Kosova'da neler oluyor?

Hadi bakalım O çıkıkların olayını bayrağını bana diyene emoji öpücük atacam :D

@just chillin Anıtkabir de ki o tuğ çıkıkların muhabbeti nedir tüyo verdik Karahan Mimari?
Maalesef bilemiyorum. Türk kültürü ve medeniyeti dersi aldım lisede lakin ezbere eğitim sistemi olduğundan o zamanki bilgiler zamanla silinmiş.

Ben sana açtım sana tarih derslerin anlatılanların hepsinin yalan dolan ideolojik ümmetçi dersler olduğunu görmüşsündür, İlek yani KARAHAN dönemindeki Arapların yaptığı katliamlar soykırımlar akademik makalelerle öğrenmeniz gerekmektedir nesnel bilimsel tartışmasız gerçekleri yoksa ideolojik ders pardon özür dilerim yalan dolan hikaye kitaplarından böyle bir toplum yaratılıyor.

Türkiye'de anlatılan tarih tamamen yalan tarihtir, ideolojik ümmetçi arapçı tarihtir.

Maalesef bilemiyorum. Türk kültürü ve medeniyeti dersi aldım lisede lakin ezbere eğitim sistemi olduğundan o zamanki bilgiler zamanla silinmiş.

Ben sana açtım sana tarih derslerin anlatılanların hepsinin yalan dolan ideolojik ümmetçi dersler olduğunu görmüşsündür, İlek yani KARAHAN dönemindeki Arapların yaptığı katliamlar soykırımlar akademik makalelerle öğrenmeniz gerekmektedir nesnel bilimsel tartışmasız gerçekleri yoksa ideolojik ders pardon özür dilerim yalan dolan hikaye kitaplarından böyle bir toplum yaratılıyor.
Hocam tüm bunların farkındayım. Ama elden bir şey gelmiyor. Lise 2'den itibaren zaten biliyordum Türk'lerin İslamlaştırılmasının barışçıl yollarla olmadığını. Biraz Türkçü olan çoğu gencin bildiği bir şey zaten.

Tabi elinden bir şey gelmez, dün o kötücüller her türden grup en ilkelinden bozukluk icra ederlerken bana sende ve @Buğra S arkadaş da pekiştirme yapıyordunuz.

Terör yönetimini anlattım sosyal kimliklemeyi her şeyi anlattım ama sen ders çıkarmadın ve iki eristik diyalektiğe üç zübüklüğe bozukluk kaldın öyle.

Erdem sinyali çakarlar bir olalım birleşelim güzel günler, Ama aslında eylemsel tutarlılık yoktur ve şunu diyorlardır.

Dağılalım herkes birbirine saldırsın acı çektirsin.

Popülizm mantığı budur, ve sen örneğin bu şekilde bozukluklara onam verdiğin müddetçe bu da böyle olacaktır.

Bak ben nasıl birleştiriciyim?

Popülizmin cehaleti olayı küçükken ayağını kaldırınca sözleri tutmak gerek kalmıyor ya hani.

Öyle bir şey, herkes erdem sinyali çakıyor çakar lamba gibi erdem sinyallerinde de yolunu yolluğunu buluyor olan garibana oluyor işte.

Ben bilmiyor muyum erdem sinyali çakmak.

Hocam tüm bunların farkındayım. Ama elden bir şey gelmiyor. Lise 2'den itibaren zaten biliyordum Türk'lerin İslamlaştırılmasının barışçıl yollarla olmadığını. Biraz Türkçü olan çoğu gencin bildiği bir şey zaten.

Terör yönetimini anlattım sosyal kimliklemeyi her şeyi anlattım ama sen ders çıkarmadın ve iki eristik diyalektiğe üç zübüklüğe bozukluk kaldın öyle.
Kalmaya da devam edeceğim. Evet ben hayvan haklarını ve çevreyi savunuyorum. Bunu kimlik edindim, zira bu kimliğim başkalarını ötekileştirme üzerine değil ortak ülkü neticesinde birleştirmek içindir. Anlatmak istediklerinizi anladım, daha dikkatliyim bağış vs. konusunda. İnce eleyip sık dokuyorum.

Şu an her şeyi bırakıp Minimal asgari grup paradigması ile alakalı makale okuyacaksınız.

Bak ben algını standarda getirmek için sana şu soruları soracağım. Lütfen düşüntü et cevapla
  • Hayvan haklarını ve çevreyi savunman bir eylemdir davranıştır, Kimlik değildir, çevreni savunursun tıpkı Yellowstone da kurtların ekosistemi tamamen değiştirmesi iyiliştirmesi gibi, hayvanları gözetirsin yaşam alanı hakları gibi, fakat kalkıp da bunu insan faktörü toplaşma gruplaşma bir sosyal grup cemaat bir tarikat şekliyle grupçu biz HAYVANSEVERİZ BİZ ÇEVRECİYİZ ONLAR DEĞİLLER BU YÜZDEN ONLARA IYYAK şeklinde bir minvale kaydırırsanız ki, Kadın hakları savunucuları kadınları pazarlayanlarla ve tecavüz edenlerle satanlarla satıcılarla birlikte size saatlerce öğüt verir konuşur bir şeyler satar bir şeyler yaptırtır. Sizde onlar sizi sevdi onadı beğendi diye mutlu olursunuz.
  • Senin bu kimliğin ayrıştırıcıdır, Sen hayvansever değilsin sen çevreci değilsin. Sen bir insansın.
Sen bir insansın, 1800'ler meşruiyeti dünyanın tek meşru gerçeği anayasa antlaşma sözleşme doğumdan dolayı da Türkiye'de doğdun. T.C anayasası kütüğe kaydedildin.

Türk olduğun için doğum yoluyla kan yoluyla soy yoluyla, Tek meşru kimliğin Türklüktür. Diğer tüm kimlikler salak saçma kimliklerdir.

O yüzden Türk kimliğinden başka bir kimlik meşru değildir, Hayvan sev Çevreni koru kadınları yoksulları açları fakirleri gözet ne yaparsan yap bunlar kimlik değil senin ödevlerindir.

Senin sorumluluklarındır.

Sorumluluklar üzerinden kimlik inşası olmaz, ben de polo tişört severim polo tişörte laf edenlere gıcık oluyorum haydi onları linç edelim.

DEFOL GİT HÜKÜMET POLO TİŞÖRT SEVERLER OLARAK biz gördük gittin POLO tişört yırttın hain hükümet.

Polo TİŞÖRT üstüne çay döktü hain zebani kılıklı gördün mü, Sen nasıl Polo tişörtün üstüne kaynar çay dökersin hain.

Haydi arkadaşlar bugün Etiler meydanında toplanıyoruz, Polo tişört yırtan çay döken bu hainleri çomarları zulmedenleri protesto ediyoruz.

Arkadaşlar bizi destekleyin bağış yapın daha çok POLO TİŞÖRT alalım bizler POLO tişört savunuyoruz haydi.

MİNİMAL ASGARİ GRUP PARADİGMASI - > @just chillin okumak durumundadır.

Şu an her şeyi bırakıp Minimal asgari grup paradigması ile alakalı makale okuyacaksınız.

Kalmaya da devam edeceğim. Evet ben hayvan haklarını ve çevreyi savunuyorum. Bunu kimlik edindim, zira bu kimliğim başkalarını ötekileştirme üzerine değil ortak ülkü neticesinde birleştirmek içindir. Anlatmak istediklerinizi anladım, daha dikkatliyim bağış vs. konusunda. İnce eleyip sık dokuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minimal grup paradigması araştırınız.

Sistemin dışına atılırsınız aykırılığınızda, yani aslında sizin olan sizin değildir. asla bu sistemde yeriniz olmaz, sistemin dışında yaşarsınız ya da bazı bazı sisteme uğrar ihtiyacınızı görür geri kaçarsınız. Sisteme bulaşamazsınız.

Bende sistemin dışında ara ara ihtiyacı görmeye sisteme gir çık yapanlardanım.

Sistem o kadar büyük ki bize yaşam alanı çok dar, o yüzden sisteme gir çık yapmamız gerekiyor.

Sistemin bir diğer korumacı politikası da bu, sistemin büyüklüğünden dolayı biz gir çık yapmaya bağımlı muhtacız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Evrim ağacından okudum makale. Sosyal kimlik teorisi, minimal grup paradigması ve terör yönetimini güzel harmanlayıp sunmuşlar. Sizin değinmek istediğiniz kısımlar şurada geçiyor:
Screenshot_20230604_155600.jpg Screenshot_20230604_155643.jpg Screenshot_20230604_155434.jpg

Makaleye bakmak isterseniz :
Sosyal Kimlik Teorisi Nedir? İnsanın Kabileci (Tribalist) ve Ayrımcı Kökenlerine Yönelik Neler Söyler? - Evrim Ağacı

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, inceledim doğrudur evet dil akademiktir, Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız sırf tişört renginden tuttuğu takımı siz görüyorsunuz o ayrımı, pratikten ben size basitinden anlaşılır şöyle demek isterim.

Cahitgiller senin amcaoğlu, Cahitgiller'i dövelim desen içinde bir sızlantı zorlantı olur.

Sosyal faşistler deyince örneğin, O vicdani yetiyi manipüle edersin, Zorlantı olmayınca döversin sevinir mutlu olursun.

Sosyal Faşistler kim? Cahitgiller 🤣

Ne yazık ki bu birinci dereceden akrabalardaki bağıda oksitosin manipüle ortadan kaldırmaktadır, Ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişki çocuklar çocuklar arasındaki ilişki gibi gibi..

Örneğin Türk aile sisteminde, 2010 yılı yapılan baskılarda ana hedef ebeveynler üstünden çocuklara terbiye çalışmasıydı, terbiye için de ebeveynleri kullandılar.

Yani başkalarının faydasına ve yararına çıkarına ebeveynler kendi çocuklarını dahi gözden çıkarabilmektedir, hatta kendileri bundan çıkar yarar fayda sağlamadıkları halde.

Evrim ağacından okudum makale. Sosyal kimlik teorisi, minimal grup paradigması ve terör yönetimini güzel harmanlayıp sunmuşlar. Sizin değinmek istediğiniz kısımlar şurada geçiyor:
Eki Görüntüle 1806717 Eki Görüntüle 1806718 Eki Görüntüle 1806715

Makaleye bakmak isterseniz :
Sosyal Kimlik Teorisi Nedir? İnsanın Kabileci (Tribalist) ve Ayrımcı Kökenlerine Yönelik Neler Söyler? - Evrim Ağacı

Geri
Yukarı