Korsan oyuncu karşıtı kitle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklı sitemlerin olsada unuttuğun bir şey var. Biri veya birilerinin zaman, emek ve para harcayarak yaptığı şeyi sen ücretsiz kullanıyorsun, kul hakkına giriyorsun.

Adam haklı beyler dağılın.
Haklı falan değil. Bu arkadaşın bahsettiği 700-800TL'lik oyunları istese de korsan indiremez zaten, yeni çıkan ve çıkacak oyunların kırılması çok zor.

Şimdi sen gidip 50-100TL'lik oyunu pahalı diye korsan indireceksin, ve bunun normal olduğunu düşüneceksin?

Ben sadece bazı oyunları denemek için indiriyorum. Mesela PC Building Simulator'u korsan indirdim. 3 saat sonra sıkılıp sildim. İlk 2 saat eğlenceli ama 3. saatten itibaren berbattı. Eğer Steam üzerinden 32 TL'ye satın alsaydım böyle bir hakkım veya şansım olmayacaktı. Sadece bunun için korsan kullanırım.

Eskiden ben de böyle düşünürdüm taa ki Unity ile kendi oyunumu yapmaya başlayana kadar.

Haklı falan değil. Bu arkadaşın bahsettiği 700-800TL'lik oyunları istese de korsan indiremez zaten, yeni çıkan ve çıkacak oyunların kırılması çok zor.

Şimdi sen gidip 50-100TL'lik oyunu pahalı diye korsan indireceksin, ve bunun normal olduğunu düşüneceksin?
Bir kere daha ironim anlaşılmadı :( Anlaşılmasını sağlayacak bir şey ekledim.

Kilitlediğim için kusura bakmayın, konunun gideceği yer aynı.

Aylık maaşımın yarısını bir dosya atığına verdiğim için bana fazlasıyla zararı var.
Dosya atığına para vermek istemiyorsan verme, bu senin bileceğin iş. Kimse sana bunun için kızmıyor. Kızılan şey, burada bir tek kendini akıllı görmen. Yaptığın yanlışı alenen doğru olarak gösterme çaban. Bir diğer yanlışın ise emeğe saygı göstermemen.

Bunu olması gereken bir şeymiş gibi göstermeye çalışma. Ekonomin el vermiyorsa, el verdiği zaman alırsın. İndirimde alırsın. Yeter ki içinde olsun, yeter ki almak iste bahane üretmek yerine.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı