KPSS ortaöğretim meslek tavsiyesi

Darul Ker

Femtopat
Merhaba, arkadaşlar danışacak kimsem olmadığı için bu konu hakkında size danışmak istedim. Ben şahsen 12.sınıf bilişim teknolojileri web design alanında okumaktayım. Bu yıl KPSS ortaöğretim sınavına gireceğim, bana önerebileceğiniz bir meslek var mı? Ben laborant olmayı düşünüyorum lakin sağlık meslek olmadığım için olmuyor. Açıkcası KPSS ortaöğretim meslekleri pek iç açıcı değil lakin sınav tam benlik diye düşünüyorum. Tarih ve coğrafya en iyi dersim, meslek lisesine gitme nedenlerimden olan İngilizce(40 soru 15 doğru) ve din kültürü dersi KPSS'de yok.

Merhaba, arkadaşlar danışacak kimsem olmadığı için bu konu hakkında size danışmak istedim. Ben şahsen 12.sınıf bilişim teknolojileri web design alanında okumaktayım. Bu yıl KPSS ortaöğretim sınavına gireceğim, bana önerebileceğiniz bir meslek var mı? Ben laborant olmayı düşünüyorum lakin sağlık meslek olmadığım için olmuyor. Açıkcası KPSS ortaöğretim meslekleri pek iç açıcı değil lakin sınav tam benlik diye düşünüyorum. Tarih ve coğrafya en iyi dersim, meslek lisesine gitme nedenlerimden olan İngilizce(40 soru 15 doğru) ve din kültürü dersi KPSS'de yok.

Eğer matematik ve türkçeniz ortalamanın üzerindeyse zabıta olmanızı öneririm. Ortaöğretim puan türünde çok düşük puanlar ile atanma ihtimaliniz var.

Eğer matematik ve türkçeniz ortalamanın üzerindeyse zabıta olmanızı öneririm. Ortaöğretim puan türünde çok düşük puanlar ile atanma ihtimaliniz var.
matematikten 30 soruda 15 , Türkçede 15'den fazla yanlış yapacağımı sanmam . Coğrafya ve Tarih fullerim diye düşünüyorum . Ama daha önce hiç girmediğim için kestirmek mümkün değil , zabıta pek hoş bir meslek gibi gelmiyor maaşı düşük mesai saatleri yüksek .

Benim sana tavsiye etmek istediğim tek şey daima hayallerinin peşinden koşman. İnsanlar mı senin ileride ne iş yapacağına karar verecek sana meslek önererek, sen mi hayatta ne istediğini yapacaksın.

Benim sana tavsiye etmek istediğim tek şey daima hayallerinin peşinden koşman. İnsanlar mı senin ileride ne iş yapacağına karar verecek sana meslek önererek, sen mi hayatta ne istediğini yapacaksın.
bunu birnin diyeceğini öngörmüştüm bunun için ; ''Bana önerebileceğiniz bir meslek var mı?'' diye özellikle yazdım , lakin atlamışsınız herhalde öneri alıyorum sadece yoksa hayalim devam ediyor yani yedek plan kuruyorum diyebiliriz .
Bir soru daha eklemek istiyorum ; KPSS Ortaöğretim mezunları direkt atanır mı? yani kazandım diyelim 90 aldım (Bu KPSS puan hesaplama aracı veya siteleri ne kadar doğru bilemiyorum) , mesleği seçtim ve tuttu , direk o yıl atanır işe başlar mıyım ? ayrıca Zabıta olmanın kuralları var mıdır ? boyum yeterli de kilom 55 vucut-kutle endeksine göre 5 kilo düşüğüm sorun teşkil eder mi? Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
KPSS Ortaöğretim mezunları direkt atanır mı? Yani kazandım diyelim 90 aldım (Bu KPSS puan hesaplama aracı veya siteleri ne kadar doğru bilemiyorum), mesleği seçtim ve tuttu, direk o yıl atanır işe başlar mıyım? Ayrıca Zabıta olmanın kuralları var mıdır? Boyum yeterli de kilom 55 vucut-kutle endeksine göre 5 kilo düşüğüm sorun teşkil eder mi? Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Eğer alım olmazsa atanamazsınız, isterseniz 95 alın bu durum fark etmez. Eğer alım olursa ve mülakatsız olarak alınan bir meslek seçtiyseniz, kazandıktan 2 hafta sonra iş başında olursunuz. Zabıta için kriterleri maalesef bilmiyorum ama internetten bulabilirsiniz.

bunu birnin diyeceğini öngörmüştüm bunun için ; ''Bana önerebileceğiniz bir meslek var mı?'' diye özellikle yazdım , lakin atlamışsınız herhalde öneri alıyorum sadece yoksa hayalim devam ediyor yani yedek plan kuruyorum diyebiliriz .
Pardon usta ben yanlış anlamışım seni. Ben sen tamamen önerilenlere yöneleceğin diye anlamışım, kusura bakma =) Başarılar hayatında umarım her şey dilediğin gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı