Çözüldü Kredi kartı bakiye ve limit farkı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darksandor

Kilopat
Maximum kredi kartım var, bugün alışveriş yaparken limitim doldukça borç ödeme yaparak kredi kartıma para yükledim.
Sonra hesap kitap yaparken benim kafam karıştı :D Şimdi kredi kartı hesabımda bakiye kısmı benim yüklediğim para kadar bu şu mu demek oluyor; önümüzdeki ay para kesilirken buradaki yatırdığım bakiye oranın borcunu yatırıldığı kadar ödeyecek. Doğru muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Örneğin 1600 TL limitiniz var ve tamamen dolu. 300 TL ödeme yaparsanız 300 Lira limit açılır ve o kadarlık alışveriş yapabilirsiniz. Harcama yapmazsanız önünüzdeki ekstrede 1300 TL gelecektir. Ekstre kesilmeden önce ödeme yaparsanız ekstreye yansımaması lazım.
Örneğin 1600 TL limitiniz var ve tamamen dolu. 300 TL ödeme yaparsanız 300 Lira limit açılır ve o kadarlık alışveriş yapabilirsiniz. Harcama yapmazsanız önünüzdeki ekstrede 1300 TL gelecektir. Ekstre kesilmeden önce ödeme yaparsanız ekstreye yansımaması lazım.

Çözüm
Teşekkürler hocam ben de öyle düşündüm ya başka bir mantıklı açıklaması olmamalı :D

Arkadaşımın dediği birebir doğru. Ekstrede her şey çıkar, 1600 TL harcamanız da görünür, 300TL ödemeniz de görünür, sonuç olarak, otomatik hesap yapılır, (harcama - ödeme) son ekstrede kalan borç olarak size yansıtılır.

1600 liralık kartında, harca öde, harca öde şeklinde 10.000tl bile döndürebilirsiniz, yatırdığınız kadar limit açılacaktır çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı