Korsan Windows 10 ve ucuz anahtar farkı nedir?

Korsan Windows 10 virüslü olma ihtimali yüksek. Fakat key'de, 1500 liralık key'le aynı işlemler uygulanıyor.
Alacaksanız çin'den alın , arkadaşıma 1 liraya retail key aldık dün.

Farklarını söyleyeyim sana, ucuz olanlar korsan değil. Fark bu.
Korsan şeyle orijinal yazılımı etkinleştiremezsin. Bu ucuz anahtarlar, orijinal anahtarların farklı şekilde elde edilip satılmasıdır.

Retail Key ve OEM keyler konusunda kafa rahattır. Retail key, Microsoft'un 1000 ₺'ye sattığı keyler; OEM keyler de bir markadan hazır bir sistem ya da laptop aldığınızda onu etkinleştirmek için kullandığınız keylerdir. Retail key kullanılan bilgisayarda format attıktan sonra yeni bir key edinmeniz gerekir, OEM anahtarlar anakarta gömüldüğü için aynı bilgisayarı kullandığınız sürece yeni anahtara ihtiyaç duymazsınız. Retail anahtarların Windows hesabıyla eşleştiğini de belirteyim, o hesapla giriş yaptığınız bilgisayarda Windows otomatik aktif olur.

MAK keylerden de uzak durun. MAK keyler şirket gibi oluşumlar içindir, aynı anahtar ile çok fazla bilgisayarı etkinleştirmek ve aktif sistemleri şirket yönetiminin kontrolünde tutmak için kullanılır. Belli bir kişi sınırı vardır. Örneğin 1000 kişi etkinleştirdiğinizde 1001. kişiyi etkinleştiremezsiniz, bu aldığınız sayıya bağlı. Bunlar bir şekilde elde edilmiş anahtarlar değil, direkt olarak normal fiyatına toptan satın alınıp aynı anahtarın perakende ucuza satılan halidir. Peki neden ucuza satılıyor? Anlatayım;
Mesela sen bir satıcısın, Microsoft'dan 1500 ₺'ye 3000 kişilik anahtar aldın. Sen bu anahtarı 15-20 liraya internette satıyorsun, 10 binlerce lira kâr ediyorsun. Teknik budur, Microsoft tarafından tespit edilirse anahtar devre dışı kalır.

OEM mi, Retail mi yoksa MAK mı anlamak için anahtarı etkinleştirdikten sonra komut istemini açıp slmgr -dli komutunu yazıp gönderin. 1 saniye içerisinde bir bildirim gelecek; orada türü ne olduğu ortaya çıkar. Örneğin satıcı Retail ya da OEM satıyorum deyip MAK gönderirse hesabını bu şekilde sorabilirsiniz.

Anahtarlar ne Windows yazılımı olarak, ne de anahtar olarak korsan değildir. Orijinaldir, elde yöntemleri farklıdır.

Korsan dediğimiz Windowslar da bazen deneme sürümünü korsan tekniklerle otomatik uzatan, bazen de orijinal Windows sunucuları yerine korsan KMSpico sunucularına bağlanıp direkt etkinleştiren yazılımlardır. Tehlikelidir, önerilmez.

Korsan şeyle orijinal yazılımı etkinleştiremezsin. Bu ucuz anahtarlar, orijinal anahtarların farklı şekilde elde edilip satılmasıdır.

Retail Key ve OEM keyler konusunda kafa rahattır. Retail key, Microsoft'un 1000 ₺'ye sattığı keyler; OEM keyler de bir markadan hazır bir sistem ya da laptop aldığınızda onu etkinleştirmek için kullandığınız keylerdir. Retail key kullanılan bilgisayarda format attıktan sonra yeni bir key edinmeniz gerekir, OEM anahtarlar anakarta gömüldüğü için aynı bilgisayarı kullandığınız sürece yeni anahtara ihtiyaç duymazsınız. Retail anahtarların Windows hesabıyla eşleştiğini de belirteyim, o hesapla giriş yaptığınız bilgisayarda Windows otomatik aktif olur.

MAK keylerden de uzak durun. MAK keyler şirket gibi oluşumlar içindir, aynı anahtar ile çok fazla bilgisayarı etkinleştirmek ve aktif sistemleri şirket yönetiminin kontrolünde tutmak için kullanılır. Belli bir kişi sınırı vardır. Örneğin 1000 kişi etkinleştirdiğinizde 1001. kişiyi etkinleştiremezsiniz, bu aldığınız sayıya bağlı. Bunlar bir şekilde elde edilmiş anahtarlar değil, direkt olarak normal fiyatına toptan satın alınıp aynı anahtarın perakende ucuza satılan halidir. Peki neden ucuza satılıyor? Anlatayım;
Mesela sen bir satıcısın, Microsoft'dan 1500 ₺'ye 3000 kişilik anahtar aldın. Sen bu anahtarı 15-20 liraya internette satıyorsun, 10 binlerce lira kâr ediyorsun. Teknik budur, Microsoft tarafından tespit edilirse anahtar devre dışı kalır.

OEM mi, Retail mi yoksa MAK mı anlamak için anahtarı etkinleştirdikten sonra komut istemini açıp slmgr -dli komutunu yazıp gönderin. 1 saniye içerisinde bir bildirim gelecek; orada türü ne olduğu ortaya çıkar. Örneğin satıcı Retail ya da OEM satıyorum deyip MAK gönderirse hesabını bu şekilde sorabilirsiniz.

Anahtarlar ne Windows yazılımı olarak, ne de anahtar olarak korsan değildir. Orijinaldir, elde yöntemleri farklıdır.

Korsan dediğimiz Windowslar da bazen deneme sürümünü korsan tekniklerle otomatik uzatan, bazen de orijinal Windows sunucuları yerine korsan KMSpico sunucularına bağlanıp direkt etkinleştiren yazılımlardır. Tehlikelidir, önerilmez.
Teşekkür ediyorum bu yazınız için. Ben de satan kişilerin crack yaptığını düşünüyodum. Yeni bir bilgi edindim sayenizde.
Korsan Windows 10 virüslü olma ihtimali yüksek. Fakat key'de, 1500 liralık key'le aynı işlemler uygulanıyor.
Alacaksanız çin'den alın , arkadaşıma 1 liraya retail key aldık dün.
Sitenin linkini atabilir misiniz ?

Teşekkür ediyorum bu yazınız için. Ben de satan kişilerin crack yaptığını düşünüyodum. Yeni bir bilgi edindim sayenizde.

Sitenin linkini atabilir misiniz ?
Tabi ama telefonla etkinleştirme falan yapmak gerekiyor.
Tabi ama telefonla etkinleştirme falan yapmak gerekiyor.
US $1.05 |100% küresel çevrimiçi yaşam aktivasyonu, Microsoft Windows 10 Pro profesyonel anahtar, çalışmaları için 32 ve 64 bit,|Veri Kabloları| - AliExpress dün tam 93 kurusa aldım ama bugün böyle olmus kusura bakmayın.

Retail Key ve OEM Key'ler konusunda kafa rahattır. Retail Key, Microsoft'un 1000 ₺'ye sattığı Key'ler; OEM Key'ler de bir markadan hazır bir sistem ya da laptop aldığınızda onu etkinleştirmek için kullandığınız keylerdir. Retail Key kullanılan bilgisayarda format attıktan sonra yeni bir Key edinmeniz gerekir, OEM anahtarlar anakarta gömüldüğü için aynı bilgisayarı kullandığınız sürece yeni anahtara ihtiyaç duymazsınız. Retail anahtarların Windows hesabıyla eşleştiğini de belirteyim, o hesapla giriş yaptığınız bilgisayarda Windows otomatik aktif olur.

MAK Key'lerden de uzak durun. MAK Key'ler şirket gibi oluşumlar içindir, aynı anahtar ile çok fazla bilgisayarı etkinleştirmek ve aktif sistemleri şirket yönetiminin kontrolünde tutmak için kullanılır. Belli bir kişi sınırı vardır. Örneğin 1000 kişi etkinleştirdiğinizde 1001. kişiyi etkinleştiremezsiniz, bu aldığınız sayıya bağlı. Bunlar bir şekilde elde edilmiş anahtarlar değil, direkt olarak normal fiyatına toptan satın alınıp aynı anahtarın peraken de ucuza satılan halidir. Peki neden ucuza satılıyor? Anlatayım;

OEM mi, Retail mi yoksa MAK mı anlamak için anahtarı etkinleştirdikten sonra komut istemini açıp slmgr -dli komutunu yazıp gönderin. 1 saniye içerisinde bir bildirim gelecek; orada türü ne olduğu ortaya çıkar. Örneğin satıcı Retail'ya da OEM satıyorum deyip MAK gönderirse hesabını bu şekilde sorabilirsiniz.

Korsan dediğimiz Windows'lar da bazen deneme sürümünü korsan tekniklerle otomatik uzatan, bazen de orijinal Windows sunucuları yerine korsan KMSpico sunucularına bağlanıp direkt etkinleştiren yazılımlardır. Tehlikelidir, önerilmez.

"Çözüldü" olarak seçilmesi gereken yanıttır bu.

Geri
Yukarı