Korsana karşı mısınız?

Buna benzer bir hikaye de ben anlatayım. Bir mağazadan özene özene beğendiğim sweatleri ve pantolanları kasaya götürünce çok pahalı olduğunu gördüm. Bende sweat ve pantolonu çalıp onlara vereceğim parayla güzel bir fare ve kulaklık aldım.
Mağaza ürettiği bir kıyafeti bir kişiye satabilirken oyun firması tek ürün ortaya koyup kopyalayarak sınırsız adette satış gerçekleştirebiliyor. Gerçekten bu şekilde mi kıyaslayacaksınız?

Aslında param daha fazla olsa değil de, ailem izin verse oyun satın alırım. Çünkü bu kişiler bu oyunlar için büyük emek sarf ediyor ve masraf yapıyor, ama;
- Oyun fiyatları steam kuru ile Allah katına çıktı
- Ailem oyun oynamamı istemediği için fiyatların yükselmesini fırsat buldu, dolayısıyla satın alamıyorum.
Yani bence bunlar bizden çok, bu durumu ortaya koyanın (anladınız siz) suçu. Tabi biz de suçsuz değiliz ama parayı veren düdüğü çalıyor işte...

Usta beleşi varken niye para verelim crack dewamke.

Anlatamazsınız :D Aylardır aynı hikaye.
Hırsızsınız işte söyleyince neden zorunuza gidiyor :)
Mağaza ürettiği bir kıyafeti bir kişiye satabilirken oyun firması tek ürün ortaya koyup kopyalayarak sınırsız adette satış gerçekleştirebiliyor. Gerçekten bu şekilde mi kıyaslayacaksınız?
Ne farkı var ? Yine ortada bir emek söz konusu. Parasını ödemediğiniz bir hizmeti veya uygulamayı bedavaya kullanıyorsunuz.

Kendinize yakıştırıyorsanız kullanın. Kimsenin elinden zorla tutup orijinal alacaksınız demiyoruz. Yüzsüz yüzsüz bahane bulmaya gerek yok. Emek hırsızlığı yapıyorsunuz ötesi mi var ? Kalıbınızın adamı olun yaptığınızı kabul edin.

Keşke oyun alabilicek param olsa da orjinalini alabilsem, mecbur olarak maalesef kullanıyorum.

Geri
Yukarı