Kredi kartı aidat ne zaman kesiliyor?

Hocam bence elinize ne kadar para geçiyorsa o ay idare etmeye bakın derim. Karta güvenmeniz bence hata olur çünkü hazıra dağ dayanmıyor hele ki bu devirde. Planınız çok iyi fakat şartlar ne gerektirir bilemeyiz. Bence kartı en son anınızda kullanın.

Yani şimdi kullanmamı önermiyorsunuz sanırım. Elime ne geçerse onu harcayayım o zaman
Dikkatli kullansam bile yine de kredi kartına bulaşılmaz mı?
Zaten limiti 1500TL

Yani şimdi kullanmamı önermiyorsunuz sanırım. Elime ne geçerse onu harcayayım o zaman
Dikkatli kullansam bile yine de kredi kartına bulaşılmaz mı?
Zaten limiti 1500TL
Harcamalarınızın bilincinde biriyseniz kart kullanın. Önemli bir durumda kullanırsınız, işiniz görülür. Limiti aşacağınızı düşünüyorsanız düşürün. Paranız yetmediğinde borcun %20-25’ini ödeyerek faizle borcu erteleyebiliyorsunuz, faiz de fazla tutmuyor.

Harcamalarınızın bilincinde biriyseniz kart kullanın. Önemli bir durumda kullanırsınız, işiniz görülür. Limiti aşacağınızı düşünüyorsanız düşürün. Paranız yetmediğinde borcun %20-25'ini ödeyerek faizle borcu erteleyebiliyorsunuz, faiz de fazla tutmuyor.

Bilinçli tüketicilerdenim :D her ay ne kadar para geçiyorsa elime kullandıgım karta göre hesaplama yaparım ekstra sıkıntılı durum olmaması açısından bir 100-150 TL kenara koyarım geri kalan parayla sınırı aşmamak şartıyla düzenli ödemelerimi yaparım tek düşündüğüm şu kart aidati eğer tahsilat ayını bilemezsem ekstra üstüne koymam gerekebilir. Bu da sıkıntıya düşürür yani aylık Max 500 ya da 600 TL alabilirim onunlada karta taksit yapıp aylık çıkan miktarı öderim geri kalan parada öbür ay için ekstra olur
Nasıl fikir?

Bilinçli tüketicilerdenim :D her ay ne kadar para geçiyorsa elime kullandıgım karta göre hesaplama yaparım ekstra sıkıntılı durum olmaması açısından bir 100-150 TL kenara koyarım geri kalan parayla sınırı aşmamak şartıyla düzenli ödemelerimi yaparım tek düşündüğüm şu kart aidati eğer tahsilat ayını bilemezsem ekstra üstüne koymam gerekebilir. Bu da sıkıntıya düşürür yani aylık Max 500 ya da 600 TL alabilirim onunlada karta taksit yapıp aylık çıkan miktarı öderim geri kalan parada öbür ay için ekstra olur
Nasıl fikir?
Aidatı ilk mesajımda da söyledim zaten, ya eylül ayında gelen ekstrede -yani ağustos ayı harcamalarınıza dahil olarak- ya da eylül ayında yaptığınız harcamalara ek olarak ekim ayında ödüyorsunuz. Duruma göre mesela eylül ayında kesim tarihinin son günü harcama yaparsanız aidat dahil oluyor ama kasım harcamanızın ilk günü kullanırsanız 1 yıl aidat ödemezsiniz.
Onun dışında aidatsız kartlara mesela Enpara’ya bakabilirsiniz, ayda 3 kere harcamayı 6 taksit yapabiliyorsunuz. Ama sürekli yaparsanız taksitler birikiyor ve cebinizdeki kadar harcama yapıyorsunuz. Günü kurtarmak için 2-3 ay full taksite bağlamak iyi olabiliyor.

Aidatı ilk mesajımda da söyledim zaten, ya eylül ayında gelen ekstrede -yani ağustos ayı harcamalarınıza dahil olarak- ya da eylül ayında yaptığınız harcamalara ek olarak ekim ayında ödüyorsunuz. Duruma göre mesela eylül ayında kesim tarihinin son günü harcama yaparsanız aidat dahil oluyor ama kasım harcamanızın ilk günü kullanırsanız 1 yıl aidat ödemezsiniz.
Onun dışında aidatsız kartlara mesela Enpara'ya bakabilirsiniz, ayda 3 kere harcamayı 6 taksit yapabiliyorsunuz. Ama sürekli yaparsanız taksitler birikiyor ve cebinizdeki kadar harcama yapıyorsunuz. Günü kurtarmak için 2-3 ay Full taksite bağlamak iyi olabiliyor.

Bir de Enpara sanırım QNB Finansbank'ın geçtiği her yerde kullanılıyor. Ama şartları ya gelir vergisi istiyorlar yani çalışan biri ya da kredi notunuzun iyi olmasını istiyorlar öğrenciye verirler mi?
Bir de ben bu Enpara kredi kartını istesem evime gelse ama ben KYK yurdunda kalıyorum evden birilerine teslim ediyorlar mı acaba?
Çok fazla banka kartı aldım ama şansa hepsine evdeydim ben olmasamda aileden birine teslim etseler iyi olurdu ya da kaldıgım yurda teslim etseler

Bir de Enpara sanırım QNB Finansbank'ın geçtiği her yerde kullanılıyor. Ama şartları ya gelir vergisi istiyorlar yani çalışan biri ya da kredi notunuzun iyi olmasını istiyorlar öğrenciye verirler mi?
Bir de ben bu Enpara kredi kartını istesem evime gelse ama ben KYK yurdunda kalıyorum evden birilerine teslim ediyorlar mı acaba?
Çok fazla banka kartı aldım ama şansa hepsine evdeydim ben olmasamda aileden birine teslim etseler iyi olurdu ya da kaldıgım yurda teslim etseler
Kayıt için kimlik fotoğrafı, imza galan alıyorlar. Arayıp konuşun. Diğer bankalardan da aidatsız kart isteyin. Ama bazıları buna rağmen aidatlı gönderiyor.

Kayıt için kimlik fotoğrafı, imza galan alıyorlar. Arayıp konuşun. Diğer bankalardan da aidatsız kart isteyin. Ama bazıları buna rağmen aidatlı gönderiyor.

Peki son bir kez sorum var
Bonus Genç nasıldır? Hem kart aidatı yok hem de taksitli alışverişler için kullanılabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı