Koronadan korkuyorum

Hayır, korona ya da inanıyorlar. Maskemi takmadan çıkma dezenfektan almadan çıkma falan diyorlar fakat iş okula gelince...

Böyle olmaz, vaka sayıları ve ölüm sayılarını görüyoruz. Uzaktan eğitim yapsınlar yani Online ders... 8. ve 12. sınıflar sınava girecekler de sağlık da gidecek. Milli eğitim bakanı ve sağlık bakanı bir şeyler yapması gerekir bu konuda.

Son düzenleme:
Böyle olmaz, vaka sayıları ve ölüm sayılarını görüyoruz. Uzaktan eğitim yapsınlar yani Online ders... 8 ve 12 sınıflar sınava girecekler de sağlık da gidecek. Milli eğitim bakanı ve sağlık bakanı bir şeyler yapması gerekir bu konuda.

Ben vazgeçtim... Eğitim sistemi çöp, ailem biraz hakaret gibi olacak ama biraz cahil sayılır. Ben ne yapabilirim? Ya ders çalışacağım güzel bir okula gidip sağlığımı kaybedeceğim ya da sağlığımı koruyup bütün gün ailemden azar işiticem.

Ben vazgeçtim... Eğitim sistemi çöp, ailem biraz hakaret gibi olacak ama biraz cahil sayılır. Ben ne yapabilirim? Ya ders çalışacağım güzel bir okula gidip sağlığımı kaybedeceğim ya da sağlığımı koruyup bütün gün ailemden azar işiticem.
Gerçekten çok üzücü bir durum. Haklısınız. Ne yapabilir ki insan bu konuda? Ne diyeceğimi bilemedim, inanın.

Ailen COVID 19'un ne kadar ciddi bir hastalık olduğunun farkında değil bence. 4 yıllık bir hemşire olarak Türkiye de pandemi ilan edildiğinden beri COVID 19 hastalarının bakım ve tedavisini yapıyorum hastanede. Çoğu agır gecirdi cogu hafif gecirdi ama eskiye nazaran mutasyonlu virüs genç kesinlerde ciddi derecelerde ağır geçiyor. Nefes darlığı olsun halsizlik eklem ağrısı vb birçok şey var her şeyden öte buna ailen çozum yolu bulmuyorsa onlemini al dezenfektanini yaninda bulundur eldivenini giy maskeni cift kat tak ortak ihtiyac alanlarinda ellerini iyicene yikaddigindan emin ol sıradan bir hastalık değil bu kendine çok iyi bak suyunu C vitamini b vitamini eksik etme.

Geri
Yukarı