Korsan Oyununun avantajları ve dezavantajları

MayfaMamut

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Lise)
Evet güzel kardeşlerim abilerim ablalarım aramızda illa ki korsan oyun oynayan vardır. Şimdi bu korsan oyunların avantajlarına ve de dezavantajlarına bakacağız.

Avantajları:
  • Ücretsiz oyun oynama.
  • Online bağlantı zorunluluğu yok.
  • Oyunların tam sürümünü denemek için iyi eğer crack varsa.
Dezavantajları:
  • Mining başta olmak üzere bir sürü trojan ve virüs olasılığı (illa her crack virüslüdür diye bir şey yok).
  • Hak yeme.
  • Online girememe.
  • Virüs yüzünden sistem yavaşlığı.
  • Bitirseniz bile Steam, Epic Games, Origin gibi ortamlarda oyun içi başarımların ve bitirdiğinizin gözükmemesi.
  • Oyunu çıktığı gibi değil torrente düşmesi, crackiğinin çıkmasını beklemek.
  • Orijinal Oyunlarda Technopat Sosyal'de sorunlar ile ilgili konu açıp @Emre C, @Bora Dere, @Berrkay gibi kişilerden destek alabilirsiniz. Hatta sorun büyük ise @Recep Baltaş'a kadar ilerliyor. Ama crak oyunlar Technophat sosyalde yasak.
Sonuç:
Bence korsan oynuyorsanız bile ileride o oyunu satın alın böylelikle hak yememiş olursunuz. Orjinallik önemli özellikle lise de olan abilerimi görüyorum, günde 20 TL sigara parası veriyorlar. 1 hafta biriktirseniz Mafia serisinin ilk oyunlarını satın alabiliyorsunuz. Biliyorum oyun fiyatları pahalı korsan oynayan vardır ama ileride o oyunları satın alın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Oyunların tam sürümünü denemek için iyi eğer crack varsa. Oyun hak ediyorsa zaten ben genelde fazla beklemem alırım, online da oynarım. Yakın zamanda FS2020'yi denemeyi planlıyorum, çünkü uygulama içi indirmesi var iade sıkıntı.

Evet güzel kardeşlerim abilerim ablalarım aramızda illa ki korsan oyun oynayan vardır. Şimdi bu korsan oyunların avantajlarına ve de dezavantajlarına bakacağız.

Avantajları:
  • Ücretsiz oyun oynama.
  • Online bağlantı zorunluluğu yok.
Dezavantajları:
  • Mining başta olmak üzere bir sürü trojan ve virüs olasılığı (illa her crack virüslüdür diye bir şey yok).
  • Hak yeme.
  • Online girememe.
  • Virüs yüzünden sistem yavaşlığı.
  • Bitirseniz bile Steam, Epic Games, Orijin gibi ortamlarda oyun içi başarımların ve bitirdiğinizin gözükmemesi.
  • Oyunu çıktığı gibi değil torrente düşmesi, crackiğinin çıkmasını beklemek.
Sonuç:
Bence korsan oynuyorsanız bile ileride o oyunu satın alın böylelikle hak yememiş olursunuz. Orjinallik önemli özellikle lise de olan abilerimi görüyorum, günde 20 TL sigara parası veriyorlar. 1 hafta biriktirseniz Mafia serisinin ilk oyunlarını satın alabiliyorsunuz. Biliyorum oyun fiyatları pahalı korsan oynayan vardır ama ileride o oyunları satın alın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Açıkçası bir oyuna 100-200 TL vermek hiç mantıklı gelmiyor ve almıyorum. 30TL, 40TL oyunlar alınabilir ama 100TL'den sonra kötü hissettiriyor.

Bir avantajı da: Technopat Sosyal'de sorunlar ile ilgili konu açıp @Emre C, @Bora Dere, @Berrkay gibi kişilerden destek alabilirsiniz. Hatta sorun büyük ise @Recep Baltaş'a kadar ilerliyor.

Oyunların tam sürümünü denemek için iyi eğer crack varsa. Oyun hak ediyorsa zaten ben genelde fazla beklemem alırım, Online'da oynarım. Yakın zamanda FS2020'yi denemeyi planlıyorum, çünkü uygulama içi indirmesi var iade sıkıntı.

Ekledim hocam.

Açıkçası bir oyuna 100-200 TL vermek hiç mantıklı gelmiyor ve almıyorum. 30TL, 40TL oyunlar alınabilir ama 100TL'den sonra kötü hissettiriyor.

Haklısınız. Benim de korsan oynadığım oluyor. Ama liste tutuyyorum ileride alacağım böylelikle hak yamemiş olurum.

Korsanın avantajında Recep Baltaş destek veriyorsa hep korsan kullanayım. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı