Koronavirüs kapıldığını anlama

Annemle babamın testi de pozitif çıkmıştı, bende de koku kaybı var ancak test yaptırmadım, onun haricinde herhangi bir belirti yok. Anne ve babamın karantinası bitince ben de test yaptırmayı düşünüyorum.

Hocam anne ve babanız size temas ettiği için test yaptırma hakkınız var. Giderken belirtileri abartarak söyleyin yoksa pek ilgilenmiyorlar haberiniz olsun.

Hocam anne ve babanız size temas ettiği için test yaptırma hakkınız var. Giderken belirtileri abartarak söyleyin yoksa pek ilgilenmiyorlar haberiniz olsun.
Muhtemelen ben de pozitifim şu anda ancak ama benim evde izole olup olmadığımı görmek için geliyorlar hala. Haklısınız aslında.

Arkadaşlar, dün akşam üzerinden beri boğazımda ve damağımda hafif bir ağrı, burun tıkanıklığı, hareketsizlik ve yorgunluk var. Öyle ki nefes almaya bile üşenir bir haldeyim. Koku ve tat alma duygularım %50-%60 oranında yok oldu sanırım. Yediklerimin tadını yarım alıyorum zira. Son 1 hafta içinde İstanbul’da oldukça uzun yollu toplu taşıma seyahatleri de yaptım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Hastaneye gitme sakın, doktor bir anne ve babanın çocuğu olarak yazıyorum, yoksa da sizde; oradan alırsınız imkanınız varsa 2 hafta eve kapatın yoksa test tek çare.

Covid-19 olan herkese geçmiş olsun. Şüphelenenler ya evden hiç çıkmasın 3 hafta ya da test yaptırmaya gidin ama unutmayın hastaneye giderken veya test için beklerken bile insan Covid-19 olmadan Covid-19 kapabiliyor. Bu yüzden imkânınız var ise evden dışarı çıkmayın. Hem kendi hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmayın. Eğer bunu yapamayacaksanız ise çok titiz ve uyanık davranarak hastaneye gidin.

Unutmayın, virüslere karşı vücudumuz boş durmuyor, interferon üretiyor. Bu protein yapı hücre reseptörlerini kapatıp virüsün hücreye girmesini engelliyor. Vücut bu tür durumlarda 5 kat daha sağlıklı besinler istiyor. Kemik suyu çorbası olur, et olur bol bol tüketin. Ama tavuktan uzak durun.

Herkese sesleniyorum, bir adım atarken sadece kendiniz için değil başkasını düşünerek de atın. Korkudan hastaneden kaçan adam başkalarının canına mal oluyor maalesef.😔

Hastaneye gitme sakın, doktor bir anne ve babanın çocuğu olarak yazıyorum, yoksa da sizde; oradan alırsınız imkanınız varsa 2 hafta eve kapatın yoksa test tek çare.

30 dk önce devlet hastahanesinden çıktım. Çok bir yoğunluk yoktu. Test oldum. Çalışan birisi olarak maalesef izolasyon şansım yoktu :(
Bugün öğlen test sonuçları geldi. Negatif çıktı :)
AD4B09A3-602C-46B8-8307-C800FB7926BC.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı