Korsan oyunlardan virüs bulaşır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

dadashaktan

Centipat
Daha fazla  
Normalde orijinal oyunlar alırım korsana el sürmem ama bende bir oyuna 500+ TL verecek şey yok. O yüzden korsan indirmeyi düşünüyorum. Virüs bulaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle onlarda mining yapan programlar yükletirler, ben FitGirl'den indirirdim genellikle oyunları fakat bunu keşfettikten sonra orijinal oyunları almaya başladım ve bir daha bilgisayarıma korsan oyun yüklemedim, indirimleri bekledim hep.

Normalde orijinal oyunlar alırım korsana el sürmem ama bende bir oyuna 500+ TL verecek şey yok. O yüzden korsan indirmeyi düşünüyorum. Virüs bulaşır mı?
Bulaşadabilir bulaşmayadabilir o yüzden bütçeniz yettiği kadarı ile orijinal oyunları alıp oynamaya çalışın. En iyi tavsiye korsan indirmemeniz olacaktır biraz daha bekleyip para biriktiremez misiniz ?

Bulaşma ihtimali çok yüksek. Kimse ekmeğini bedavaya vermez hocam. Cracklamak çok kolay bir iş değil.

Genellikle onlarda mining yapan programlar yükletirler, ben FitGirl'den indirirdim genellikle oyunları fakat bunu keşfettikten sonra orijinal oyunları almaya başladım ve bir daha bilgisayarıma korsan oyun yüklemedim, indirimleri bekledim hep.

FitGirl güvenilir diye biliyorum. Mining yaptığını anlamak için işlemci ve ekran kartı kullanımına bakınca anlaşılır mı?

FitGirl güvenilir diye biliyorum. Mining yaptığını anlamak için işlemci ve ekran kartı kullanımına bakınca anlaşılır mı?
Tam olarak değil. Genelde kullanıcının anlamaması için farklı botlar yazıyolar. Mesela oyun oynarken kullanması gibi veya bilgisayar uzun zaman boşta kaldığında kullanması vs. Yani sizin anlamamanız için çeşitli yollarını deniyorlar.
Kısaca belli bir yol ile anlamanız pek mümkün olmaya bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı