Korsan Avira indirmeye çalışırken virüs bulaştı

Muzcuk

Centipat
Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar.

Arkadaşlar benim sorunum şu siteden Avira Phantom VPN Pro İndir – Full Türkçe indirdiğim dosya ile başladı ben RAR'ı indirdim kurmaya çalıştım VPN'yi önce PC bayağı dondu kendi kendime dedimki bir şey olmaz. PC'yi yeniden başlattım tekrar kurdum bir baktım PC deli gibi donuyor. Hemen görev yöneticisini açtım bende bir baktım ki Google bile açık olsa CPU kullanımı %2 iken her şey kapalı %100 olmuş ama RAM kullanımında sorun yok. PC'yi açtım kapattım sonra Windows Defender'i açmaya çalıştım hizmetlerden başlata bastığımda hata 1067: İşlem beklenmeyen sonuçta kapandı vb. arkadaşlar düşünebileceğeniz tüm antivirüs programlarını denedim fakat virüs bana mısın demiyor. Şimdi ben de arkadaşlar aklıma format atmak geldi ama elimde de USB veya CD yok maalesef.

Windows 8.1'i indirdim orijinal sitesinden tabii kii yeni bir disk açtım oraya formatı attım D diskinede formattan sonra lazım olacak programları attım format atınca benim PC'de internet olmuyor mecbur el ile yüklemek zorundayım ama arkadaşlar her şey iyi hoş da ben Windows 8.1 setup açıyorum her şeyi yapıyorum. Key. vb fakat hani bir yer var ya diyor PC'niz birkaç defa yeniden başlatılabilir işte o yerde bana autorun.dll hatası geldi. Çözdüm fakat Microsoft Visual diye bir şey geldi onu bir türlü çözemedim. Bir de şey çıktı karşıma %93 oldu dedi ki Windows 8.1 kurulamadı.

Arkadaşlar çıldıracağım lütfen.

Not: Arkadaşlar internet Explorer hariç hiçbir tarayıcı açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle yazarsan kimse yardımcı olmaz. Okuduklarımdan çıkardığım tek şey reklam olan indirme butonuna bastığın. Bir de format atmayı bilmediğini anladım o kadar. Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdırıp bilgisayarı USB'den başlatarak format atman lazım.

Elinizde usb yoksa yapacağınız bir şey yok. Usb temin etseniz dahi virüs o dosyalara da bulaşacaktır. Bilgisayarcıya vermeniz en iyisi.

Korsan yazılım kullanmayın diye Sosyal'de bas bas bağırıyoruz. Kurallarda zaten korsan yazılıma destek vermediğimiz açıkça yazıyor. Ne olduğu belirsiz sitelerden korsan yazılım yüklemeyin. Param yok demek sadece bir bahanedir. Her zaman orijinal yazılım kullanın. Korsan yazılım hem hırsızlık hem tehlikelidir.

Vallahi ne istediğinizi tam olarak çözemedim. Virüs bulaşmış format atmak istiyorsunuz. USB'ye yazdırıp öyle format atmalısınız. Setup'tan olmaz.

Öncelikle bu korsan işi kulağınıza küpe olsun.

Yaa arkadaşlar kusuruma bakmayın forumlarda yeniyim şimdi ben bir USB bulsam içine Windows 8.1 atsam BIOS'tan onu bulup seçsem olur mu? Atabilir miyim?
Merak etmeyin daha önce Windows 8.1 atmışlığım var ama işte biraz zaman geçti işlemler karışık geldi o yüzden.

Lütfen arkadaşlar beni anlayın zaten moralim çok berbat ağlıyacak durumdayım neredeyse sinirlerim çok bozuldu.

Benim merak ettiğim şimdi ben adam gibi format atsam geçer mi?

Bu arada arkdaşlşar benim korsan olduğundan haberim yoktu zaten Google'ye Avira VPN indir dedim ilk çıkan.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'ye Windows 8 dosyasını atın, bilgisayara USB takılı iken yeniden başlatın. Açılana kadar F8'e basın ve açılan sekmede USB'yi seçin ve kurulumu başlatın, unutma bütün diskleri biçimlendirmen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı