Koronavirüs ve ülkenizin başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

E arkadaşlar Avrupa'da en azından bir konuda öndeyiz başarımızı kıskanıyorlar (!) :D

Maskeyi takan burnunu kapatmaz ama suçlusu devlet olur.

Halk bu kadar vurdumduymaz, iplemez olduktan sonra devlet ne yapsın?
Tamamen sokağa çıkma yasağı verebilir? Maskeyi bile alamayan vatandaşlar var. Vaka sayılarını saklamayarak ne kadar çok olduğunu gösterebilir? Sert kurallar koyarsa ülkede virüs biter. Ayrıca müziği kapatma yasağı koyarak Koronavirüs'e mücadele veren tek ülkeyiz.

Olan, benim gibi, sınav öğrencilerine oldu. Ne uzaktan bir şey anlayabiliyorum ne de evde düzgün bir şekilde ders çalışabiliyorum. Günde 13 saat maske takıyordum. Sırf takmayan, diğer insanları düşünmeyen kişiler yüzünden sınavda potansiyelimin altında bir sonuç alırsam kul hakkına girmiş olurlar mı?

Tamamen sokağa çıkma yasağı verebilir? Maskeyi bile alamayan vatandaşlar var. Vaka sayılarını saklamayarak ne kadar çok olduğunu gösterebilir? Sert kurallar koyarsa ülkede virüs biter.
Çıkma yasağı koyulsa ne değişecek? Bu sefer "Evlerde hapsediliyoruz" diyecek birçok insan çıkar. Nisan ve Mayıs aylarında uygulanan yasaklarda bile "sıkıldık" diye yasağı delen insanlar vardı.

Maskeyi alamayan insan olduğunu düşünmüyorum. Bizim güzel halkımız sırf pazularında güzel görünsün diye maske alacak kadar gösteriş meraklısı.

Sayıların saklanmasını ben de onaylamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı