Kopya cezası

wepterr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 9.sınıfım ve Almanca sınavına giricektik. Hoca herkesin telefonunu öğretmenler masasına koyun dedi(tüm sınavlarda bunu yapıyoruz) genelde koyuyorum. Bu dönem 5 hafta Almanca işleyemedik, ciddi bir şekilde hoca klasik yapacağım ve türkçelerini yazmıyacağım dedi. Ben delirdim ardından telefonumu vermedim. Sınavda iç cebimdeydi, titreşimde kalmış. En arkadaydım. Ardından sınavda neredeyse hiçbir şey anlamadım, telefonu açtım 3 soruya falan baktım. Sonra saldım kopyayı bitmişti. Burada hoca fark etmedi, sınavım bitmişti. Kağıdı vermedim sonra telefon aralıksız 3 kere falan titredi, mesaj geldi Instagram'dan.

Aldım sessize almak için hoca fark etti, telefonu ve kağıdımı aldı. A4e bir şeyler yazdı. Tutanak sanırsam, kopyadan sonra rehberliğe vermiş dilekçeyi. Telefonumu müdüre rehberlik çağırdı, dediki notuna k girilecek. Benim için k umurumda değil, önemli olan sicile işlenmemesi zaten. Dedimki telefonumu vermiyorum hocam. Ben bir önceki telefonu dolmuşta kaybettim, o günden sonra risk almıyorum düşüyor kırılıyor dedim. Dediklerimi bir kağıda yazdı ifade gibi sonra eklemek istediğin başka bir şey var mı dedi yok dedim. Sonra babam gitti. Telefonu aldı, müdür demişki disipline sevkedeceğiz. Sınıfta 3 kişi daha aynı durumdan yakalandı. 2 kız onlara sordum onlara demişlerki. Dönem sonuna kadar mı 12.sınıfa kadar mı bir şey yapmazsan siliniyormuş. Şimdi bekliyorum cevapları.
Ben kopya çekmedim dedim. Hocam titreşim deydi, sessize almak için kapadım. Instagram'ya girdim yanımdaki çocugada sorabilirsiniz dedim. Sicile geçer mi bu? Ve pazartesi beni bir daha çağırırlar mı müdür falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam oldurmedikce, Allah'a sovmedikce sicilinize bu tür basit şeyler islenmez. En fazla tutanakmiş disiplinmiş diye korkuturlar şuan.

Birde okul siciline göre de işe alıp/almama durumu daha önce hiç görmedim.

Geçmiş olsun bu arada ben her zaman rahatsız etmeyine alırım telefonla çekiceğim zaman.

Ben hayatımda kopyadan disipline giden görmedi hoca kağıdı alır yırtar ya da hocasına söyler hoca ona göre ya k yazar ya da 20-30 verirdi belki korkutmak da olabilir amacları bir daha yapmaman için kopya çekmek bence saçma zaten lise de hocaları kandırmak çok kolay değil normalde 50-60 alan biriydim kopyayla 82 falan almıştım hoca düşürmüş 64 girmişti kopya çektiğini biliyorum falan demişti sen yüksek alsan da onlar düşürür onun için kopya çekmek hiç mantıklı değil bu arada bir şey olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı