Kredi kartı nasıl alınır?

231981

Kilopat
Makaleler
1
Belki birçoğunuza garip gelebilir bilemiyorum ama kredi kartı nasıl alınır sormak istiyorum. Çünkü hayatımda hiç kredi kartı alıp kullanmadım. Sadece banka kartı kullandım. Banka kartımı da sadece fatura vs ödemek için kullanıyorum. Kredi kartı çıkartmak için evrak vs isteniyor mu, isteniyorsa ne gibi evraklar gerekiyor yardımcı olur musunuz? Bir de bu zaman da hangi banka kredi kartı kullanıcılarına güzellik yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefondaki banka uygulamanızdan bile kredi kartına başvurabilirsiniz. Çok ayrıntıya inmeden kısaca, eğer durumunuz iyiyse, aylık ekstreleri ödeyecek bir profiliniz var ise size istediğiniz limitte kart çıkartıyorlar.

Öncelikle ilk defa kullanacaksanız devlet bankalarından almanızı öneririm. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi. Yaşınız 18 üstü ise mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart almak istiyorsan yıllık ödemesi olmayan kartlarla başlamanı tavsiye ederim. World Eko internet üzerinden başvuru yapabilirsin.

Telefondaki banka uygulamanızdan bile kredi kartına başvurabilirsiniz. Çok ayrıntıya inmeden kısaca, eğer durumunuz iyiyse, aylık ekstreleri ödeyecek bir profiliniz var ise size istediğiniz limitte kart çıkartıyorlar.

Garanti kullanıyorum oradan baktım da bir sürü şey var özellikleri nedir hangisi avantajlı anlamadım. Bir tane garanti genç diye bir kart vardı ona baktım ama net bilgi yazmıyor nedense.

Öncelikle ilk defa kullanacaksanız devlet bankalarından almanızı öneririm. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi. Yaşınız 18 üstü ise mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

24 yaşındayım hocam. İlk defa kredi kartı olacak. Hazırda garanti ve Ziraat Bankası'nın banka kartını kullanıyorum.

Kart almak istiyorsan yıllık ödemesi olmayan kartlarla başlamanı tavsiye ederim. World eko internet üzerinden başvuru yapabilirsin.

Garanti de var mı böyle bir kart? Yıllık ödeme dediğiniz nedir tam olarak?

Garanti kullanıyorum oradan baktım da bir sürü şey var özellikleri nedir hangisi avantajlı anlamadım. Bir tane garanti genç diye bir kart vardı ona baktım ama net bilgi yazmıyor nedense.

24 yaşındayım hocam. İlk defa kredi kartı olacak. Hazırda garanti ve Ziraat Bankası'nın banka kartını kullanıyorum.

Garanti de var mı böyle bir kart? Yıllık ödeme dediğiniz nedir tam olarak?
Hangi bankada puanınız yüksekse o bankadan çıkartmanız daha mantıklı olacaktır limit açısından.

Müşteri temsilcini ara, bana kart verin LAN de, onlarda sevinç çığlıkları ve taklalar sana kartını teslim ediyorlar.

Müşteri temsilcini ara, bana kart verin LAN de, onlarda sevinç çığlıkları ve taklalar sana kartını teslim ediyorlar.
Bankalar kredi vermek için can atıyor bu arada doğru. Dediğim gibi bi geçmişiniz yok zaten. Belirli bir aylık geliriniz var ise ya da teminat gösterebileceğin bir şey, rahatça alabilirsin.

Hocam öncelikle kredi kartı çıkarırken arkadaşların da dediği gibi sık kullandığınız, para akışınızın olduğu bankadan almanız mantıklı olur. Bankalar genelde kredi kartı verirken ilk olarak Kredi Notunuza bakarlar. Ardından da geliri ve geciktirdiği, takibe alınan borçlarınız var mı diye bakarlar. Eğer kredi notunuz 1000 puanın altında ve geliriniz yok ise genellikle kart vermezler. Puanınız eğer yüksek ise kendi bankanızın Genç öğrenci kartı var bir zamanlar ben de kullanmıştım onu almanızı tavsiye ederim. Tabii ki kart aidatı var mı diye kontrol edin. Var ise aidatsız olanı tercih edin.
Bahsettiğim kart ise bu:

Yeni konular

Geri
Yukarı