Çözüldü Kredi kartı limiti aylık mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

386899

Centipat
Merhabalar. İş Bankası bana genç kredi kartı göndermiş. Şimdi uygulamadan baktım kullanılabilir limit diyor. Şimdi bu aylık mı yoksa yıllık mı? Kusura bakmayın basit bir şey olabilir ama pek anlamam ben. Teşekkür ederim.

Çözüm
Merhabalar. İş Bankası bana genç kredi kartı göndermiş. Şimdi uygulamadan baktım kullanılabilir limit diyor. Şimdi bu aylık mı yoksa yıllık mı? Kusura bakmayın basit bir şey olabilir ama pek anlamam ben. Teşekkür ederim.

Aylık oluyor ama genelde taksit ile aldığınız ürünlerin fiyatını aylık olarak almıyor direkt hepsini kart limitinden düşüyor siz ödedikce limit artıyor hep nakit alırsanız aylık gibi yenilenir sadece taksit ile alışverişlerinizde taksit geçtiğiniz tutarı limitten düşer.
Toplam limitin neyse o. Harcadığın kadarını hesap özeti günün geldiğinde geri ödersin. Aylıkta denebilir.

Aylıktır. Tek seferde orada yazandan fazla alışveriş yapamazsınız, eğer taksitli alışveriş yaparsanız da taksitinizi ödediğiniz her ay limitiniz ödediğiniz taksit miktarında artar.

Aylık oluyor ama genelde taksit ile aldığınız ürünlerin fiyatını aylık olarak almıyor direkt hepsini kart limitinden düşüyor siz ödedikce limit artıyor hep nakit alırsanız aylık gibi yenilenir sadece taksit ile alışverişlerinizde taksit geçtiğiniz tutarı limitten düşer.

Çözüm
Limit tektir, aylık yıllık olmaz. Sen ödemeyi aylık yaparsın. Toplam limitin 1000TL olduğunu varsayarsak ve bir ayda 300TL harcadıysan önümüzdeki ay bu borcu ödemediğin sürece limitin 700TL olur. Ay bitmeden ve ödeme yapmadan 200TL daha harcarsan kalan limitin 500TL olur. O ay sonunda da ödeme yapmazsan ve kartı kapatmazlarsa limitin 500TL ile başlarsın aya.

Yeni konular

Geri
Yukarı