Çözüldü Kraken X53 soğutucu Corsair Vengeance RAM'e değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@agei

RAM ile üst panel arasındaki boşluğu güzel bir şekilde ölçer misin? 56mm'den küçükse sığmaz soğutucu, ki küçük gibi de duruyor sanki.
Zotac Twin Edge RTX 3060 Ti ekran kartım Kasa Corsair Spec-Delta RGB
Yanlış söylemişim 72 dereceyi buluyor ve çok fazla ses yapıyor. Undervolt yapsam FPS düşmeden daha verimli olabilir mi?

Undervolt yapsam FPS düşmeden daha verimli olabilir mi?

Olabilir, ancak voltajı çok da düşürme. Gerek de yok gerçi stres testinde 72 iyi.

Yanlış söylemişim 72 dereceyi buluyor ve çok fazla ses yapıyor.

Ses olayı yine normal, sonuçta 100% tam yük altında stres testinde; soğutulması lazım.

Zotac Twin Edge RTX 3060 Ti ekran kartım Kasa Corsair Spec-Delta RGB

Baktım, iki bileşen için de normal. Sorun yok yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu uygulamak mantıklı geldi ancak şu anlık ses pek fazla rahatsız etmediği sürece sizin de dediğiniz gibi yapmamak daha mantıklı olacaktır.
@Sir Benjamin tekrardan merhabalar. Pompanın su boruları hangi şekilde olmalı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    141,3 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    142,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
@agei

İkincisi. Kendin bir fotoğraf atmıştın NZXT kasalı, ondaki gibi yapabilirsin.

Şu anda ilki gibi sizce değiştirmeye değer mi?

İlki biraz sıkıntılı gibi pompa ve loop açısından, ikinciyi tavsiye ederim. Performans farkını bilemem.

Yapmayı denedim ancak kablolar aşağıya doğru yönelmiyor. Galiba soğutucuyu ters şekilde montajlamak gerekiyor bunun için. Büyük ihtimalle termal macun değiştirirken yaparım bu işlemi.

@agei

Sanırım bu şekilde de kötü bir sonuç almamıştın, 57 derece falan almıştın sanırım maksimum. Ben yine erken yapmanı öneririm ancak performanstan memnunsan senin kararın, bana çok sakat bir pozisyon gibi geldi ilk resimdeki.

@agei

Sanırım bu şekilde de kötü bir sonuç almamıştın, 57 derece falan almıştın sanırım maksimum. Ben yine erken yapmanı öneririm ancak performanstan memnunsan senin kararın, bana çok sakat bir pozisyon gibi geldi ilk resimdeki.
Performansta hiçbir sorun yok. Stres testinde 49-50'lerde ancak oyunların vs. ilk açılış kısmında 59'lara kadar çıkıyor. Bu da bana pek kafaya takılmayacak bir durum olmamasına rağmen ilginç geldi.

Performansta hiçbir sorun yok. Stres testinde 49-50'lerde ancak oyunların vs. ilk açılış kısmında 59'lara kadar çıkıyor. Bu da bana pek kafaya takılmayacak bir durum olmamasına rağmen ilginç geldi.

Hangi stres testini kullandın? OCCT'nin işlemci testini kullandıysan o çok iyi değil haberin olsun, Prime95 Small FFTs testini yaparsan daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı