Kopyala-yapıştır yapan üyeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yüksek RPM

Hectopat
Katılım
15 Ağustos 2020
Mesajlar
9.361
Makaleler
1
Çözümler
22
Yer
Galax Çalışanı

efeq15

Centipat
Katılım
20 Eylül 2020
Mesajlar
1.699
Makaleler
2
Çözümler
3
Yer
Buca'daki küçük evde.
Ezber öneri denildiği zaman aklıma gelen ilk 3 kişinin konuda geçmesi biraz ironik olmuş.
Dürüstçe bir şey sormak istiyorum neden hep insanlara laf atma derdindesiniz ?
Merak ettim de.
 

Sylveon

Terapat
Katılım
8 Temmuz 2017
Mesajlar
21.609
Makaleler
7
Çözümler
54
Yer
Kalos Region
KS
hadwiger

hadwiger

Decapat
Katılım
9 Nisan 2020
Mesajlar
9.536
Makaleler
25
Çözümler
21
Yer
İstanbul
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız fakat bu konuda @domates12'nin çok fazla üstüne gidildiğini düşünüyorum. Bunu yapan tek üye o değil, sadece diğer üyelerden çok daha aktif olduğu için gözünüze battı. Kimseyi savunmuyorum, yanlış anlaşılmasın ama bu kadar büyük bir eleştiri yapıp tek bir kişiye yüklenmek eleştiri noktasından çıkıp hakarete dönüşür. Sözüm @hadwiger'e değil, o durumu özetlemiş sadece. büyük bir sorunu dile getirip 15 kişi bir kişiye yüklenmeniz hoş değil.
Kimsenin linç yememesi için isim vermedim ama bazı arkadaşlar vermiş.
 

Van Der Linde

Decipat
Katılım
28 Ocak 2020
Mesajlar
1.818
Çözümler
9
Yer
Şaplakçıdır bizim Sami
Hocam o fiyat bandında en iyi ürünler onlar çünkü? Ne yapayım farklı bir ürün mü yaratayım?
Neredeyse kelimesi kelimesine kopyala yapıştır yapman saçma. Sadece @Samotne Ciasteczka, @Apaçi Atcı gibi üyeler ne öneriyorsa sende aynısını öneriyorsun. Kendine özgün olmalısın, o üründen başka önerecek ürün yoksa mesela şu şu arkadaşın dediği gibi bunu alabilirsin demelisin. Veya önerilen bir şeyi tekrar aynı şekilde önermeyebilirsin? Ben asla kopyala yapıştır yapmıyorum, kulaklık önerisi mi istiyor arkadaş? Bakıyorum benim önereceğim kulaklığı önermiş ise herhangi birisi, ona beğeni atıp gidiyorum. Bu kadar basit.
 
Katılım
25 Temmuz 2016
Mesajlar
20.296
Makaleler
8
Çözümler
83
Niye üstünüze alındınız 😉
"Konuda 3 kişi" demişsin ve 3 kişiden biri benim nasıl alınmayayım acaba?

Ben denemediğim veya araştırmadığım ürünü önermem. Modlar bilir, çevre birimleri V2 konumu sürekli rapor yoluyla güncelliyorum. Mesela Redragon Griffin mouse'un sensörünün rezil IPS değerlerine sahip olduğunu Reddit üzerinden öğrendim ve kaldırdım. Şimdi kopyala yapıştır yapıyorum derseniz, yok artık.
 

Adem Yıldız_

Hectopat
Katılım
1 Aralık 2016
Mesajlar
4.833
Çözümler
5
Dünyanın en boş konularından birisi daha :)
yapın önerinizi geçin.
Klavye mouse hakkında bilgi sahibi olarak düşündüğüm birkaç isim var sanki o isimler git gide azalıyor 😒
Bu konuyu tamamen ego tatmini olarak görüyorum.
Ben Galax 1650S öneriyorum bir altımdaki de aynı şeyi öneriyor diye kopyala yapıştır olduğunu düşünmüyorum.
O zaman tüm 10100F önerenler hırsız.
Ha sosyalde büyük bir sürü psikolojisi var orası ayrı bir konu.
Aquaris, N5, Drop Plus bla bla.
 

iBatuJR

Picopat
Katılım
3 Aralık 2020
Mesajlar
724
Çözümler
1
Yer
Dream'in botundaki tahtaların arasında
Normalde bu tarz eleştiri konuları açmayı sevmiyorum, çoğunlukla tartışmaya sebep oluyor çünkü. Bu konuda son zamanlarda canımı sıkan bir konudan bahsedeceğim. Bahsedeceğim şey; ekipman önerisi konularındaki "kopyala-yapıştır'cılar". İsim vermeyeceğim, üstüne alınan alınsın.

Beni bilen bilir, çoğunlukla çevre birimi konularında aktif olan sıradan bir Technopat Sosyal kullanıcısıyım. Ekipmanları araştırmayı, derinlerine inmeyi ve bunlar üzerine konuşmayı seviyorum. Technopat Sosyal'e kayıt olduktan sonra da bildiklerim insanlarla paylaştım, çeşitli rehberler hazırladım.

Eğer ben bir ürünü birisine öneriyorsam, ya o ürünü bizzat kullanmışımdır ya da kalitesinden eminimdir. Örneğin Razer DeathAdder v2. Razer'ı sevdiğim için önerdiğimi düşünmüş olabilirsiniz, ama öyle değil. Ben DeathAdder v2'yi bir hafta boyunca kullandım. Sensörüne, ergonomisine, her şeyine hayran kaldım adeta. O yüzden de bütçesi yeterli olan arkadaşlara her zaman DeathAdder V2 öneririm. Ben İstanbul'da yaşıyorum, burada bir sürü internet kafe var bildiğiniz gibi. Elimden geldiğince mahalle internet kafelerinden daha gelişmiş olan kafelere gidip deneyebildiğim kadar ekipman denedim. Bu sayede Razer'ın, Corsair'ın, XPG'nin, ASUS ROG'nin, Logitech'in neredeyse bütün oyuncu ekipmanlarını deneyimledim. Bunlara ek olarak gıst gibi oyun fuarlarına da gittim, deneyebildiğim her ürünü denedim. Şimdi şunu diyebilirsiniz, "sen önerdiğin her ürünü kendin denedin mi? ". Hayır tabii ki. Bu aralar çok sık önerdiğimiz Redragon'un klavyelerini henüz deneyimleme fırsatı bulamadım. Ancak, bu klavyeler hakkında olabildiğince şey öğrendim ve kaliteli olduklarından emin olduktan sonra insanlara önermeye başladım.

Yani anlatmak istediğim, ben hiçbir zaman bir ünü başkası önerdi diye önermem. Bunu yapan tek kişi ben miyim? Tabii ki de hayır. Özellikle @Apaçi Atcı ve @Samotne Ciasteczka asla ezbere öneri yapmaz. bir ürünü öneriyorsa neden önerdiğini bilir. "oyun ekipmanları" kategorisinde vakit geçirirseniz, yüksek beğeniye veya mesaj sayısına sahip kişilerin önerilerinin kopyalandığını görebilirsiniz.

Diyelim ki, birisi "400TL klavye önerisi" isminde bir konu açtı. Yüksek mesaj ve beğeni sayısına sahip a kişisi de bu konuya Redragon Indrah linki attı. Diğer kullanıcılar ise a kişisinin attığı linkin aynısını attı. Burada bir sorun yok gibi duruyor değil mi? Aslında var. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bir ürünü a kişisi ****önerdi diye önermek düpedüz fikir hırsızlığıdır. Lütfen yanlış anlamayın, amacım asla kendimi övmek değil. Övülecek bir tarafım da yok zaten. Ben o kadar o ürün hakkında araştırma yapıyorum, gerekirse kendim deneyimliyorum, ama birisi çıkıp beni mesajımı, yazdığım metni bile kopyalayıp kendi fikriymiş gibi yazıyor. Benim düşünce yapıma göre bu ayıp bir şey.

