Koronavirüs salgınından ne zaman kurtuluruz?

Valla halka bakılırsa 2021 bile zor.
Şimdilerde halk baya bilinçlendi ve dışarıda neredeyse kimse yok. Sadece işe gidenler işi için çıkıyorlar, sonra başka hiçbir yere gitmeden eve dönüyorlar.

Virüs sürekli mutasyon geçiriyor. Bulunan aşının yeni mutasyonlara etki edeceği belirli bile değil.
O da var maalesef ama en azından fabrikalar ve iş yerleri ne zaman tekrar işler hale gelir onu merak ediyorum.

Bir yıl bu duruma değil bu ülkenin, dünya genelinin ekonomisi çöker. Çin'in tutumuyla devam edilmeli. Haziran ayına kadar hasta ve hastalığı atlatan insanlar bağışıklık üretir. Mevsimsel bir hastalığa dönüşür, veya pik yaparak azalır ve stabil kalır.

Merhaba arkadaşlar. Dünyada hızla yayılmaya devam eden ve Türkiye'de de gittikçe daha çok insana bulaşan koronavirüs salgını nedeniyle çoğu ülkede inanılmaz sıkı önlemler alınmaya başlandı. Örneğin Türkiye'de artık 20 yaş altındaki ve 65 yaş üstündeki insanlar ve kronik hastalığı olan insanların sokağa çıkması yasaklandı. Market gibi kalabalık yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi. Ve hepsinden de önemlisi çoğu fiziksel mağaza, açık mekan, fabrika ve iş yeri geçici olarak kapatıldı. Buna rağmen her gün 2000-3000 arası yeni vaka ortaya çıkıyor.
Mesela benim abim bir fabrikada çalışıyor ve virüsten dolayı işler tamamen durdu. Yani anlayacağınız koronavirüs nedeniyle dünya resmen kan ağlıyor.

Sizce bu virüsten ne zaman kurtulabiliriz?
Ayrıca yayılmayı önlemek için biz ne yapabiliriz?

Bence 2022'nin sonuna kadar zar zor biter bizim ülkede herkes dışarda fıldır fıldır geziyor adam müzik açmış parkın oralarda yanlıyor arabada 5 kişiler ne biçim bir ülke anlam veremiyorum.

Şimdilerde halk baya bilinçlendi ve dışarıda neredeyse kimse yok. Sadece işe gidenler işi için çıkıyorlar, sonra başka hiçbir yere gitmeden eve dönüyorlar.
Kendi memlekettim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Nasıl insanlar arası halkalar şeklinde gösteriliyor ve birini çıkardığın zaman devam edemiyorsa, şehirler arasında da öyle. Ülkenin tamamı bilinclenmedikten sonra bir anlamı yok.

Bence 2022'nin sonuna kadar zar zor biter bizim ülkede herkes dışarda fıldır fıldır geziyor adam müzik açmış parkın oralarda yanlıyor arabada 5 kişiler ne biçim bir ülke anlam veremiyorum.
Bildiğim kadarıyla artık kimse çıkmıyor. Yasaklar ve bas bas bağırılmasının sonucunda dışarıda kimse yok.

Korona virüsü grip gibi hayatımızda hep olacağa benziyor. Bağışıklık sistemimiz bu virüse karşı güçlenecek ve grip gibi bulaşınca bir kaç gün hasta olup daha sonra iyileşeceğiz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı