Korku oyunu oynamak istiyorum fakat oynayamıyorum

Orta okulda bayağı korkuyordum sesi kısıp bitirmiştim Outlast'ı. Şimdi daha korkunç olsun diye Shrek modu falan kuruyoruz 😎.

Hocam bende de var aynısı bir kere The Forest oynarken virgily çıktı mağarada kalbim patlıyordu 1 saat çıkacak gibi oldu kalbim sonrada hiç oynayamadım oyunu ama arada giriyorum bir şey olmaz deyin ve devam edin oyununaza az da olsa geçiriyor.

Muzik AC halay cek falan diyenlere bakma korku oyunu korkmak icin gerilmek icin oynanir aksi takdirde anlami yok saçma yani oynama daha iyi.

Ben Dying Light'ı Co op oynarken aniden karşıma çıkan arkadaşımdan korkup küfür ettiğini hatırlıyorum. Korku oyunları bana göre değil.

Merhaba, yıllar öncesinde Metro: Last Light Redux oynamıştım ve birçok jumpscare yedikten sonra bende travma yarattı. FPS oyunlarında bile geriliyorum. Karanlık alanlarda sanki bir yerden bir şey çıkacakmış gibi. Birçok korku oyunum var Steam'de oynamak istiyorum oynayamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Korku oyunlarında insanı korkutan şey genelde görüntü değil de seslerdir. Mesela bir jumpscare sahnesinde sesi fulleyip gözünüzü kapatarak oynasanız bile çok korkarsınız. Ama sesi kapatıp sadece görüntüye baktığınız zaman korkmazsınız, bu neydi şimdi der geçersiniz. Alışana kadar sesi kapatıp oynamayı deneyin.

Korku oyunlarında insanı korkutan şey genelde görüntü değil de seslerdir. Mesela bir jumpscare sahnesinde sesi fulleyip gözünüzü kapatarak oynasanız bile çok korkarsınız. Ama sesi kapatıp sadece görüntüye baktığınız zaman korkmazsınız, bu neydi şimdi der geçersiniz. Alışana kadar sesi kapatıp oynamayı deneyin.

Mantıklı teşekkürler <3

Geri
Yukarı