Tavsiyelerine, bilgisine güvendiğiniz birinin önerisinin aynısını önermenizde bir sıkıntı yok. Zaten ben de buradaki insanlardan tavsiyeler aldım. Ama dediğim gibi, ürünü araştırırım ve kaliteliyse öneririm.

200TL'lik fiyatından dolayı çok sık önerilen Corsair Harpoon'u biliyorsunuzdur. Muhtemelen birisi ortaya atmış bu fareyi, markası da Corsair diye herkes önermeye başlamış. Oysaki bu farenin 80IPS ve 20G gibi rezalet değerlere sahip bir sensör kullandığını gördüğüm kadarı ile sadece @Apaçi Atcı biliyor. Ama bu fareyi öneren bir sürü kişi var. Kısaca demek istediğim şu;

Eğer bir öneride bulunacaksanız lütfen başkası önerdi diye değil, kendiniz iyi olduğuna karar verdiğiniz için önerin. Ben kimseye "ürünü gidip kendiniz deneyin!" demiyorum. Zaten az önce de dediğim gibi, sıklıkla önediğim ürünler arasında bizzat deneyimleyemediğim çok ürün var. Sadece ana özelliklerini, eksilerini ve artılarını bilseniz bile yeterli olur. Bunlar, bu konu hakkındaki benim düşüncelerim. Eğer düşüncelerim size ters düşüyorsa bunu kibar bir şekilde dile getirebilirsiniz. Forumdaki herkesi seviyorum ve kimseyle kavga etmek istemiyorum. O yüzden hiçbir şekilde isim vermedim.

Derdimi anlatabildiğimi düşünüyorum. Amacım kendimi yüceltmek ya da başkalarını gömmek değil, umarım yanlış anlaşılmam. Kötü bir niyetim yok.

Moderatörlerden ricam bu konuyu kilitlememeleri. Bu konu hakkında herkesin düşüncelerini duymak isterim çünkü. Eğer konu onaylanmazsa da sebebini bildirseniz sevinirim.

İyi forumlar.
Ben genellikle ekipman önerilerimde Mavi TeknoRanger yani Samotne (techno3030) hocamı etiketlerim. Çünkü doğru dürüst bilgim yok. Umarım yaptığım doğrudur.
 

İbrahim Zdemir

Terapat
Katılım
2 Haziran 2015
Mesajlar
11.515
Makaleler
96
Çözümler
106
Yer
İstanbul
HS35'den daha iyi bir üründü çünkü. Ürün zamanla popülerleşti, kullanıcı sayısı arttıkça mikrofonundaki sorunlar ortaya çıkmaya başladı. O yüzden önermiyoruz artık.

HS35 de malzeme kalitesi olarak Corsair'ın yüz karasıdır. @efeq15 canlı bir örnek.

Marka kalitesi sıfır. Bu bile önermeme için başlıca bir sebep, garantide de Corsair, Logitech ya da SteelSeries kadar olduğunu düşünmüyorum. Ki, tekrar söylüyorum. Aynı ürün Aliexpress'te daha uygun. Öneriyorsanız, bir şey diyemem. Herkesin kendi düşüncesi ve saygı duyarım. :)

TR'deki modeller normal Harpoon.

Eki Görüntüle 839397

Konu olacağı için bunun tartışmasını yapmayalım hocam, konun kilitlenmesini hiç istemiyorum.

İki konunda da yanlışın var, bunu düzeltir misin, yanlış bilgi vermek istemiyorum. Harpoon ve Harpoon RGP Pro diye ayrı iki model satılıyor. Ek olarak Wireless modeli de var.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı