Korsan oyun mu, orijinal oyun mu?

Öğrenci çocuğa korsan oyun. Parası yetene orijinal oyun. Ben de şuan korsan yok. Kendim satın aldığım bir şey de yok. Full bedava uygulamalarla geçiniyorum. Biraz da emektardan kaynaklı sanırım. 😒 Ayrıca yeni oyunların fiyatı da göz kamaştırıyor.

Üslubunuza dikkat edin, ayrıca Türkçe dil desteğinin gelmemesinin korsan oynamamız ile çok alakası var siz kendinizi avutun.
Üslubumda bir sorun yok. Gayet net konuştum. Asıl siz bir şeylere sinirlenmiş ve gerçekleri de bu yüzden görmek istemiyorsunuz. Ben de size zaten zorla gösteremem. Ancak dediklerinizin arkası boş iddialar olduğunu dile getirir ve söylerim.
Epic Games düzenli olarak "bedava" oyun verdiğine göre korsan oyun alışkanlığı mazide kalmalı o zaman🙂
Bence de mesela ben hep o bedava oyunlardan kütüphaneme ekliyorum. Bu sayede korsan oyun oynama ihtiyacı olmuyor. Yani verdiği oyunlar da bence o kadar kötü değil. Ben öyle bir oyunda 5-6 saat geçiren biri değilim. Bu sayede bir oyun beni baya bir süre idare ediyor.
Epic Games düzenli olarak "bedava" oyun verdiğine göre korsan oyun alışkanlığı mazide kalmalı o zaman🙂
Ayrıca böyle uygulamaları daha birçok yerde de gelişmesini görmek isterim.

Kimse korsan oynamak istemez. Baktığın zaman en çok korsan kullanımı da Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde. Bunlar oyun fiyatı pahalı olan ülkeler

Benim babam 3500 TL maaş alıyor. Geçen gün Forza Horizon 4 alayım dedim DLC'ler ile beraber 670 TL oyun. Maaşın 7/1'inden fazla ediyor.
Microsoft Store Alman mağazasına girdim 100 Euro'ya bu oyunu alabiliyorsunuz. Maaş 1700 Euro olsa 17/1 ediyor.
Üstelik uzun süre oynanacak oyun bile değil bana göre. En fazla 100 saat oynarım onun dışında oyuna yılda 2-3 kez anca girerim.
Keşke imkanım olsa da alabilsem.

Bu arada korsan oynamakla övünen bu forumda göremezsin. Kendi arkadaş çevrenizle burayı bir tutmak biraz saçma bence.
Maalesef var hocam gördüm bir kaç tanesini. Sevdiğim bir oyun 300 lira civarındaysa ben indirimi bekler alırım, alamazsam sağlık olsun diğer sefere para biriktirir yine alırım. Bilgisayar tarafında 300-400 lira bir oyuna vermek durumu iyi olan bir kişinin bile bütçesini zorlayabilir. Konsol tarafında 460 liralık oyun fiyatlarına iyimser bakar olduk. Her ne olursa olsun korsan kullanmak hiç etik değil kullanan adama birşey diyemem bu ülkede lakin kullandığını da belli etmesin. Orijinal ürün kullanmak her zaman doğru bir davranış olur. Korsan ürün kullanmanın savunulacak bir yanı yok biz o oyunların başında vakit geçiriyoruz bana göre satışı olan her oyun orijinal kullanılmalı benim ayar olduğum olay korsan kullanıp kendini zeki zanneden ve ısrarla bunu savunan çok kişi var.

Maalesef var hocam gördüm birkaç tanesini. Sevdiğim bir oyun 300 lira civarındaysa ben indirimi bekler alırım, alamazsam sağlık olsun diğer sefere para biriktirir yine alırım? Bilgisayar tarafında 300-400 lira bir oyuna vermek durumu iyi olan bir kişinin bile bütçesini zorlayabilir. Konsol tarafında 460 liralık oyun fiyatlarına iyimser bakar olduk. Her ne olursa olsun korsan kullanmak hiç etik değil kullan adama bir şey diyemem bu ülkede lakin kullandığını da belli etmesin. Orijinal ürün kullanmak her zaman doğru bir davranış olur. Korsan ürün kullanmanın savunulacak bir yanı yok biz o oyunların başında vakit geçiriyoruz bana göre satışı olan her oyun orijinal kullanılmalı benim ayar olduğum olay korsan kullanıp kendini zeki zanneden ve ısrarla bunu savunan çok kişi var.

Aynen öyle, o kişiler kendilerini zeki zanneden seviyesizler.

Bende bunları desteklemiyorum. Ama dediğim gibi imkan olsa da isteyen istediği oyunu orijinal alsa ama böyle olmuyor ne yazık ki.
Yapacak bir şey yok hocam ben indirimler ile rahatlıkla alabiliyorum hiç olmazsa paramı biraz biriktiriyorum yine alabiliyorum. Korsan kullanan adama birşey demem çünkü ülkenin ekonomik olarak durumu belli. Lakin başında saatlerini geçirdiği bir oyuna-yazılıma para vermeyip, orijinal ürün kullanan adama laf ederse ben her türlü aşağılarım.

Yapacak bir şey yok hocam ben indirimler ile rahatlıkla alabiliyorum hiç olmazsa paramı biraz biriktiriyorum yine alabiliyorum. Korsan kullanan adama bir şey demem çünkü ülkenin ekonomik olarak durumu belli. Lakin başında saatlerini geçirdiği bir oyuna-yazılıma para vermeyip, orijinal ürün kullanan adama laf ederse ben her türlü aşağılarım.
İşte bu ya aradığım görüş bu. Bunu anlamamız lazım bu kadar. Bende oyun alamıyorum korsan da kullanmıyorum. Bedava oyunları kütüphaneme ekliyorum ve oynuyorum. Yukarıda da bahsettim ben 5-6 saat oyun oynayan biri değilim ki kütüphanemde oyunların bir çoğu daha hiç indirilmedi bile. Yani bana yetiyor. Aynen burada söylediğiniz gibi:
Korsan kullanan adama bir şey demem çünkü ülkenin ekonomik olarak durumu belli. Lakin başında saatlerini geçirdiği bir oyuna-yazılıma para vermeyip, orijinal ürün kullanan adama laf ederse ben her türlü aşağılarım.
Aynen öyle, o kişiler kendilerini zeki zanneden seviyesizler.
Bak @112819 nasıl güzel açıklamış. Konunun başından beri bunu açıklamaya çalışıyoruz. Ancak sen korsan oyun oynayan herkese laf söylüyorsun.

Geri
Yukarı