Kopyala/Yapıştır konu uyarısı aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ckribrahim5

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Moderasyon Ekibi'nden ulaşabileceğim kişiler varsa diye burada konu açmak istedim. Konuyu açmamın sebebi şudur. 2 kere haksız yere uyarı aldığımı düşünüyorum. Uyarılarımın sebepleri şunlar. Birisi gereksiz mesaj diğeri ise kopyala yapıştır konu açma imiş. Gereksiz mesaj uyarısını almamın sebebi bir arkadaşın diğer forumlarda açtığım bir konunun burada açılması. 3000 saniye süreyi beklerken muhtemelen görüp benden önce açtı. Bu konular indirim üzerine olan konular. Aranızda beni tanıyan kişiler olduğunu biliyorum. Benim kimseden alıntı konu veya başka forumlardaki konuları açmadığımı bilir. Bulduğum indirimleri genelde kendim takip edip buluyorum ve burada ve başka forumlarda paylaşıyorum.

Daha öncesinde tek bir forumda bu paylaşımları yapıyordum. Birkaç arkadaşımın uyarısı üzerine benim konularımın direkt aynı şekilde bir cümlesi dahi değiştirilmeden başka forumlarda ve bu forumda paylaşıldığından haberim oldu. Bu konuların çoğu bu şekilde değil. Emeğe saygısı olan insanlar benim ismimi veya forumun ismini belirterek ''Alıntıdır'' diye belirterek konuları açmışlar. Ben de bu şekilde sorunlar oluşmasın diye kendi çapımda bir çözüm ürettim ve diğer forumlarda paylaşım yapmaya başladım. Diğer uyarıya gelecek olursak ben bu paylaşımları 4 forumda aynı zamanda kendi konularımı kopyalayarak yapıyorum. Hepsini tek tek neden yazmaya uğraşayım? Moderasyon Ekibi muhtemelen diğer forumlarda gezerken veya raporlama sayesinde benim diğer forumlardan konu kopyaladığımı düşünüp uyarı atmış ''kopyala-yapıştır'' konu diye. Diğer uyarıda gereksiz mesaj olmasına pek bir şey demiyorum. Orada konudan bağımsız kendi hakkımı savundum. Gereksiz mesaj olarak görüldü ve uyarı yedim. Bu kopyala-yapıştır uyarısı hakkında savunmamı Moderasyon Ekibine ve Technopat Yetkililerine yapıyorum. Instagram üzerinden size 2 tane video yolladım. Bu videolarda diğer forumlardaki hesapların bana ait olduğunu gösteriyorum zaten. Kimsenin hakkına girmem kimsenin paylaşımını çalıp buralarda konu açmam. Kendime yapılmasını sevmediğim için ben de yapmıyorum. Yanlışlıkla aynı konuyu açtığım insanlar varsa kusura bakmasınlar inanın görmediğim için olmuştur. Genelde konu açarken daha önce açılıp açılmadığına bakıyorum. Uyarı meselesine tekrar gelecek olursam.

Diğer forumlardaki hesapların bana ait olduğu size şu şekilde kanıtlayabilirim.

1660148699055.png
1660148721983.png

1660148749757.png

Buradaki fotoğraflar diğer forumlardaki üyeliklerim ve mesajlarım vs.

Bu hesapların hepsi bana ait yani kendi konumu buraya açarken kopyala yapıştır tabii ki yapacağım.

Uyarı yediğim konu ise şu;
1660148853757.png

Bu konu başka forumdan kopyalandığı için uyarı yedim.
Başka forumdaki paylaşımı şu şekilde göstereyim.
1660148913251.png

Aralarında sadece 1 dakika var ve iki hesapta zaten benim.
Yönetim ekibinden istediğim şudur. Ben bu paylaşımlara devam etmek istiyorum. Sürekli bu şekilde paylaşım yapmam benim zamandan kazanmamı sağlıyor. Tek tek konu mesajı yazmak istemiyorum. Kontrol edilirken diğer forumlardaki paylaşılan konunun benim olup olmadığına bakarsanız zaten anlaşabiliriz ve ben gereksiz uyarı yemem. Dediğim gibi kimsenin emeğine göz dikmem. Kendi konularımı çoklu olarak paylaşıp daha fazla insanın görmesini sağlıyorum. Kimseden herhangi bir ücret vs talep etmedim zaten. Bunun yanlış bir düşünce olduğunu düşünüyorsanız forumdan ayrılacağım sürekli uyarı yemek istemiyorum.

Saygılar, iyi çalışmalar.

Dosya Ekleri

• 1660148622738.png
    1660148622738.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Technopat Sosyal kuralları gereği daha önce başka bir yerde açılmış bir konunun aynı şekilde kopyalanıp yapıştırılarak burada açılması uyarı sebebidir. Bunun önüne geçebilmek için konunuzu ya farklılaştırıp açabilirsiniz ya da konuyu önce burada açabilirsiniz.

Birebir aynı mesajla kopyalanmış hiçbir konuya izin vermiyoruz. Bu sebepten dolayı almış olduğunuz uyarıda herhangi bir yanlış görünmüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı