Korsan oyunlar Türkiye'de yasal mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun için GamePass hizmetleri var, onları kullanabilirler. Üzgünüm ben ekonomiyi düzeltemem, ekonomi kötü diye de kimseye korsan içerik kullanın da diyemem. Korsan kullanmak ne etik olarak ne de yasal olarak doğru bir şey. Hatta zararları da var, bu yüzden alamıyorsanız; bu servisleri kullanabilirsiniz. O servislerde oyun yoksa yapacak bir şey yok, birikim yapın.
Bir oyuna 600 TL istemek çok etik çünkü. Alım gücü düşük git 600 lira oyuna ver demek hiç etik değil.

Herkes istediğini yapar birisi gelipde sana crack indirme diyemez kimin haddine eğer diyorsa ezberci zihniyet olduğu için gönlünden ne geliyorsa onu yap insanların ne dediklerine bakıyorsun sen. Bu zihniyet her şeyi dine karıştıran gelişmemiş eğitimsiz insanlar.
Haklısınız hocam.

@Oğuzhan18 etik ve yasal olmayan bir şeyi birisi size söylediği zaman "eğitimsiz" olmaz. Bunun dinle bir ilgisi yok, yasal olarak da etik olarak da korsan içerik doğru bir şey değil. İstiyorsan kullanırsın ama kullanman doğru bir şey yaptığın anlamına gelmez. Daha çok oyuna para vermeyenlerin kendini avutma şekli böyle(parası yetmeyenlerin değil bilerek vermeyenleri kast ediyorum).

Herkes istediğini yapar birisi gelipde sana crack indirme diyemez kimin haddine eğer diyorsa ezberci zihniyet olduğu için gönlünden ne geliyorsa onu yap insanların ne dediklerine bakıyorsun sen. Bu zihniyet her şeyi dine karıştıran gelişmemiş eğitimsiz insanlar.
Hoş geldin crack adam.

Görünüşte ceza yiyen yok ama yasal demek yanlış olur. Eğer illegal olsa korsan oyun siteleri açılır açılmaz kapanırdı. Uyuşturucu satan bir site var mı mesela? 😁

Bir oyuna 600 TL istemek çok etik çünkü. Alım gücü düşük git 600 lira oyuna ver demek hiç etik değil.
Ekonomi durumunun böyle olması oyun yapımcılarının suçu değil. Adamlar emeğiyle oyunu yapıyor, senin ekonomini o adamlar düzeltemezler. Başka hangi ülkede bir oyuna 600 birim veriliyor? :D

@Oğuzhan18 etik ve yasal olmayan bir şeyi birisi size söylediği zaman "eğitimsiz" olmaz. Bunun dinle bir ilgisi yok, yasal olarak da etik olarak da korsan içerik doğru bir şey değil. İstiyorsan kullanırsın ama kullanman doğru bir şey yaptığın anlamına gelmez. Daha çok oyuna para vermeyenlerin kendini avutma şekli böyle(parası yetmeyenlerin değil bilerek vermeyenleri kast ediyorum).

Benim kısa teorim istediğini yapsın bak arkadaş ne diyor Torrent'e zorluyorlar diyor demek ki bu arkadaşı engellemeye çalışmasalardı indiricekti belki de o oyunu alamıyor ve başkalarının oynamasından dolayı zevki kaçıyor olabilir.
Hoş geldin crack adam.
hoş bulduk.

O adamlar burada satış yapıyora asgari ücretin bilmem kaçta kaçını oyuna istemeyecek o zaman. Ben gücüm yettiğince oyun alırım astronomik fiyatlı oyunları ise almam. Herhalde çalışmıyorsun para kazanmanın zorluğunu yaşamamışsın.

@Oğuzhan18 parantez içinde belirttim zaten. Yazdığım şey "oyuna parası yetmeyenleri kapsamıyor" diye. Parası yetmiyorsa; servisler var(GamePass) onları kullanabilir. Birisine korsan tavsiye etmek doğru bir şey değil.

Esrar kullanmak gibi, yasa dışı ama bugüne kadar içeri giren yok.

Bu oyun fiyatlarının yüksek olmasının korsan indirmeye bahane olduğunu düşünmüyorum, hırsızın mücehver çalıp yakalanınca "satın almaya param yetmiyor mecbur çalıyorum" demesine benziyor biraz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı