Kraken Tournament Edition THX Spatial Audio, 7.1 Chroma V2'nin üst modeli midir?

Çağdaş Aras

Centipat
5 Gün önce garanti için aralgame firmasına gönderdiğim Razer Kraken 7.1 Chroma V2 marka kulaklığım bugün elime Kraken Tournament Edition THX Spatial Audio olarak geri döndü. Arayıp sorduğumda, benim gönderdiğim ürünün ellerinde olmadığını ve beni mağdur etmemek açısından bir üst model kulaklık gönderdiklerini söylediler. Fakat ürünlerin teknik özelliklerini karşılaştırdığımda benim garantiye gönderdiğim modelin desibel seviyesi olarak, mikrofon kalitesi olarak ve fiyat olarak daha üstün bir model olduğunu fark ettim. Gönderdikleri kulaklığında kendince artıları olmasına rağmen kafamdaki soru işaretlerini silmeye yetmedi. Ayrıca gönderdiğim ürün yerine bana farklı bir model gönderilirken onayımın alınmaması, arayıp bilgilendirme yapılmaması da bir hayli can sıkıcıydı. En son ne yapacağımı bilemeyince konuyu daha bilgili kişilere danışıp doğru bir görüş almak için buralara geldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin kulakliginiz 1000TL, adamlarin gonderdigi 600TL. Eger gecici bir durum ise idare edebilirsiniz onun disinda kalici olarak verildiyse size para iadesi alin bence.

5 Gün önce garanti için aralgame firmasına gönderdiğim Razer Kraken 7.1 Chroma V2 marka kulaklığım bugün elime Kraken Tournament Edition THX Spatial Audio olarak geri döndü. Arayıp sorduğumda, benim gönderdiğim ürünün ellerinde olmadığını ve beni mağdur etmemek açısından bir üst model kulaklık gönderdiklerini söylediler. Fakat ürünlerin teknik özelliklerini karşılaştırdığımda benim garantiye gönderdiğim modelin desibel seviyesi olarak, mikrofon kalitesi olarak ve fiyat olarak daha üstün bir model olduğunu fark ettim. Gönderdikleri kulaklığında kendince artıları olmasına rağmen kafamdaki soru işaretlerini silmeye yetmedi. Ayrıca gönderdiğim ürün yerine bana farklı bir model gönderilirken onayımın alınmaması, arayıp bilgilendirme yapılmaması da bir hayli can sıkıcıydı. En son ne yapacağımı bilemeyince konuyu daha bilgili kişilere danışıp doğru bir görüş almak için buralara geldim.
Böyle bir şey yapamazlar. Arayıp diyeceksiniz ki; Ben bu kulaklığı kullanmak istemiyorum, eski kulaklığın bire bir aynısını istiyorum. Şayet; "Artık ürünü açtınız biz iade alamayız" derlerse, ufak bir kelime oyunu yapın ve konuşmanızı.
"Aksi halde Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri kapsamındaki haklarım çerçevesinde yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim." cümlesiyle bitirin.

İyi şanslar.

Sizin kulakliginiz 1000TL, adamlarin gonderdigi 600TL. Eger gecici bir durum ise idare edebilirsiniz onun disinda kalici olarak verildiyse size para iadesi alin bence.
Maalesef geçici bir durum değil ve para iadesi ise kulaklığı aldığım zamanki fiyatı üzerinden yapılacağı için iade ettiğimde alacağım fiyat 480TL civarı olacak. Bu fiyata ise, şu dönemde, aynı özelliklerde bir kulaklık almak imkansız olduğu için bu seçeneği çözüm olarak kullanmak istemiyorum açıkçası.
Böyle bir şey yapamazlar. Arayıp diyeceksiniz ki; Ben bu kulaklığı kullanmak istemiyorum, eski kulaklığın bire bir aynısını istiyorum. Şayet; "Artık ürünü açtınız biz iade alamayız" derlerse, ufak bir kelime oyunu yapın ve konuşmanızı.
"Aksi halde Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri kapsamındaki haklarım çerçevesinde yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim." cümlesiyle bitirin.

İyi şanslar.
Ürünün açılmış olmasıyla ilgili herhangi bir sıkıntı çıkmayacağını söylediler fakat anladığım kadarıyla Razer Kraken 7.1 Chroma V2 modeli artık üretilen bir model değil bu nedenle birebir aynısı verebilirler mi emin değilim, sanırım onarımda yapmadıkları için ya eski ürünün tekrar iadesini isteyeceğim yada bu kulaklığı gönderip fiyat olarak eski kulaklığın muadili veya üst model bir kulaklık talebinde bulunacağım (bunun ile ilgili ilk konuşmada da bir serzenişte bulundum fakat aldığım cevap saygı çerçevesi içerisinde gözükse de "günde kaç kişi üst model kulaklık istiyor biliyor musun?" minvalinde bir cevaptı). Razer'ın kendi sitesinden de desteğe başvurdum 72 saat içerisinde dönüş sağlayacaklarını söylediler. Eğer Razer'dan gelecek mail bir çözüm olmaz ise ne yapacağım konusunda da pek fikir sahibi değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı