Koronavirüs salgınından ne zaman kurtuluruz?

Bu sene LGS olmasa ya bende yırtsam :) Hayaller...
En azından okulların 30 Nisan'da açılması bekleniyor. Bakalım sonradan ne olacak, merakla göreceğiz.
Peki LGS gibi sınavlar nasıl yapılacak? Bir tane kuzenim bu yıl LGS sınavına girecek, bu sınav ne olacak?
Belki LGS olmayıp ev den sınav yapılır ve onun ortalamasıyla bir şeyler yapılabilir.

Sınavlara ne olacağı belli değil ancak virüsün ortalama ne zaman biteceğini bu konuda açıklamıştım. Virüs buraya gelmeden önce çoğu kişi ciddiye bile almıyordu hatta önlem alanlarla alay ediyorlardı. Şimdide aynı kişiler 1-2 aya geçer normal hayatımıza döneriz diyorlar, ya umursamazlar ya da aşırı iyi niyetli.
Şimdide bağışıklık olur falan diyenler var, bilim adamları bile açıkladı önceden virüse bulaşıp kurtulmuş kişilerin aynı şekilde tekrar yakalanma ihtimalleri var. Kalıcı hasarlar bırakıp öldüren bu virüsle gribi mi kıyaslıyorsunuz cidden?

Grip de bir virüs(ınfluenza) ve bağışıklığımız var. Koronavirus ailesi de yayıldıkça bağışıklık üretilir. Aşı da zaten bağışıklık üretilmesi için yapılıyor(bkz: Yapay bağışıklık)

Atladığınız birçok konu var evet grip de bir virüs ve aşısı var ancak yaptırmış olduğunuz aşılar örnek veriyorum 2019 yılında görülen grip virüsü bunu vücuda enjekte ederek vücudu o virüse karşı korumayı öğretiyorsun ancak 2020 yılınca mutasyona uğramış bir virüs geldiği zaman ya ben aşı yaptırmıştım neden hasta oldum veya aynı virüs gelirse de ben aşı yaptırdım bu sene hiç hasta olmadım mevzusu buradan gelmekte. Corona gibi 4 ayda 40'dan fazla mutasyona uğramış bence insan elinden çıkma bela bir virüs gelirse hiçbir şey yapamaz. Allah yardımcımız olsun.

2021 çok yakın ama hala COVID-19 salgını var bitmeyecek gibi Gözüküyor ama belli olmaz bakarsınız şıp diye insanlar maskeden kurtulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı