Korsan oyunlar Türkiye'de yasal mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Empty1 indie oyun yapımcıları veya belli başlı firmalar dediğiniz bu yerel fiyatlandırma işini kolaylıkla yapabilir. Fakat her sene büyük yapımlar ve şartları sürekli zorlayan oyunları yapan firmalar yerel fiyatlandırmadan oyununu satmak istemeyebilir çünkü istediği kadar kâr elde edemez. Bu durumda zarara girebilir veya daha büyük oyunlar yapmakta zorlanmaya başlayabilir. Yine de temelde baktığınızda birçok firmanın para göz olduğu gerçeği değişmemekte.

Sefalet içinde yaşama konusuna gelince her üretim yapan firma ucuz iş gücünü sever çünkü ucuza işçi çalıştırıp daha fazla kâr elde eder aynı Xiaomi'nin Türkiye'de fabrika kurması gibi düşünün.

Ben sadece Torrent'in yasal olup olmadığını sordum konuyu nereye getirdiniz.

Hiç valla. İşçileri karın tokluğuna çalıştırıp üzerlerinden milyon kazanan şirketlere "emek hırsızlığı" diye sesleri çıkmazken buradan korsan duyarı kasmak kolay geliyor ne yaparsın.

Hiç valla. İşçileri karın tokluğuna çalıştırıp üzerlerinden milyon kazanan şirketlere "emek hırsızlığı" diye sesleri çıkmazken buradan korsan duyarı kasmak kolay geliyor ne yaparsın.
Bana mı diyorsunuz?

@Empty1 indie oyun yapımcıları veya belli başlı firmalar dediğiniz bu yerel fiyatlandırma işini kolaylıkla yapabilir. Fakat her sene büyük yapımlar ve şartları sürekli zorlayan oyunları yapan firmalar yerel fiyatlandırmadan oyununu satmak istemeyebilir çünkü istediği kadar kâr elde edemez. Bu durumda zarara girebilir veya daha büyük oyunlar yapmakta zorlanmaya başlayabilir. Yine de temelde baktığınızda birçok firmanın para göz olduğu gerçeği değişmemekte.

Sefalet içinde yaşama konusuna gelince her üretim yapan firma ucuz iş gücünü sever çünkü ucuza işçi çalıştırıp daha fazla kâr elde eder aynı Xiaomi'nin Türkiye'de fabrika kurması gibi düşünün.
Hangi büyük oyun üreticisi zarar ediyor ki ? Fiziki satış bile yok artık koy platforma indirsinler.

Bana mı diyorsunuz?

Millet 600 TL oyunmu olur diyorlar, Game Pass var veya 1 yıl sonra yarı fiyatına düşüyor oyunlar bizim millet çok sabırsız ben bekliyorum düşmesini indirime girince alıyorum.

Genel olarak diyorum, konunun bu kadar uzamasına kim sebep olmuşsa işte. Cevabına gelirsek yasal değil.
Cevap olarak öyle cevap verdik zaten ama bazı arkadaşlar konuyu duyara çeviriyorlar. İnsanların ekonomi yüzünden oyun firmalarına laf atmaları trajikomik. Sorunun kaynağını yanlış yerde arıyorlar.

Millet 600 TL oyunmu olur diyorlar, Game Pass var veya 1 yıl sonra yarı fiyatına düşüyor oyunlar bizim millet çok sabırsız ben bekliyorum düşmesini indirime girince alıyorum.
Xbox'un Game Pass tutumunu çok beğeniyorum yeni çıkarttıkları oyunu anında Game Pass'e getiriyorlar. Böylelikle bu oyun çok pahalıymış indirime girse alsam veya Game Pass'e ne zaman gelir gibi sorular ortadan kalkmış oluyor. Sonuç olarak çok ucuza bir sürü yeni ve eski oyunu oynayabiliyoruz.

Sorunun kaynağını gayet biliyorum ülkedeki yönetim. Sense bunu etik olarak değerlendiriyorsun. Etik üstüne 1 kitap okumadığına bahse girerim. Emek sömürüsü üstünden gidersen bende sana o çok düşündüğün insanların asıl emek sömürücüleri olduğunu söylerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı