu bu hafta. Ve disipline gittiler ancak bir uzaklaştırma falan almadılar. Kınama yersin büyük ihtimal ama eğer ki cezanı silerlerse problem olmaz ileriki zamanlar için. Ama sicilinde kalırsa devlet kurumlarında çalışman imkansız.

Peki sadece "k" yazıp disipline vermeme veya sicile girmeme hakkı da var mı illaki bir yere suç olarak mı girmesi lazım çünkü sadece kopya çektim adam öldürmedim sonuçta.

Geçen yıl okulumuzda 3 kavga eden çocuk siciline işlenen cezaya maruz kaldılar, size pek olacağını düşünmüyorum eğer ilk kez yaşadıysanız bunu. İlk başlarda imzanı alırlar, bir daha yapıldığında sonuçlarına katlanacağına dairdi galiba. Bir daha olursa disiplin kurulunun önüne çıkıyorsun eğer insafsız olurlarsa ayvayı yedin dostum, siciline işlendi mi onu da belki son sene sildirebilirsin. Ortaokul da sicile işlemezler ama Lise de 2. seferinde acımazlar ama yönetim kadrosundan kadroya değişir bilgin olsun.

Disiplin kurulunun insafına bağlı. Gördüğüm kadarıyla ilk seferde hep insaflı davranıyorlar. Ben ortaokulda iken kınama cezası almıştım ve lisede de kınama cezası alacağım vakit "İlk seferin olduğu için affediyoruz" demişlerdi. Demek ki ortaokuldaki cezam da işlenmemiş, aynı şekilde lisedeki de işlenmedi.

Ben de yasak olduğu halde telefonumu kilitli dolaba koymamıştım. Yakalanıldığında disipline gidiliyor deniyordu ancak affetmişlerdi. Okul yönetimi, korkutmak amaçlı yapıyor ancak sürekli idarenin uğraştığı kişilere daha sert muamele ediyorlar.

Bu kadar korkacaksan yapmamalısın. Zaten yaparken heyecanlanacağın için kolay anlaşılırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı