#KotayıKaldır - Salgın Sebebiyle Operatörlerin Kotaları Kaldırması Kampanyası

Zaten olmayacak bir durumu tartışıyoruz büyük ihtimalle de hadi oldu diyelim neden altyapıyı güçlendirmek yerine kotayı savunasınız ki...

Alt yapıyı bir ayda güçlendirebileceklerse güçlendirsinler. Güçlendiremeyecekleri için ben internetimde sorun yaşamak istemediğimden böyle bir söylemde bulundum.

Daha az para ödeyerek kotalı paket alanların kota bitiminde internetlerinin kesilmemesi, limitli bir hızdan devam etmesi bile olumlu bir gelişme olur onlar için.

Operatörler salgın boyunca upload yani gönderi hızlarını artırıp şimdi yeniden kısmaya başladı. Ancak salgın bitmiş değil, evden çalışma ekonomisi küçülmüş değil. Kota dışında esas mesele dosya gönderim hızları olmaya devam ediyor.

Operatörler salgın boyunca upload yani gönderi hızlarını artırıp şimdi yeniden kısmaya başladı. Ancak salgın bitmiş değil, evden çalışma ekonomisi küçülmüş değil. Kota dışında esas mesele dosya gönderim hızları olmaya devam ediyor.
Şu an aldığınız hızlar nasıl hocam? Paylaşabilir misiniz?

Geçen aya kadar indirme hızım ikiye katlanmıştı (50 Mbps) ve gönderme hızım da 4 katına (20 Mbps) çıkmıştı. Çok stabil bir şekilde bu hızları verebiliyorlardı herkese. Parasının hakkını veren ve göreceli olarak modern bir internet hızına ulaşmıştık. Şimdi tekrar eski haline döndü ve yazık diyorum halimize.

Cidden 75/8 olmuştu internetim baya rahatlamıştı upload gene azdı ama şuankinden iyiydi. Çok saçma zaten verebildikleri hızı geri aldılar çıldırmalık.

Upload hız limitlemelerinin ADSL hatlarda da olduğunu belirtelim. ADSL, VDSL ve fiber hatlarda upload hız limitinin kaldırılması ve altyapıdan alabileceğimiz en yüksek upload hızını alabilmemiz gerekiyor. Hele ADSL hatlarda upload limiti tartışılamaz bile. Olmamalı direkt.

Geri
Yukarı