Korsan oyunlarda neden daha az sorun var?

gurecumut

Hectopat
Sniper ghost Warrior 3 oyunun cracklı oynuyordum normalde geçen gün bir baktım indirime girmiş bende satın aldım. Fakat orijinal oyunda tuhaf buglar var. Crackli oynarken bir kere bile bu buglara denk gelmedim. Sizce bu neden olabilir? Crackli oyunlarda FPS bir tık daha fazla ve sorunlar sanki çözülü şekilde oluyor fakat orijinal oyunlarda buglar FPS sorunu falan oluyor.

Sniper ghost Warrior 3 oyunun cracklı oynuyordum normalde geçen gün bir baktım indirime girmiş bende satın aldım. Fakat orijinal oyunda tuhaf buglar var. Crackli oynarken bir kere bile bu buglara denk gelmedim. Sizce bu neden olabilir? Crackli oyunlarda FPS bir tık daha fazla ve sorunlar sanki çözülü şekilde oluyor fakat orijinal oyunlarda buglar FPS sorunu falan oluyor.
Antihack ve crack korumaları oyunu eşşek kadar yapıyor. Crackte malum bunlar yok.

Buglarla ilgili bir şey diyemem, FPS fazlalığının sebebi Denuvo vb. sistem kaynaklarını sömüren DRM'lerin(Dijital haklar yönetimi yani lisans koruma servislerinin) çalışmaması.

Özellikle kendi launcherını zorlayan oyun şirketleri resmen bloatware denecek kadar berbat launcherlar yapıyorlar. Neden yapıldığını kimse anlamıyor :D

Oynadığınız oyuna denk gelmiştir veya o ana kadar oynadığınız bölümlerde bug yoktur buglu kısma denk gelmişsinizdir. Korsan oyunlarda daha az sorun olur diye bir genelleme yapılamaz. Şöyle bir durum var, Hogwarts Legacy de bu durum vardı , fakat onun kaynağı oyundaki anti cheat sistemi. Denuvo mesela bu soruna yol açabiliyor. Aynı şey FIFA 23 de de var mesela, kullandıkları anti cheat çok sıkıntıya sokuyor oyunu. Yani koruma sistemleri oyunlarda fps sorunları, oyundan atma gibi şeyler yaşatabiliyor, fakat genelleme yaparak korsan oyunlarda daha az sorun var diyemeyiz.

Genelleme yapmak doğru olmaz. Bende Farming Simulator 22'yi satın almadan önce fps değerlerime bakmak için malum yollardan indirmiştim. Input lag sorunu vardı. Sildim başka yerden indirdim yine input lag. Sonra paraya kıyıp orijinal aldım ve sıfır sorun.

Metro Last Light ve Metro Redux steam de orjinal olarak sahibim ama oyunlara girmiyor. Açılışta hata verip kapanıyorlar korsan indirdim korsan oynuyorum 0 hata.

Geri
Yukarı