Çözüldü Kraken X53 soğutucu Corsair Vengeance RAM'e değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@agei

RAM ile üst panel arasındaki boşluğu güzel bir şekilde ölçer misin? 56mm'den küçükse sığmaz soğutucu, ki küçük gibi de duruyor sanki.
corsair-650-w-carbide-spec-delta-rgb-cc-9020132-eu-led-fanli-atx-oyuncu-kasasi-z.jpg

Ön tarafı bu şekilde mesh yapıda. Bu şekilde performans düşer mi?
Veya tavsiye eder misiniz bu şekilde olmasını?

corsair-650-w-carbide-spec-delta-rgb-cc-9020132-eu-led-fanli-atx-oyuncu-kasasi-z.jpg

Ön tarafı bu şekilde mesh yapıda. Bu şekilde performans düşer mi?
Veya tavsiye eder misiniz bu şekilde olmasını.

Performans düşüşü hava sirkülasyon haritasını doğru çizersek olmaz.

Bu şekilde olmasında sorun yok, dediğim gibi pompadan gelen boruların altta olmasına dikkat et.

576180e518095_nzxts340.jpg.57c161574e710a448f40c80ec31e8eed.jpg.d5b4ad98506279fcd50ce6658c870413.jpg

Yani bu şekilde mi olması gerekiyor? Benim bilgisayarımda şu an fanlar dışarı kısımda kalıyor.
Üstteki 2 fan yerine sıvı soğutucuyu taksam ve artan fanları üst tarafa egzoz olarak taksam yeterli olur mu? Fanlar bende bu şekilde dışarıya bakıyor.

Dosya Ekleri

• 1638276562241606724920686226984.jpg
    1638276562241606724920686226984.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 14
Üstteki 2 fan yerine sıvı soğutucuyu taksam ve artan fanları üst tarafa egzoz olarak taksam yeterli olur mu? Fanlar bende bu şekilde dışarıya bakıyor.

Olur, o şekilde sorun olmaz. Üç fan da aynı yöne doğru baktığı sürece sorun yok, aynı hizada olsalar fena da olmaz ayrıca.

Yani bu şekilde mi olması gerekiyor? Benim bilgisayarımda şu an fanlar dışarı kısımda kalıyor.

Evet bu şekilde. Borular da böyle olmalı. Radyatörü fanların arkasına konumlandırmalısın, ön panelden gelen diğer fanları da dediğin gibi üst tarafa egzoz yap.

Umarım tam performans alabilirim. Tüm konulardaki yardımlarınız için teşekkür ederim. Soğutucu gelince montajlamayı deneyeceğim.
Aslında üst tarafa takacağım fanlardan 1'ini dışarıdan temiz hava alacak şekilde yapabilirim. Çünkü sonuçta fanlar havayı içeri alsa bile o hava radyatörden geçiyor ve radyatör onu bir miktar ısıtıyor. Sizce üstte takacağım fanların birini temiz hava alacak şekilde yapmak nasıl olur? @Sir Benjamin

Son düzenleme:
@agei

Bir tanesi içeri çekerken diğeri tahliye ederse, tahliye edilen hava tekrardan "inhaling" yapan fan tarafından içeri çekilebilir. Veya tam tersi, yani içeri gelen soğuk hava tahliye fanından dolayı dışarı atılabilir. İyi olmaz yani kısaca.

Tekrardan merhabalar. Soğutucu geldi montajını yaptım. Sıcaklıklar stres testinde maksimum 57 derece oluyor ancak ön tarafa taktım ve üstteki usb kablosu girişleri radyatörün üst kısmını engelliyor ve ekran kartına hava üfleyen alt fanı çıkartmak zorunda kaldım. Sıcaklıklar 3 derece arttı.

Tekrardan merhabalar. Soğutucu geldi montajını yaptım. Sıcaklıklar stres testinde maksimum 57 derece oluyor ancak ön tarafa taktım ve üstteki usb kablosu girişleri radyatörün üst kısmını engelliyor ve ekran kartına hava üfleyen alt fanı çıkartmak zorunda kaldım. Sıcaklıklar 3 derece arttı.

Güzel değerler, açıkçası zaten 57 derece olduğu durumda 3 derece artmasını çok önemsemezdim ben. 70-80 olsa anlarım ama 57 bayağı iyi.

İşlemci 57 derece bu gerçekten iyi ancak ekran kartı 3-4 derece daha fazla ısınıyor. Neredeyse 76'lara dayanıyor.

Stres testi için fena değil, hangi stres testini yaptın? FurMark'tan mı yaptın?

Ekran kartı ve kasa modeli neydi bu arada?

Geri
Yukarı