Koronavirüs bittikten kaç gün sonra tekrar bulaşır?

blood.wortex

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ailecek korona olmuştuk ama babamın virüsü bugün bitti. Benim daha yeni başladı 3.günüm. Şimdi bitenlerle temas etsek tekrar mı bulaşır? Ne yapmam gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadım. Biraz daha açıklasanız?

Bak şimdi babam korona oldu 4 5 gün sonrada hepimize bulaştı onun karantinası bitti aynı salondayız zaten onunki bittiği için bizimki devam ediyor annemle benimki ona tekrar ne zaman bulaşır ne kadar riskli onu soruyorum bir daha bulaşırsa diye çünkü bizimkisi devam ediyor hala.

Anlamadım. Biraz daha açıklasanız?

Ya uzun lafın kısası koronavirüs atlatan bir kişiye ne zaman bulaşır ertesi gün mü 1 hafta mı 1 ay mı? Bunu soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korona geçirmiş birisi olarak şöyle izah edeyim. Aşı daha yokken annem ve akrabalar yakalandı. Annemi ayrı odaya almamıza rağmen 3-4 gün sonra bana bulaştı. Babama bulaşmadı benden bile. Soruna gelirsem geçiren bir insana yeniden bulaşması zor çünkü vücutta bu antikor mevcut zaten. İlk konuşmalarda aşıya bile gerek yoktu geçirenlere 4-5 ay koruyordu bakanın söylediği bu şekilde. Yani korkmayın bulaşmaz diye düşünüyorum tekrar. Ha diyelim bulaştı zaten 14 gün karantina sürecince iyileşiyorsunuz çok ağır atlatmadıysanız. Ben çok ağır geçirdim cigere kadar indi zamanında 3 ay kendime gelememiştim. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı