Koronavirüs salgınından ne zaman kurtuluruz?

12 ila 18 ay daha süreceği gözüküyor
Sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkar? Mağazalar falan ne zaman tekrar açılır?
En önemlisi, okullar 30 Nisan'da açılacakmış. Tekrar erteleme gelir mi?

Bir yıl bu duruma değil bu ülkenin, dünya genelinin ekonomisi çöker. Çin'in tutumuyla devam edilmeli. Haziran ayına kadar hasta ve hastalığı atlatan insanlar bağışıklık üretir. Mevsimsel bir hastalığa dönüşür, veya pik yaparak azalır ve stabil kalır.

Maalesef atladığınız bir konu var insan vücudu virüse karşı bağışıklık kazanmıyor. Eğer kazansaydı aıds de bir virüs onun da çözümü bulunurdu.

Dünyada 2021 veya daha az Türkiye'de tahminimce 2025.
Halk baya bilinçlendi. Artık kimse dışarıya çıkmıyor. İşi olmadığı sürece boş yere kimse sokakta gezmiyor. Herkes evinde vakit geçiriyor.
O yüzden 2021'de Türkiye'de de biteceğini düşünüyorum. Fakat Haziran ayına kadar en azından biraz kontrol altına alınacağını tahmin ediyorum.

Maalesef atladığınız bir konu var insan vücudu virüse karşı bağışıklık kazanmıyor. Eğer kazansaydı AIDS de bir virüs onun da çözümü bulunurdu.
Grip de bir virüs(Influenza) ve bağışıklığımız var. Koronavirus ailesi de yayıldıkça bağışıklık üretilir. Aşı da zaten bağışıklık üretilmesi için yapılıyor(bkz: yapay bağışıklık)

Yazda virüs geçmeyecek ancak dışarı çıkma olayını biraz esnetebilirler düşünüyorum. Yine de tatil, eğlence yerleri gibi yerler açık olursa çok kötü olur.
En azından okulların 30 Nisan'da açılması bekleniyor. Bakalım sonradan ne olacak, merakla göreceğiz.
Peki LGS gibi sınavlar nasıl yapılacak? Bir tane kuzenim bu yıl LGS sınavına girecek, bu sınav ne olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı