Kredi kartı limiti uygun koşullara rağmen artmıyor

danSK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce de buradan destek alarak oldukça bilgilenmiştim. TEB kredi kartı kullanıyorum, aylık gelirim 4.500 TL iken geçen ay limitimin 11.000 olmasi için talepte bulunmuştum, o talebim otomatik olarak 9.000 TL, yani gelirimin 2 kati olarak ayarlanmişti. Şimdi aylık gelirim 5.500 olmasına rağmen 11.000 değil 9.500 limit bile kabul edilmiyor mobil bankacılık uygulamasinda. "bankamiz kredi politikalarina uygun bulunmamiştir." gibi bir uyari alıyorum. Acaba bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözüm sağlayabilirim? Bilgisayar alacağım için limitimi arttırabileceğim kadar arttırmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, daha önce de buradan destek alarak oldukça bilgilenmiştim. TEB kredi kartı kullanıyorum, aylık gelirim 4.500 TL iken geçen ay limitimin 11.000 olmasi için talepte bulunmuştum, o talebim otomatik olarak 9.000 TL, yani gelirimin 2 kati olarak ayarlanmişti. Şimdi aylık gelirim 5.500 olmasına rağmen 11.000 değil 9.500 limit bile kabul edilmiyor mobil bankacılık uygulamasinda. "bankamiz kredi politikalarina uygun bulunmamiştir." gibi bir uyari alıyorum. Acaba bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözüm sağlayabilirim? Bilgisayar alacağım için limitimi arttırabileceğim kadar arttırmak istiyorum.

Kışın çalışmıyordum yine de garanti bankası bana 10k limitli kart verdi.

Kredi kartınızın ayarlarından düzenli artırım işaretlenmiş olması yeterlidir. Limitiniz zamanla artacaktır. Sık sık kredi kartı limit artırım talebiniz Findeks kredi notunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederim. En azından 1423 olan Türkiye ortalamasının üzerinde kalabilmeniz, uzun vadede bankadan kredi çekebilmeniz için önemlidir. Bankaların sık sık Findeks kredi notunuzu kontrol ettiğini unutmayın.

Kredi notun yeterli olmuyor olabilir. Yada maaşın yeni yukseldiyse sisteme dusmesi geç oluyor.
Evet yeni yükseldi, bana da en mantıklı sebep bu gibi geliyor. Umarim güncellenir bir an önce. Teşekkür ederim.

Maaş bordrosuyla şubeye başvurun.
Mobil bankacılık ile yapmam mümkün değil midir acaba? Maaşımı da Teb'den aldığım için aylık gelirimin sisteme düşüp arttirmam mümkün olur diye düşünmüştüm ama henüz sistemde güncellenmemiş sanırım.

Kışın çalışmıyordum yine de garanti bankası bana 10k limitli kart verdi.
Bende neden olmuyor:(

Son düzenleme:
Evet yeni yükseldi, bana da en mantıklı sebep bu gibi geliyor. Umarim güncellenir bir an önce. Teşekkür ederim.

Mobil bankacılık ile yapmam mümkün değil midir acaba? Maaşımı da TEB'den aldığım için aylık gelirimin sisteme düşüp arttirmam mümkün olur diye düşünmüştüm ama henüz sistemde güncellenmemiş sanırım.

Bende neden olmuyor:(

Bilemiyorum, belki de Garanti Bankası kolayca veriyordur. Hiçbir sebep göstermeden limit artırmayı talep ettim hemen onaylandı. Ama 10K'nın üstüne maaş bordrosu istiyorlar.

Kredi kartınızın ayarlarından düzenli artırım işaretlenmiş olması yeterlidir. Limitiniz zamanla artacaktır. Sık sık kredi kartı limit artırım talebiniz Findeks kredi notunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederim. En azından 1423 olan Türkiye ortalamasının üzerinde kalabilmeniz, uzun vadede bankadan kredi çekebilmeniz için önemlidir. Bankaların sık sık Findeks kredi notunuzu kontrol ettiğini unutmayın.
Merhaba, teşekkür ederim yanıtınız için. Düzenli arttırım seçebilmem için önce yükseltmek istediğim limiti yazmam gerekiyor, ardından düzenli arttirim'i işaretleyebileceğim sayfa geliyor. Maalesef sık sık denedim bu aralar limit arttirmayi belki olur diye ama olmuyor, umarim bahsettiğiniz Findeks notumu etkilemez ve muhtemel bir artışı da engellemez :( Findeks kredi notunu da öğrenmek sanırım ücretliymiş.
Peki yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi gelirimin sisteme henüz düşmemesi sonucu arttirimin başarısız olma ihtimali yüksek midir? Çünkü buna umut bağlıyorum şu an sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı