Kredi kartı aidat ne zaman kesiliyor?

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba geçen sene çalıştığım yerin bankası bana kredi kartı vermişti 1500 TL limiti mevcut ayın 27'sinde üniversite başlıyor 3-5 harcama yapmak için kullanacağım fakat yıllık kart ücreti istediğini biliyorum onu kartı kullanmaya başlayınca mı kesiyor yoksa 1 sene sonunda falan mı? Bilen varsa yazabilir mi?
Yani kart aidat ücretini hemen alıyor mu yoksa 1 sene kullandıktan sonra açtırdığım gün mü kesiliyor para orayı tam anlamadım.

Merhaba geçen sene çalıştığım yerin bankası bana kredi kartı vermişti 1500 TL limiti mevcut ayın 27'sinde üniversite başlıyor 3-5 harcama yapmak için kullanacağım fakat yıllık kart ücreti istediğini biliyorum onu kartı kullanmaya başlayınca mı kesiyor yoksa 1 sene sonunda falan mı? Bilen varsa yazabilir mi?
Yani kart aidat ücretini hemen alıyor mu yoksa 1 sene kullandıktan sonra açtırdığım gün mü kesiliyor para orayı tam anlamadım.

Hocam mobil uygulamasında yazması lazım "Hesap kesim tarihi: xx/xx/xxxx, Son ödeme tarihi: xx/xx/xxxx" diye ben Garanti Bonustan bu şekilde bakıp yatırıyorum kart borcunu vs.

Kartı kullanmasanız bile kart ücreti tahsil ederler. Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Belki kart ücreti olmayabilir. Bazı bankalar kart aidatı almayabiliyor.

Kartı kullanmasanız bile kart ücreti tahsil ederler. Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Belki kart ücreti olmayabilir. Bazı bankalar kart aidatı almayabiliyor.

Kartı kullanmadıktan sonra kart aidati almıyorlar çünkü benim kart 1 senedir elimde ama kapalı kullanmadım hiç. Sorum kartı kullanmaya başladıktan sonraki gelen ayın ekstresinde mi kart aidati geliyor yoksa 1 sene kullandıktan sonramı kart ücretini yansıtıyorlar

Hocam mobil uygulamasında yazması lazım "Hesap kesim tarihi: xx/xx/xxxx, Son ödeme tarihi: xx/xx/xxxx" diye ben Garanti Bonustan bu şekilde bakıp yatırıyorum kart borcunu vs.

Hesap kesim tarihi 25i son ödemesi 5'inde acaba diyelim ki 500 TL'lik alışveriş yaptım 10 taksite böldüm ilk taksit ödemesi geldiğinde kart aidatinida yansıtıyorlar mı yoksa 1 sene kullandıktan sonra mı geliyor acaba
Kart aidati 160TL imiş garanti bonus trink

Kartı kullanmazsanız aidat almazlar. Yanlış hatırlamıyorsam eylül ekstresinde aidat kesiliyor yılda bir defa. İster 1 gün kullanın ister 1 yıl, aidat tarihi hep aynı.

Mobil uygulama veya internet bankacılığında gözükmesi lazım. Bende kartı aldığım ay yıllık ücret kesilmişti, daha önce (5-6 yıl önce) kullandığım kartta ise sene sonunda kesinti yapıldı.

Kartı kullanmadıktan sonra kart aidati almıyorlar çünkü benim kart 1 senedir elimde ama kapalı kullanmadım hiç. Sorum kartı kullanmaya başladıktan sonraki gelen ayın ekstresinde mi kart aidati geliyor yoksa 1 sene kullandıktan sonramı kart ücretini yansıtıyorlar.

Hesap kesim tarihi 25i son ödemesi 5'inde acaba diyelim ki 500 TL'lik alışveriş yaptım 10 taksite böldüm ilk taksit ödemesi geldiğinde kart aidatinida yansıtıyorlar mı yoksa 1 sene kullandıktan sonra mı geliyor acaba.
Kart aidati 160TL imiş garanti bonus trink.

10 taksitin ilkini anında çekiyor ve kendi otomatik ödüyor ve bunu kart aidatına yansıtıyorlar. Bizim kullandığımız kredi kartıda garanti bonus trink.

10 taksitin ilkini anında çekiyor ve kendi otomatik ödüyor ve bunu kart aidatına yansıtıyorlar. Bizim kullandığımız kredi kartıda garanti bonus trink.

Yani öğrenci olarak kullanmak mantıklı mı? Yoksa elime ne kadar para geçerse o ay idareli mi kullanmalıyım
Bu konularda çok dikkatliyim zaten kendimi hep sağlama alırım elime ne kadar para geçiyorsa ya ona göre nakit harcarım ya da kredi kartı olarak kullanırım.
Aylık 500 TL alacağım desem en az 100 TL kenara koyarım sıkıntılı durumlar için
Geri kalan 400 TL'yi kredi kartı taksitleri için kullanırım nasıl fikir?
Zaten KYK'da kalacağım sabah-akşam yemek bedava 3-5 internet alışverişi yaparsam diye kullanmak istedim kredi kartımı

Yani öğrenci olarak kullanmak mantıklı mı? Yoksa elime ne kadar para geçerse o ay idareli mi kullanmalıyım.
Bu konularda çok dikkatliyim zaten kendimi hep sağlama alırım elime ne kadar para geçiyorsa ya ona göre nakit harcarım ya da kredi kartı olarak kullanırım.
Aylık 500 TL alacağım desem en az 100 TL kenara koyarım sıkıntılı durumlar için.
Geri kalan 400 TL'yi kredi kartı taksitleri için kullanırım nasıl fikir?
Zaten KYK'da kalacağım sabah-akşam yemek bedava 3-5 internet alışverişi yaparsam diye kullanmak istedim kredi kartımı.

Hocam bence elinize ne kadar para geçiyorsa o ay idare etmeye bakın derim. Karta güvenmeniz bence hata olur çünkü hazıra dağ dayanmıyor hele ki bu devirde. Planınız çok iyi fakat şartlar ne gerektirir bilemeyiz. Bence kartı en son anınızda kullanın.

Geri
Yukarı